Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(24-02-2018, 21:21)jax61 : plazma blue laserden sonra çıkıyor. blue lazeri araştırmadan plazmalar açılmaz

O zaman onu acıyım :)
Ara
Arkadaşlar yeni yamada füzeleri deneyen var mı nasıllar?
Ara
(25-02-2018, 13:54)Semavi7 : Arkadaşlar yeni yamada füzeleri deneyen var mı nasıllar?

Erken oyunda 1 tane füzeli 1 tane füzesiz olmak üzere 2 farklı korvet dizaynını karışık olarak kullanıyorum ben tek tip donanmalara karşı üstünlük sağladım genel olarak.
[+] 1 üye Adm nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Plasma artik meta degil, bosuna plasmaya kasmayin
Ara
(26-02-2018, 11:38)yafeshan : Plasma artik meta degil, bosuna plasmaya kasmayin

Neye kasmak lazım hocam?
Ara
Forumlarda artillery destroyer mesela on plana cikmis. L slotunda kinetic artillery olan versiyon. Bir de tacyon/kinetic artillery/neutron olan battleship. Cruiser cok kotulesmis.

Anladigim kadariyla alpha damage, yani anlik buyuk miktarda hasar vermek cok on planda artik. dps yuksek olmasi o kadar da onemli degil
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-02-2018, 16:34)yafeshan : Forumlarda artillery destroyer mesela on plana cikmis. L slotunda kinetic artillery olan versiyon. Bir de tacyon/kinetic artillery/neutron olan battleship.  Cruiser cok kotulesmis.

Anladigim kadariyla alpha damage, yani anlik buyuk miktarda hasar vermek cok on planda artik. dps yuksek olmasi o kadar da onemli degil

Bu bahsettiği şablonları görebileceğim bir kaynak var mı hocam?
Ara
(26-02-2018, 17:07)Semavi7 :
(26-02-2018, 16:34)yafeshan : Forumlarda artillery destroyer mesela on plana cikmis. L slotunda kinetic artillery olan versiyon. Bir de tacyon/kinetic artillery/neutron olan battleship.  Cruiser cok kotulesmis.

Bu bahsettiği şablonları görebileceğim bir kaynak var mı hocam?

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...e.1071646/
Ara
bu üstte attığın forum sayfasındaki bilgileri çevirip foruma ekleyecek bir cengaver yok mudur biz cahil ingilizce özürlüler için..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Temelde yazilanlari ozetleyeyim. Kinetic artillery, neutron torpedo ve tachyon cok iyi. bonuslar arasinda devasa farklar oldugu icin bi gemide tek tip silah koymak tamamen zarar. Kinetic artillery+plasmsa koyulan destroyer cok iyi, ayrica torpidolu korvette iyi, ozellikle masraf acisindan. Cruiser ise batmis
[+] 3 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yani genel olarak bonuslara dikkat ederek silah koymaya çalıştım ve 130k filo ile 100k lık fallene saldırdım. sonuç fallenin 90k sı geri döndü. benim ise 27k.. bu farklılık nerden kaynaklı acaba.. sanıyorum yeni sistemde fallenleri yenmek imkansızlaştı. açıkçası bunu gördükten sonra oyu sonu canavarlarıyla yüzleşmeye çekiniyorum.yine de taycon kinetic artillerry neutron lüsünü bir deneyip fallene girecem tekrar bakalım sonucu ne olacak
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Her fallena ozgu counter gemi duzeni var bildigim kadariyla, ona gore duzenleyip gitmek gerekiyor. Oyun sonlarinda gelen krizlerde bile her birine ozgu counterlar var
Ara
Blue Wraith diye bişey geçti ülkemden. Önüne çıkan outpostları bowling topu gibi devire devire ülkeyi boyuna yardı geçti. Hız olarak da hiç durmadığı için filom yetişmekte baya zorlandı. Yetişse de bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Yıl 2300'den önceydi. Ne yapabilirim?
Sic Parvis Magna
Ara
onlar evrende dolaşan bazı özel uzaylılar.guardians olarak geçiyorlar oyunda.. bir kısmı dolaşır. bir kısmı sabit durur..

senin ülkenden geçen muhtemelen spectral wraith(specter).malesef bu zımbırtıyı yok etmeden durduramazsın . zira sürekli dolaşır.

