Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
v8zN6p.jpg
Oyunda bilim gemilerine otomatik survey (keşif komutu) verebilirmiyim; evetse nasıl?
Ara
(10-05-2016, 09:43)brk007 : Oyunda bilim gemilerine otomatik survey (keşif komutu) verebilirmiyim; evetse nasıl?

Otomatik değil de shift tuşu ile ''survey'' tuşuna bastıktan sonra uzun süreli keşiflere yollayabilirsim.
Ara
Galaksi haritasında sınırlarım var bunu nasıl genişletiyoruz?
Ara
Ana gezegeninde koloni gemisi üretip o gemi ile yaşanabilirliği yüksek bir gezegeni kolonileştirmelisin.
Ek olarak Frontier Outpost kurduğun zaman da sınırların genişler.
Ara
Survey system kullanin galaxy mapte gemi seciliyken yildiza sag tiklayip. Birkac farkli yildize shift ile survey queue yapabilirsiniz yani epey uzun sure ugrastirmadan surveye devam eder erisimi oldugu surece
Ara
Yeni oyuna başlarken ekranın sol tarafında hazırda bulunan ve bizim kaydettiğimiz uzaylı setleri ile karşılaşıyor muyuz? Yani mesela farklı oyun tipleri için kendi medeniyetlerimi hazırladım, bütün o listedekiler de yeni oyunda kesin var oluyor mu? Eğer oluyorsa silmeden bunu kapatabildiğimiz bir ayar var mı?
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
D2zOBl.jpg
Burada üç seçenek var.

1. Yaptığım türle karşılaşabileyim.
2. Yaptığım türle karşılaşmayayım.
3. Yaptığım tür her oyunumda bulunsun.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bende öyle bir kutucuk ve seçenek yok. Hatta o alan biraz daha dar. Acaba 1366x768 çözünürlükte mi böyle :(?
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
Belgelerim/Paradox Interactive/Stellaris
user_empire_designs.txt

spawn_enabled'i yes no veya always yapabilirsin.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
1-Araştırabileceğimiz teknolojiler tam olarak nasıl belirleniyor belli bir sıra var mı?Anladığım kadarıyla bazı teknolojiler bonusları sürekli sürekli arttırmak için yeniden araştırılabiliyor.

2-Koloni ve ya Frontier Outpost kurmadan sınırlarımızı küçük oranlarda da olsa genişletebiliyor muyuz?

3-Diyelim bir yere Frontier Outpost kurdum ve etrafındaki mineral ve enerji kaynaklarından yararlanmaya başladım.Frontier Outpost'u yıkarsam bu madenlerime ne olur?
Ara
(10-05-2016, 21:09)Coldhands : 1-Araştırabileceğimiz teknolojiler tam olarak nasıl belirleniyor belli bir sıra var mı?Anladığım kadarıyla bazı teknolojiler bonusları sürekli sürekli arttırmak için yeniden araştırılabiliyor.

2-Koloni ve ya Frontier Outpost kurmadan sınırlarımızı küçük oranlarda da olsa genişletebiliyor muyuz?

3-Diyelim bir yere Frontier Outpost kurdum ve etrafındaki mineral ve enerji kaynaklarından yararlanmaya başladım.Frontier Outpost'u yıkarsam bu madenlerime ne olur?
Buraya bir ekleme de ben yapayım:

4- Örneğin enerji kaynağı bulunan bir yıldıza, uzak olduğu için maden kuramayıp, Frontier Outpost kurarsak o kaynağı işleyemez miyiz?
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
(09-05-2016, 23:29)Blorg : Galaksi haritasının bakış açısını değiştirmek mümkün mü ? Mouse aracılığıyla çeviriyorum ama sonra yine başladığı yere geri dönüyor.
Soğuk içiniz.
Ara
Frontier Outpost sınırınızı oraya genişleteceğinden sonrasında mining station kurabilirsiniz.
Ara
Diğer imparatorluklardan fethettiğim benim halkımın yaşayamadığı tarzda olan gezegenleri ne yapmalıyım ? Köleleştireyim mi ? Sector falan mı oluşturayım ? Kölelerin nüfusuna dikkat etmeli miyim ?
Collectivist olarak oynuyorum bu arada.
Ara
@Coldhands

Teknolojilerde ilerleyen bir düzen var ancak genel bir sıra göremedim.

Teknolojilerle gezegenlerin ve frontierların sağladığı etki alanı yükseltilebiliyor.

Frontier'i yıkarsan yüksek ihtimalle o madenlerden faydalanamaz hale gelirsin, bu sebeple savaşlarda düşman frontierların indirince işleri bitiyor gibi bir eleştiri okumuştum..

@CradonWar

Frontier kurunca maden kurmana gerek kalmaz o enerjiyi alırsın.

@S.P.Q.R
Kölelerin nüfusu şimdilik çok önemli değil gibi çünkü isyan etmiyorlar.

Halkının yaşayamadığı gezegenlerde yaşayabilen nüfusları imparatorluğunu o gezegen türünde genişletebilmek için kullanabilirsin - aynı durum robotlarla da yapılabilir ama o işin sonu tehlikeli.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Benimde sorum var ben bir ülkeyle savaşa girdiğim zaman Bizim isteklerimiz kısmında hiçbir şey yazmıyor sadece beyaz barış veya adamın isteklerini vererek barış yapabiliyorum neden ?
Not : Savaştığım imparatorlukla geniş bir sınırım var
Feed Your Head !!
Ara
Wargoal seçmemişsindir kendine.
Wargoal da seçemiyorum savaşı açarken yandaki bölümden tıklıyorum ama hiç bir yere eklenmiyor
Edit: tamam buldum mouse ile taşımak gerekirmiş :D
Feed Your Head !!
[+] 1 üye Oberhauser nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.