Stellaris - İmparatorluklarınız
IOKH01.jpg

Sol alttaki Nex Core. Yeni Dlc ve Patchle gelen içerikleri deneyebilmek için en büyük haritada Determined Exterminator açtım. Bir ülkeyi yıktım, birini de baya haşat ettim. Etrafımdaki herkes 4lü 5li paktlar kurdu. Mineral geliri uçuyor ama enerji az. Elimdeki purgelar bitince enerji eksiye düşecek. Filo gücüm fena değil ama kapasitem çok düşük. Starbaseler ful enerji ve onları yıkamıyorum. Sıkıştım birazcık. O kadar mineralle dyson yapabilirsem oyun baya rahatlayacak.

Bu arada bi tane L-Gate buldum ama girmek ne mümkün.
Sic Parvis Magna
Ara
(28-05-2018, 20:18)altnkurt : IOKH01.jpg

Sol alttaki Nex Core. Yeni Dlc ve Patchle gelen içerikleri deneyebilmek için en büyük haritada Determined Exterminator açtım. Bir ülkeyi yıktım, birini de baya haşat ettim. Etrafımdaki herkes 4lü 5li paktlar kurdu. Mineral geliri uçuyor ama enerji az. Elimdeki purgelar bitince enerji eksiye düşecek. Filo gücüm fena değil ama kapasitem çok düşük. Starbaseler ful enerji ve onları yıkamıyorum. Sıkıştım birazcık. O kadar mineralle dyson yapabilirsem oyun baya rahatlayacak.

Bu arada bi tane L-Gate buldum ama girmek ne mümkün.

Hocam 10 tane gezegeni nasıl kolonize ettiniz?Bende limit 5 gözüküyor sizde 10?
Ara
Gestalt bonusu, Expasion traditionu bonusu, ascencion perki ve tekrarlanabilir araştırmalar.
Sic Parvis Magna
Ara
Aynı oyuna devam ederken şöyle 8 tane tomb world içeren 4 sistem buldum. Ne var ki ben robottum ve bu benim için sorun teşkil etmiyordu.

M2BRWe.jpg

Fakat bu Tomb World'lerin için garip yapılarla ve tile blockerlarla doluydu. Biraz tırsmadım değil.

Le5ByR.jpg

Sonrasında L-Gate'i aktifleştirdim.

G8VPIV.jpg

Beraberinde tonla event ve düşman spawn oldu.
Kendilerini Nanit olarak adlandıran bu tür L-Cluster'ı işgal etmişti. Onları temizleyince Nanite World'lerden Gray kaynaklar elde ettim. Fakat hala Nanite World'lerden spawn olmaya devam ediyorlar. Nasıl çözeceğim bilmiyorum.

aTWMTL.jpg

Bir de bunlar yetmezmiş gibi 2394 senesinde bir Fallen uyandı. Geçtiğimiz 20 yıl dibimdeki Marauder'den Great Khan yükseldi. Onunla mücadele ettim. Aramızdaki bir ülke savaşa kurban gitti. L-Gate açıp Nanit'lerle mücadele ettim. Şuanlık L-Cluster'ı temizledim. Şimdi de uyanmış bir Fallen var karşımda. Oyun bi anda hareketlendi diyebilirim.

8PdMAA.jpg

Bunlar da ekstralar.

Bi ara bi gemim tamir işini fazla abartıp kaçak zırh takmıştı.

LUO3GG.jpg

Ve son olarak bu manzarayla yazımı bitiriyorum.

HezCGR.jpg
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt anomaliler nasıldı?
Ara
Bu oyunda doğru düzgün bi anomali veya event bulamadım. Unbidden çıktı bi, bir de bi fallen uyandı. Onun dışında pek bi story gelişmedi. Devamını gece atıcam. Naniteler zorladı ama baya. @jax61'in testere dişli canavarını da buldum.
Sic Parvis Magna
Ara
IcG2cG.jpg

Nanitlerin ana üssünü bulup yokettik. Boşta kalan 16 Nanit dünyasını da terraforme ederek kolonileştirdik.

fWUJeO.jpg

Daha sonra galaksimize bilinmeyen bir boyuttan bir portal açıldı.

yyPA9B.jpg

Nanit'lerden sonra da Fallen'la savaştım. Savaşım henüz bitmeden Unbidden denilen bu varlıklar benim sistemlerimden birini ele geçirdiler.

yPfARA.jpg

O sistemdeki iki gezegeni işgal edeceklerini sanıyordum.

bR66Rd.jpg

Fakat gezegenin habitatını paramparça ettiler. Robotlarım bile yerleşemez oldu.

