Stellaris - Gemi Dizayn Püf Noktaları
9btNxfQVlCyere7GKo5QlcYtj4Uwf0LfCHdYu2FPrmQ.png
GEMİ DİZAYN PÜF NOKTALARI
Bu konuda gemi dizaynına dair püf noktaları inceleyebilirsiniz.

YAPAYZEKA NEYE GÖRE DİZAYN EDİYOR?
Yapayzeka basit bir şekilde en çok hasarı verecek şekilde gemilerinizi dizayn ediyor, bu her ne kadar mantıklıymış gibi görünse de oyun içerisinde her silahın iyi ve kötü olduğu savunma sistemleri olduğu için genellikle kötü sonuçlar veriyor.

NE NEYE KARŞI İYİ NEYE KARŞI KÖTÜ?
  • Enerji silahları kalkanlara karşı kötü, zırhlara karşı iyi.
  • Kinetik silahlar zırhlara karşı kötü, kalkanlara karşı iyi.
  • Füzeler hem zırha hem kalkana karşı iyi ancak point defense systemlere karşı kötü.
İSABET
Her geminin bir isabet alma oranı var, büyük gemilerde bu oran daha yüksek.
  • Bomber ve Fighter türü gemileri vurabilmek için küçük silahlar şarttır.
  • Corvette türü gemileri vurabilmek için küçük silahlar gerekir.
  • Destroyer türü gemiler küçük ve orta boyuttaki silahlarla iyi vurulur.
  • Cruiser ve Battleship türü gemileri her şey vurur.
DONANMA
Donanmanızda farklı dizaynda çok sayıda gemi bulundurmanızda fayda var, ideal oran 1-4-7-12.
Sahip olduğunuz her battleship için 4 cruiser 7 destroyer ve 12 corvette'iniz bulunmalı.

Bu konu altında kendi ipuçlarınızı ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bir de dikkat etmeniz gereken menzil sorunu var. Bu gün multiplayer oynarken @lortcush rakibinin menzilinin çok uzun olması nedeniyle ağır bir yenilgi aldı :D.
Feed Your Head !!
Ara
battleship tam olarak nasıl yapılıyor?
Ara
(13-05-2016, 19:43)yehyeh321 : battleship  tam olarak nasıl yapılıyor?

Teknolojisini açman gerek önce.
Ara
Teşekkürler rehber için. Son zamanlar bir çok kombinasyon deniyorum. Bakalım deneye deneye öğreneceğiz...
Ara
(13-05-2016, 19:43)yehyeh321 : battleship tam olarak nasıl yapılıyor?

Teknolojisini açıp spaceport'unu onu üretebilecek seviyeye kadar yükseltmelisin.
Duman'ın ( Donanmanızda farklı dizaynda çok sayıda gemi bulundurmanızda fayda var, ideal oran 1-4-7-12.
Sahip olduğunuz her battleship için 4 cruiser 7 destroyer ve 12 corvette'iniz bulunmalı. ) tavsiyesi dışında , oyun başı için kullandığınız oranları yazabilirmisiniz ? mesela erken oyun döneminde hangi gemileri kaç adet kullanıp ne tür silahlarla silahlandırıyor ve zırh-kalkan seviyesini ne oranda tutuyorsunuz.
Soğuk içiniz.
Ara
Ben dumanın tavsiye ettiği oranla yapıyorum filoları. Oran aynı değil tabi yaklaşık. Ayrıca keşke askeri sekme gibi bişey olsada hangi gemiden kaç tane var görebilsek. En hafif gemiden en ağıra azalarak giyor düzenim. Silah seçimindeyse ilk menziline bakıyorum o çok önemli. Bazı silahlar s de uzun menzilli iken m de menzili kısalabiliyor dikkat etmek lazım. Her türlü silahtan elverdiğince koymaya çalışıyorum. Mesela bir enerji bir kinetik bir füze gibi. Kalkan ve zırhıda enerjiye göre yerleştiriyorum.
Ara
Redditte hard zorluk ve agresif YZ ile oynayan bir yazarın hazırladığı rehberi özetlemeye çalıştım. Genel olarak oyun orta-sonu için hazırlanmış bir rehber var. Özetleyip kendim için powerpoint sunusu yapmıştım. Türkçeye çevirmedim ama önemli yerleri renkli yaptım. Görüntüleri de ekledim. Merak edenler bakabilir. 

Gemi Dizaynı
[+] 1 üye yakutkartal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"You need permission

Want in? Ask for access, or switch to an account with permission"

Düzenleyip konu haline getirebilirsin aslında.
(18-04-2017, 20:28)Duman : "You need permission

Want in? Ask for access, or switch to an account with permission"

Düzenleyip konu haline getirebilirsin aslında.

Herkese açtım. Perşembe günü düzenleyip yazıya dökerim.
Ara
Çevirebilsen çok iyi olur aslında.
Ara
Ben oyuna yeni başladım ve oyun hakkında bilgim sıfır sayılır. Ordu yapıyorum gücü 20K görünüyor ama 5k orduya saldırınca anında yeniliyor. Ne yapmam gerekiyor
Ara
(09-07-2023, 22:25)byybilal : Ben oyuna yeni başladım ve oyun hakkında bilgim sıfır sayılır. Ordu yapıyorum gücü 20K görünüyor ama 5k orduya saldırınca anında yeniliyor. Ne yapmam gerekiyor

Su anda filo savaşinda dusmanin zayif odugu silah düzenini kullanmak cok etkili. Muhtemelen filonun zayif tarafi karsi tarafin tam en etkili oldugu ozelliklerle kurulmus. Buna bir örnek olarak corvet gemileri cogunlukla destroyere karsi zayiftir ama silah ve savunma duzeni cok onemli. Mesela corvetlerin sadece shield savunmasi ve destroyerlerin kinetik silahlari varsa corvet filosu kolaylıkla yenilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.