Nostalji Kuşağı 2020: StarCraft Etkinliği
nost4.png

Strategyturk Kış Festivali 2020 kapsamında çıkışının üzerinden 10 seneden fazla geçmiş, normalde forumda etkinliği yapılmayan strateji oyunlarından etkinlikler düzenleniyor.
Etkinliğe başvurmadan evvel tüm konuyu okumuş olmanız önerilir, etkinlik gününe kadar etkinliğin işleyişinde çeşitli değişiklikler yapılabilir.

StarCraft Etkinlik Sorumlusu: @reddga ve @Attila the Hun
Nostalji Kuşağı: StarCraft
  1. Etkinliklerin düzenlenmesi oyuncu katılımına bağlıdır.
  2. Her etkinlik festival dahilinde sadece 1 oyun günü sürer.
  3. Her etkinlikte multiplayerın işleyişine dair bilgiler etkinlik sorumlusundan temin edilebilir (Hamachi/Gameranger kullanımı vb.)
  4. Oyunların eski oyunlar olması sebebiyle multiplayer kurulmasında sorunlar, çökmeler vb. sorunlar yaşanabilir.
  5. Bu sorunların çok yoğun/oyunu oynatmayacak derecede yaşanması durumunda etkinlikler iptal edilebilirler.
  6. Etkinlikler Strategyturk Twitch'te yayınlanabilir.
Etkinliğe dair başvurular ve iletiler bu konu altında yer alır.
Katılıyorum.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu Battle.net üzerinden aşağıdaki linkten ücretsiz bir şekilde indirip yükleyebilirsiniz. Katılanlar önceden beni reddga#2868 Battle.net üzerinden eklerse oyun vakti toplanmamız daha kolay olur.

Battle.net Linki
tTRiYax.png
Ara
İlk oyundan bahsediliyor galiba. Starcraft 2 olsaydı katılırdım.
Ara
Katılıyorum
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum
[+] 2 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün saat 21.00'da lobi kurulacak.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yavaş yavaş toplanıyoruz, kaç kişi olduğumuza göre o kapasiteli oda kurulacak. Strategyturk Discord'una gelebilirsiniz.
tTRiYax.png
Ara
Katılıyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
Kendi halimizde barışçıl şekilde mutasyon geçirirken bizi yokeden barbar @Selene u kınıyoruz.
Ara
Dün 3 maç yaptık. İlkinde 20 dakikalık ana üslere saldırmazlık koyarak ısınma oyunu oynadık. Saldırmazlıktan dolayı oyun bir hayli uzadı. Ben en son @Attila the Hun'un diktiği Bunker zincirine arkadan dolanıp üslerine saldırı yaptım ama nihayetinde @Selene'un Ultralisklerine karşı gelemeyeceğimizi anlayınca beyaz bayrağı çektik.

İkinci oyun bir hayli hızlı başladı. @Yukare ve @Selene'un Zerg'leri tarafından rush yiyerek erken aşamada geriye düştük ama sonrasında @Yasin Ahmet görünmez birlikleriyle karşı tarafa zor anlar yaşattı.

Son oyunda biraz daha "görünür" birlikler kullansa da yine benzer şekilde bitti. Ben hızlı bir şekilde yıkıldım ama @Yukare ve @Littleİskender sonuna kadar mücadele etti.

Oyundan ekran görüntülerini hem orijinal hem remastered (cartoon grafik eklentili) halleriyle eş zamanlı olarak aldım. Katılan herkese teşekkürler.

tTRiYax.png
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bundan sonra beni kaynaksız bırakmazsınız artık. Neyse ki intikamımı aldım. Hem de iki kere.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gerçekten de eğlenceliydi. Kendinle fazla seviye farkı olmayan insanlarla bir oyun oynamanın verdiği keyif bambaşka. Yenilsen de "Direndim ve hakkımla yenildim." diyebiliyorsun. Bu etkinlikten önce StarCraft'ı doğru düzgün oynamamıştım. Oyun gayet eğlenceliymiş. Oyuna karşı olan ön yargılarım bu etkinlik sayesinde kırılmış oldu. Katılan herkesi tebrik ederim, umarım tekrar oynayabiliriz birlikte.

Yasin Protoss Ahmet'in görünmez birimlerini unutamayacağım...
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.