693VRG.jpg

Hiç zırhı olmayan ve zırhlara karşı iyi hasar veren enerji tipi silahlar kullandıklarını farkettik.

H05SbV.jpg

Bunun üzerine ultra güçlü kalkanlarını es geçebilecek türden bir silah kombinasyonu ve kalkanlara karşı etkili olmayan silahları için ağır kalkanlar kullandım.

4Ax3CP.jpg

Yine enerji tipi silahları savuşturabilmek için de filoma Point Defense içeren Korvetler eklemeyi de ihmal etmedim.

WMLV1J.jpg

Düşmanımın tam antisi bir filo kurduğum için rahatlıkla yenebileceğimi düşünmekle hata etmiştim.

99z7IC.jpg

Bedelini filomdaki her gemiyle tek tek ödedim. Düşmansa fazla yara almamıştı.

y4N9ac.jpg

Daha sonra çok daha güçlü bir filoyla Unbidden denilen varlıkların kökünü kazıyana kadar defalarca çarpıştım. Yakınlarına 3 tane Yıldız Üssü kurdum ve buralardan sürekli gemiler üreterek savaşı sürdürdüm. Sonunda ana filolarını ve açtıkları Portal'ı kapatmayı başardım.

2aV01O.jpg

Daha sonra uzayın derinliklerinde farklı bir yaratığın dolaştığı haberini aldık.

7e6SA7.jpg

Büyük Han'ı, Unbidden'ı ve Fallen'ı dize getirmiş filomuz için böylesi bir uzaylının zorluk çıkarmayacağını düşünüyordum.

BRcV4z.jpg

Nitekim öyle de oldu. 150k'lık filomuzun gücüne dayanamayan uzaylı şiddetli bir patlamayla Anachonus sisteminin yörüngesine dağıldı. Kalıntılarından üstün teknolojiler çıkmıştı fakat bir tanesi hariç hepsi zaten bizde vardı.

zyd9AU.jpg

Yine nanitlerle bağlantılı bir teknolojiydi bu. Nanitlerden aldığımız Gray kaynaklar zaten fazlasıyla faydalı olmuştu. Üstüne bu Nanit Tamir Sistem'ini de ele geçirdik. Fallenlardan aldığımız Dark Matter ve Nanitlerden aldığımız Nötronyum teknolojileri de filomuza katkı sağlamıştı. Ne yazık ki Unbidden'ların Psi teknolojileri bizim için erişilmez olarak kalacaktı.

fWdeyd.jpg

Fallen'ı yokedemesek de yeterince hasar verip durdurduk. Fallen'a ulaşmamızda L-Gate geçitleri çok yardımcı olmuştu. Galaksinin fethine de hız vermeye başladık. Gelirlerimiz muazzam düzeyde ve araştırmalarımız sona erdiği için aldığım gezegenleri direk sektöre veriyorum. Ne yaparsa yapsın diyorum. Şimdiye kadar amelelik yapmışım resmen. Sektör muhteşem bişeymiş. Ne yazık ki galaksimizde Enigmatik Kale bulunmadığı için elimizdeki teknolojilerle yetiniyoruz. Bize karşı koyabilecek kimse kalmadı. Galaksi sadece uzanıp almamız için bizi bekilyor.

Bu arada Sentry Array ve Dyson Küresini tamamladım, Science Nexus da bitmek üzere. Ring World yapmayı düşünmüyorum. Yüzlerce robotluk bi imparatorluğum oldu zaten. 200'den fazla yıldız ve 50 küsür gezegenim var şuanda.

665bPQ.jpg

Bunlar da aldığım achievementler. Bu oyuna devam etmem heralde artık. Gerisi harita boyamaya dönüyor. Story kalmadı gibi. Gerçi çıkmadan önce şöyle bir event geldi ama arkasından çok bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Q5b550.jpg

Ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa, event serisini görmek için devam edip etmemem gerektiğini söyleyebilir.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
o buldugun tomb wolrdleri kolonileştirmezsen yer altından bir medeniyet çıkıyor zamanla..kontrol edilebilen gemi sayısı 200 ü geçmiyordu.. değiştirmişler mi onu yahu??
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Uzun süre başka bi imparatorluktaydı. Sonradan feth ettim oraları. 2300 küsürleri buluyor. Bişey çıkmamış o zaman kadar. Ben alır almaz kolonileştirdim zaten.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt neden unbidden bu kadar zorladı oysa tam tersi yapmışsın?
Ara
Demek ki gemi dizaynları birbirine yakın güçteki filolarda etkili. Tahminimce 2 katından fazlaysa rakip filo her türlü alıyor. Bir de korvetlerin silahları az sayıda olunca rakip gemilerin güçlü gövdelerini parçalayamadı. Bir de iki tarafın silah menzilleri de kısaydı. Belki uzun menzilli silahlar içeren cruiserlarla falan denesem aynı güçte daha etkili olabilirdi.
Sic Parvis Magna
Ara
Sen git United Human Federetion diye zulüm görenleri koruyan bir imparatorluk kur, sonra gelip senin ülkenin başına geçsinler :/

unknown.png

unknown.png
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
fanatic egalitaryan almisin, azinliga dusme sonra.
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-09-2018, 21:41)yafeshan : fanatic egalitaryan almisin, azinliga dusme sonra.

Mümkün olduğunca insana göre gezegenlere yerleşmeye çalışıyorum ama belki kim bilir, insan olmayanları katletmeye başlarız bir anda :P
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yaptığım savaşta ele geçirdiğim 6 güneş sistemi +1 gezegen sonrası sol üstteki ekonomi kısmında ki neredeyse her şeyin -30 civarı yemesi ve imparatorluğun çökmesi enteresandı. Karşı ırkı köle yapıp o gezegene insanları da yerleştirmiştim ama olsun xd. Hassas dengeler var yama sonrası.

AF9FC53CE464D69BAF069629C396EBBFA3743E30
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
SO53OH.jpg

yıl 2448 zorluk admiral. kazanmaya yakınız ..federasyon hayli puan veriyormuş. yoksa arada her açıdan aşırı fark olmasına rağmen puanlar yakın.

emAq4D.jpg

first league event serisiyle elde ettiğimiz ecumenapolis. nüfusu uçmuş durumda ve kontrol etmekte zorlanıyoruz.9 tane daha discrit inşa edip nüfusunu 300 ün üstüne çıkarmak mümkün. buradan da anlaşılacağı üzere birden fazla ecumenapolis oldukça gereksiz.tekini bile doldurmak imkansıza yakın.

FFSOMw.jpg

doldurduğumuz ve oldukça iyi üretime sahip bir gezegenimiz.

sxklA8.jpg

fallen empireden aldığımız ana gezegen.. muhteşem üretime sahip..

mrdmMp.jpg

ilginç şekilde son dönemde oynadığım oyunların çoğunda l-gateden nanitler çıktı. yok ettik ve ortaya muhteşem nanit gezegenleri çıktı.

qTV0rf.jpg

muhteşem filomuz. 2 adet daha basabiliriz.fakat artık oyunun sonuna yaklaştığımız için gerek duymadık.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20190611215505_1.jpg

tall -wide arası robot oyunum tüm mega yapılar dikili ,ring world yaparken bıraktım,oyun seviyesi admiral,ai agresif,13 gezegen ,1500 nüfus ,232 battleship,8 titan  toplam filo değeri 1.5 milyonun üstünde.197klık filoda fallen aiden ele geçirdiğim seviye 10 amiral var.

yeni gelen bonuslarla 250 parçalık filo değeri 150k nın üstüne rahatlıkla çıkabiliyor.artık yapacak hiçbirşey kalmadığı için oyunu sonlandırdım.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Yeni yama ile mega yapıları dikmek kolaylaşmış mı?
Ara
(11-06-2019, 22:20)Semavi7 : Yeni yama ile mega yapıları dikmek kolaylaşmış mı?

evet aynı anda 3 adet mega yapı dikmek mümkün. master builders perksi ve unity puanıyla açtığın bir edict 3 adet mega yapıyı aynı anda yapmana olanak sağlıyor. ayrıca bu iki etki mega yapıların hızını %50 şerden %100 oranında artırıyor. bir de bunlara living metal keşfedip onun bonusunu da ekleyince mega yapı hızı %150 oranında artmış oluyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

Le Guin sonrası ilk oyunum sayılır. Mikro olayı hala çok fazla ama tile sisteminden sonra bu sisteme de ısındım diyebilirim. Late game'i görmedim daha. Şimdilik fena değil gibi. Buna alışabilirim sanırım.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.