Tankçı Birliği Dizilimi Nasıl Olmalı?
Selamlar herkese. Sahip olduğum tüm tank divisionlarını tek bir general de mi toplamalıyım, yoksa piyade+tank division karışık mı yapmalıyım ? Örnek verecek olursam, Almanya ile oynarken 24 tane tank division'ın başına Guderian'ı mı atamalıyım yoksa 20 piyade 4 tank yapıp piyade odaklı bir general mi atamalıyım ?                   
Ara
Oyunda çok iyi sayılmam ama bence her generalde en azından biraz esneklik kazandırması için tank olmasa da üç dört tane motorize birlik olmalı. Bunun dışında tank bonusu olan birine tank, piyade bonusu olan birine piyade vermenin elbette daha iyi olduğu kanısıydayım şahsen.
Ara
Yardımcı olacak biri yok mu acaba
Ara
Aynı konudan 2 tane açıldığı için "sonradan açılan" konu kaldırılmış, o esnada da Onur silinen konuya ileti göndermiş sanıyorum. Silinen konudaki iletiyi aktardım. Kopya konu açmamaya dikkat edelim.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Tank odaklı bir general yapıp traitlerini de ona göre versen daha iyi olur hem tankları savaştırırken mikro yapman gerekeceği için diğer tümenler ile karıştırmamış olursun.
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Piyade ile tankı aynı dizilimde kullanmanı önermem, aksi halde birliklerin olması gerekenden daha yavaş ilerleyecektir. Bunun yerine motorize veya mekanize ile birlikte kullanabilirsin. Eğer rakibin YHD (Yakın Hava Desteği) görevi yapabilen türde uçaklara sahipse birlik diziliminin destek bölümüne uçaksavar koyabilirsin. Onun dışında genel olarak birlik dizilimini 12 tank 8 motorize/mekanize şeklinde yaparsan daha fazla verim alırsın. Duruma göre birlik diziliminin içine tank muhribi de ilave edebilirsin.
[+] 2 üye The Dawnguard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@The Dawnguard

Arkadaşın sormak istediği division içeriği değil. Bir generale atayabildiğimiz 24 divisionluk ekibin nasıl tasarlanması gerektiğini soruyor.

Ben genelde ayrı ayrı uğraşmamak için piyade tümenleriyle tank tümenlerini birlikte generale atayıp öyle cepheye sürüyordum ama doğru olan bu mudur diye düşünmeye başladım konuyu görünce.
Ara
Tankları tek tek yönetmeyeceksen hepsini bir orduya koy gitsin.
[+] 1 üye Bambukavak nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tankların amacı piyadelerin aksine cephe yarmak cephede ilerlemek değil. O yüzden 100 infantry kullandığın bir cephe hattında 24 tankı tek generalde toplayıp tek bir bölgede yoğunlaştırman lazım. Bölgeleri sıra sıra delip rakibi sıkıştırarak ilerlemen lazım. Yoksa ha tank ha piyade ne farkeder ikisinin de soft attack'ı var. Tankların hızını kullanman lazım.
[+] 1 üye sencer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.