Stellaris Multiplayer için yararlı olacak oyun içi iletişim komutları
#1
Merhaba, 

Her grandstrateji oyununda olduğu gibi oyun içi iletişim Stellaris'te de hem oyun zevki hemde oyun başarısı açısından önemlidir. Yeni multiplayer etkinliği yaklaşırken oyun içinde daha iyi iletişim ve entrika döndürmek için gerekli olan chat komutlarını sizlerle bu mini rehber ile paylaşmak istiyorum. 

/w  Oyuncu adı İstediğiniz bir oyuncu ile fısıldaşmanızı sağlar. Bu mesajı sadece siz ve sizin ismini yazdığınız oyuncu görebilir. 

Örnek kullanım :  /w Damageexpert Merhaba, ittifakımıza hoşgeldin.

Eğer size /w komutu ile bir mesaj geldi ise  /r : komutu ile hızlı bir biçimde yanıt verebilirsiniz. 

Örnek Kullanım: DamageExpert: Merhaba, ittifakımıza hoşgeldin.  Size mesela böyle bir mesaj geldikten sonra /r Teşekkür ederim. "  gibi. 


/create oda ismi Bu komut ile de oyun içi ayrı bir konuşma odası kurabilirsiniz. İttifak arası yazışmalar için idealdir. 

Örnek Kullanım: /create Stratejiturk 

/invite Oyuncu adı: Odayı kurduktan sonra oyuncuları davet etmek için odanın içindeyken bu komutu yazmalısınız. 

Örnek Kullanım: /invite DamageExpert 


Umarım yardımcı olur. Eksik yada eklemek istediğimiz birşey olursa bu başlığın altına veya özel mesaj yolu ile bana ulaşabilirsiniz.
[+] 4 üye DamageExpert nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.