Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
1-Var olan iş binalarını daha yüksek seviyelere yükseltip daha fazla iş imkanı oluşturabilirsin. @isocuk'un dediği gibi habitat dikmende etkili bir çözüm olur. Ancak bunların hepsi genelde geçici çözümler ve kısa sürede tekrar iş problemin başlar. İşsizliğe karşı en etkili çözüm(ler) genelde robot assembly,gene clinic,clone vats gibi pop artışını sağlayan binaları yıkıp yerine iş imkanı veren binalar dikmek, ring world kurup fazlalık popları oraya taşımak (1 ring world segment en az 200 pop taşıyabilir), ecumonopolıs kurmak (>20 districe sahip bir ecumonopolıs 250-300 pop taşır.)

2- Robot assembly ve gene clinic (nüfus artışı az arttırsada makul consumer goods karşılığında amenities sorununuda çözecektir.) ve eğer bio ascension perkleri gidiliyorsa clone vats (%33 nufüs artışı veriyor ve iş harcamıyor.). Bunlardan sonra genelde gezegen özelleştirmesine göre hareket edebilirsin. Örneğin 15'ten küçük gezegenlerini az job isteyen sektörlere odaklayabilirsin vs.
Ara
Cevapla
(30-07-2020, 14:12)Littleİskender : 2- Robot assembly ve gene clinic (nüfus artışı az arttırsada makul consumer goods karşılığında amenities sorununuda çözecektir.) ve eğer bio ascension perkleri gidiliyorsa clone vats (%33 nufüs artışı veriyor ve iş harcamıyor.). Bunlardan sonra genelde gezegen özelleştirmesine göre hareket edebilirsin. Örneğin 15'ten küçük gezegenlerini az job isteyen sektörlere odaklayabilirsin vs.
Gene clinic asla kullanılmaması gereken bir binadır. Gene Clinic'ten gelen nüfus artış hızının harcadığı popları geri doldurması yaklaşık 50-60 yıl sürerken en iyi ihtimalle o popları başka işlere harcamak çok daha iyi bir seçim olur.
Laglamak  seçim değil yaşam sebebidir
Ara
Cevapla
1. Ecumenopolis nasıl kurabilirim? Dezavantajları var mı?
2. Yeni başlayanlar için hangi ırkı önerirsiniz?
3. Machine Intelligence ve Hive Mind'ın normal oynanıştan farkları ne?
Ara
Cevapla
(30-07-2020, 14:20)Attila the Hun : 1. Ecumenopolis nasıl kurabilirim? Dezavantajları var mı?

MegaCorp eklentisiyle gelen Arcology project ascension perki veya relic worldleri yeniden inşa ederek.

Alıntı:2. Yeni başlayanlar için hangi ırkı önerirsiniz?

Ben şahsen hive mind oynamalarını öneririm.

Alıntı:3. Machine Intelligence ve Hive Mind'ın normal oynanıştan farkları ne?

Önemli farklardan bazıları poplar complex ve menial drone olarak sadece 2 tabaya ayrılır ve bu tabakalar arası geçiş süresi yoktur. Popların farklı ihtiyaçları vardır mesela ikisinde de poplar consumer goods istemezken robotlarda poplar enerji ister. Binaları ve civicleri farklı, etikleri oldmadığı için factionları yoktur, pop mutluluğu yoktur. Robotların popları monte edilir ve bu işlem alloy ister.
Laglamak  seçim değil yaşam sebebidir
[+] 1 üye isocuk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Machine uprisingler neden oluyor? Bunu nasıl engelleyebilirim?
Ara
Cevapla
Sentetik teknolojisini aldıktan sonra Artificial Intelgence kısmından ''Servitude'' robot hakları politikasını kullanınca çıkma riski oluyor. Çözümü bu politikayı ya ''Citizen Rights'' yapmak (bu durumda consumer kullanmaya başlarlar ve Ruler joblarına atanabilirler.) yada ''Outlawed'' yapmak (Bu durumda robotların yapay zekaları ellerinden alınır ve sadece workers joblarına atanabilirler, eğer isyan belirtileri başlayınca bu politikaya geçilirse ısyan gerçekleşecektir.)
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
(30-07-2020, 15:17)Attila the Hun : Machine uprisingler neden oluyor? Bunu nasıl engelleyebilirim?
İskenderin dediklerine ek olarark uprinsg yaşanmadan önce gelebilen birt hotfix eventi var 500 enerji 100 influence ve 20 yıllığına -%10 araştıma karşılığında robot isyanını engelleyebiliyor. Flesh is Weak ascension perkine sahip ülkelerde asla robot isyanı yaşanamaz, isyan öncesi eventler sırasında alınırsa perk isyan çıkmaz
Laglamak  seçim değil yaşam sebebidir
[+] 1 üye isocuk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Oyunun tarihsel Paradox oyunları gibi bir bitiş tarihi var mı? Varsa hangi tarihte bitiyor?
Ara
Cevapla
Bitiş tarihini kendin oyun kurarken ayarlarsın. Ayarlar ile oynanmamış ise temelde 2500 de biter.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil,  psikolojik bir hastalıktır...
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
1- Başkent değiştirilebilir mi? Değiştirilebilirse nasıl?
2- Başkent dizaynı değiştirebilirmi? (Alloy world vb.)
3- Colossus cbsi tam olarak nasıl işler? Savaş açan tarafın colossunu patlatırsak savaş biter mi?
4- En iyi defance platform ve ion cannon dizaynı nedir?
5- Korvetleri battleshipleri korumaları için swarma alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?
Ara
Cevapla
1.Gezegen panelinde sağ üstte bi buton ve influence karşılığında başkent değiştirilebilir.
2.Başkent dizaynı değiştirilemez.
3.Colossus cbsi yanlış hatırlamıyorsam tipik total war cbsi. Colossus'un savaş açıldıktan sonra inşa edilmesi veya yok edilmesi savaşı etkilemez.
4.En iyi def platform uzun menzilli silahlar oluyor genelde. Savunma da rakibin x silahını counterlayacak şekilde yapılabilir. Ion Cannon kullanmadım pek.
5.Pek bir şey yok sanırım burda, aklıma gelmiyor ya da .
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Ring World nedir? Ne işe yarar?
Ara
Cevapla
Ring World yapay dünyadır kısaca. Megayapılara girer. Parça parça inşa edilir, geç oyunda yapılabilir, çok fazla zaman ve alloy gerektirir. 5 tane devasa district inşa alanı bulunur. Farmer, Technician, Research, commercial ve yerleşim alanı yapılabilir. Çok büyük nüfuslara ev sahipliği yapar. Kendine ait depositleri yoktur. Yani districtler dışında madencilik çiftçilik yapılamaz.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.