Strategyturk Gala: Stellaris - MegaCorp
#1
GALA.jpg

21.00'da Strategyturk Twitch kanalında Stellaris'in 6 Aralık'ta çıkacak olan yeni eklentisi MegaCorp'u deniyor olacağız.
Yayını izlemek için - https://www.twitch.tv/strategyturk
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Gala yayın serisinin ilk gününde Vrinn Cartel ile başladık, megacorp özelliklerinde bir suç örgütü olarak çevremizdeki 2 imparatorluğun başkentine branch office kurduk, burada suç oranını yükselttik, uzun sürse de gezegenin istikrar seviyesinin düşmesine sebep olduk. Ticaret rotaları kurduk ve yavaş da olsa genişledik. Şirketlerde Admin Cap'ı aşmak %50 daha etkili olduğu için Admin Cap'i yükselten teknolojiler bekledik ancak uzun süre gelmedi, dolayısıyla genişlememiz biraz zaman aldı.

Önümüzdeki yayın yarın 21.00'da.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#3
İkinci günde Admin Cap'ın da yükselmesiyle birlikte biraz daha genişledik, tüm galaksiyi açtık - Galaktik Market kuruldu. Diğer imparatorluklar biraz daha aktif diplomasi yürütüyor, aralarında federasyon kuranlar savaşanlar vesaire oldu. Kumardan önemli bir miktar para kaldırdık. Sınırlarımız içerisinde Ekümenopolis keşfetsek de Gaia dünyaya dönüştüren - normal şartlarda pozitif bir event zinciri - bu Ekümenopolisten yararlanamamamıza sebep oldu. İleride ilgili teknolojileri/perkleri açtıktan sonra orayı tekrardan Ekümenopolise dönüştürmeye çalışacağız.

Branch Office sayımız 10'u aştı, hatta bir yerden 30 civarı enerji kazanıyoruz. Ticaret rotasını ilk başta yanlış anlamışız, ben oradaki değeri o noktanın bağlanabileceği farklı kol sayısı diye düşünüyordum, meğer aradaki sistemleri atlayarak yapılabiliyormuş, önümüzdeki yayında sistemi biraz daha ideal hale getirebiliriz. Şanssızlığımız galakside bizim dışımızda 3 şirket daha olması, bir başka şirketin branch office açtığı yerlerde biz açamaz hale geliyoruz bu da özelliğimizden yararlanamamıza sebep oluyor.

Önümüzdeki yayın bu akşam saat 21:00'da.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#4
Yeni gezegen sistemi benim hoşuma gitti daha gerçekçi olmuş.
Ara
Cevapla
#5
Dünkü yayınla birlikte bu Gala serisinin de sonuna geldik. MegaCorp'un birçok özelliğinin üstünden giderek oynamayı başarsak da biraz benim deneyimsizliğim biraz da galaksinin oluşumundaki bazı şanssızlıklarımızın etkisiyle genel anlamda bu özelliklerden çok da yararlanamadığımızı hissettim, oyun boyunca en son Han'ın yıkılışı sonrası oluşan ülkeleri saymazsak sadece 2 imparatorluğa branch office atabildik, diğerleri ya branch office açılamayan ülkeler - diğer megacorplar veya robotlar - ya da bu diğer megacorplar tarafından kapılmış imparatorluklardı. Branch office maliyetinin uzaklığa göre belirlendiğini ve bizim de galaksinin en köşesinde olduğumuzu tekrar hatırlatayım.

Ticaret rotaları kurduk, diğer gezegenlerde suç oranını yükseltirken kendi gezegenlerimizdeki suç oranlarını azaltıp galaksi genelinde bir bakıma göçmen cenneti haline geldik, oyunun sonunda kendi nüfusumuz toplam nüfusun %50'sinden azını oluşturuyordu. Ekümenopolis'i aslında special project sonrası deneyebilirdik ama orada da şanssızlığımız gezegeni Gaia'ya dönüştüren eventler geldi - terraform aygıtlarını aktifleştirmemek daha isabetli bir seçim olabilir Ekümenopolislerde. Esasında Gala yayınının amaçlarından birisi de bu, bizim için şanssız olsa da izleyiciler için bilgilendirici bir nokta oldu.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.