bir tane daha dolaşan var stellarite devourer. yalnız bu rahatsız edilmedikçe sabit durabilir. eğer bulundugu noktaya girip dürterseniz yer değiştirecektir.

bunun dışında ether drake

dimensional horror

automated dreadnaught

enigmatic fortress

infinity machine

bunların değişik bonusları ve görevleri var. içlerinden sadece infinity machine saldırgan değildir. diğerleri ile karşılaştığında güçlü bir filon yok ise (eski versiyon minimum 40k yeni versiyonda 25k üstü ) seni yok etmeleri uzun sürmeyecektir. özellikle dimensional horror un yerini tespit edip bulundugu kara deliğe girmek lazım. zira silahı uzaktan vurur tek atışta düzineye yakın gemi yok edebilir.

sabit duranların görev zincirleri olabilir.

en basit olanı infinity machine dir. 5. seviye bir bilimci ile görevleri yapılabilir.

automated dreadnaught filo ile durdurulur , sonrasında inşaat gemisi ile tekrar aktif edilip filoya katılabilir. eski versiyonda şimdiki versiyonun titanının yerini dolduran yegane gemidir

fortress ise değişik bir event serisinden geçtikten sorna çeşitli bonuslar kazandırabilir. yanlış görevleri seçerseniz tekrar aktif olup size tekrar saldırabilir.

eğer ingilizcen var ise https://stellaris.paradoxwikis.com/Spaceborne_aliens ayrıntılar burada
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Ya oyun içinde de bi curator tarzı bi şeyle konuşup bilgi aldım da hatırlamıyorum şimdi. Şu şu yıldızlarda zayıflıyo demişti. 5k energye mal oldu bana.
Sic Parvis Magna
Ara
curator oyunda bilim bonusu alabileceğin bir çeşit tüccardır. enerji fazlalığın var ise sürekli alabilirsin bu desteği. aynı zamanda evrende bulunan guardianslara karşı (üstteki mesajda geçen her biri için ayrı ayrı olmak üzere) saldırdığında bonus almana yarayan bilgiyi 5k karşılığında curatordan satın alabilirsin. yaptığın buydu.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Oyunda unity nasil kazanirim ? Her gezegene unity veren binadan kursamda yine de perklerde geri kaldigimi hissediyorum.
Ara
birçok yolu var.

sırasıyla yazmak gerekirse;

tradtionların birçoğunda unity kazandıran bonuslar var. örneğin biyolojik ırklarda harmony traditiondaki paradise dome binası oldukça güzel unity kazandırır. bu robotlarda aynı yerde robotlara özel bir bina mevcuttur .enerji ve unity sağlar.

yine bazı ırklara özel purity traditionunda özel bir bina daha mevcut. o da unity kazandırır(symbol of unity) supremacy traditionunda yine bir unity kazandıran perks bulunmaktadır. rivallerle alakalı.

expansionda başkentlerin unity puanını artıran tradition mevcut. prosperty de energy grid ve nexus a bonus veren tradition mevcut.

bununla beraber her ırkın unity kazandıran binası var.

artistlerden satın alabileceğin özel bir bina var. artistle diplomasini açtığında en üstte 3000 enerji ile satın alabilirsin bu binadan. yalnız sınırlı sayıda alınır(5 tane) sürekli artisti korursan % 10 civarı unity artışı sağlarsın.ilerde bir özel bina daha teklif ediyor sana artist. bu binayı kurarsan o da % 10 extra unity kazandırıyor.

discovery traditionunu tamamen bitirirsen gezegenlerine yaptığın assist research extradan unity kazandırır.

yeni versiyonla birlikte traitlerde unity kazandıran trait alınabiliyor. yine ascension perkslerden bir tanesi unity kazandırıyor.

fanatik spritualist ve spritualistlerin yüzdesel olarak unity bonusu bulunuyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Unity kasmak icin az sistem almak ve erkenden unity gelirini arttirmak gerekiyor. Discoveryde o research asistten unity veren sey ozellikle onemli. ilk onu acmak lazim. Gezegenin kendisinden daha fazla unity sagliyor.
Ara
Policies ve edicts kısmında yer alan ''Food stockpiling'' kısmını açıklar mısınız? 
Bunun mantığı nedir? Hangi durumlarda food kapasitesini artırmalıyım? Minimalde kalsa ne olur ya da sürekli large olursa ne olur oyunumu nasıl etkiler? :roll:
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.