Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
VYApPq.jpg
Neden beta olarak gösteriyor arkadaşlar oysa oyun içinde 1.0.3(48f6) olarak gözüküyor?
Ara
Bir ırkın sınırlarına science ship sokmak istiyorum.Border acces ten hangi accesi seçmeliyim?Sadece science ship için.
Ara
Civil.
Civil. Yani sivil araçlar için izin alacaksın.
Ara
(28-05-2016, 01:00)MechNova : Bir ırkın sınırlarına science ship sokmak istiyorum.Border acces ten hangi accesi seçmeliyim?Sadece science ship için.

Sivil geçiş.
Ara
Tamam.Teşekkürler.
Ara
Arkadaşlar bir fallen empire var başına bela oldu genişlememe izin vermiyor. Ne zaman sınırına yaklaşşam savaş açıyor yeni yaptığım kolonilerden beni çıkartıyor. Nasıl yenicem bunu?
Ara
(28-05-2016, 09:54)Semavi7 : Arkadaşlar bir fallen empire var başına bela oldu genişlememe izin vermiyor. Ne zaman sınırına yaklaşşam savaş açıyor yeni yaptığım kolonilerden beni çıkartıyor. Nasıl yenicem bunu?

Super late game olmadan yenemezsin.
Ara
Fanatic Militarist etiğinde bir de "Very Strong" traitinde Army Damage yazıyor. Bu damage sadece kara ordusu için mi geçerli?
Ara
(28-05-2016, 14:48)Lothebork : Fanatic Militarist etiğinde bir de "Very Strong" traitinde Army Damage yazıyor. Bu damage sadece kara ordusu için mi geçerli?

army=ordu fleet=filo/uzay gemileri
Ara
Savaş açarken çıkan ekranda ki cele planet ve libarete planet ne anlamlara geliyor?
Bir ırkla diplomasi yaparken Sadece civil acces istediğim de ve karşılığında birçok şey verdiğimde bile -1000 gibi bişey var.Diplomasi yaptığım ırkla aram +90.
Ara
-1000 üzerine geldiğinde neden vermek istemediğini yazar mesela fallen empire ise günahını vermez

cede planet ele geçir libarete ise özgür bırakmak anlamına geliyor
libarete yapınca orada o gezegen saldıracağın gezegenden ayrılıp yeni bir devlet oluşuyor eğer yeteri kadar büyüksen böyle kücük kücük libarete ler yapıp onları diplomatik vassal yapabilirsin böylelikle de agresif bir şekilde genişlemezsin
p8RNv0.png
(28-05-2016, 17:59)MechNova : Savaş açarken çıkan ekranda ki cele planet ve libarete planet ne anlamlara geliyor?
Bir ırkla diplomasi yaparken Sadece civil acces istediğim de ve karşılığında birçok şey verdiğimde bile -1000 gibi bişey var.Diplomasi yaptığım ırkla aram +90.

Cede planet, o gezegeni ilhak etme anlamına geliyor. 

Libarete, o gezegeni özgürleştirmen bağımsızlaştırman anlamına geliyor.
Ara
Tamam sağolun.
Ara
Çok fazla gemisi olan bir filoya tıklayınca sol kısmın tümünü kaplıyor.O çıkan ekranı küçültebilir miyiz?
Ara
(29-05-2016, 00:08)MechNova : Çok fazla gemisi olan bir filoya tıklayınca sol kısmın tümünü kaplıyor.O çıkan ekranı küçültebilir miyiz?

Bildiğim kadarıyla yok. Bende aramıştım.
Ara
Tamam teşekkürler.Köleliği köleleştirmeyi birazcık ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz?Başka bir ırktan ilhak ettiğimiz gezegende o ırkın bireyleri mi yer alıyor?Onları köleleştiricek miyiz?Kendi populasyonumuzu köleleştirirsek ne olur?Falan filan
Ara
Lazer + defans point kombinasyonu mu daha iyi ? yoksa torpido + füze mi ? lazer + defans point olunca karşı taraf füze ve torpido kullanıyorsa daha ulaşmadan imha ediliyorlar , ilerleyen dönemlerde füze ve torpidonun hiç bir mantığı kalmıyor lazer resmen alıp başını gidiyor.

Hangi silah kombinasyonunu kullanıyorsunuz ?
Soğuk içiniz.
Ara
Diğer ırkları köleleştiriyorum ama benim halk factiona katılıyor bağımsızlık istiyor ne iş?
Ara
(29-05-2016, 07:13)Blorg : Lazer + defans point kombinasyonu mu daha iyi ? yoksa torpido + füze mi ? lazer + defans point olunca karşı taraf füze ve torpido kullanıyorsa daha ulaşmadan imha ediliyorlar , ilerleyen dönemlerde füze ve torpidonun hiç bir mantığı kalmıyor lazer resmen alıp başını gidiyor.

Hangi silah kombinasyonunu kullanıyorsunuz ?
Corvettelere point defense+energy diğerlerine energy weapon
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.