Tarihi Düşmanları vasal almak
Kıpti Osmanlı ile oynuyorum. Moskovayı zayıflatmak için kazan vasal aldım büyük bir toprak kazandım. Şimdi aynısını great horde'a yapıcam ama tarihi rival. ama +90 ilişkimiz var onu barışla serbest bıraktığım için yani influence, send gift, transfer trade fln yaparsam vasal alırım 
Benim sorum şu oyunda osmanlı ve great horde historical rival ben bu vasal alırsam çok sıkıntı çıkarır mı?

Birde sizce nasıl ilerlemişim? (ilk kıpti osmanlı oynayışım)
Edit: Ajam, Kazan, Suriye vassal. Fransa ally
Ara
hiç bir sıkıntı yaratmaz merak etme zaten osmanlının asker gücü + diplomatik teknolojide önde olması yeterli gift atmaya bile gerek yok
Ara
(06-07-2018, 14:23)4S0S : hiç bir sıkıntı yaratmaz merak etme zaten osmanlının asker gücü + diplomatik teknolojide önde olması yeterli gift atmaya bile gerek yok

Gift atmamın sebebi ally olmadığı için ilişkinin az olması, vasal alamamam yani. çok sağol aldım vasal şimdi.

rusya beni bekle bebeğim:D

(06-07-2018, 14:33)PasazadeAhmet :
(06-07-2018, 14:23)4S0S : hiç bir sıkıntı yaratmaz merak etme zaten osmanlının asker gücü + diplomatik teknolojide önde olması yeterli gift atmaya bile gerek yok

Gift atmamın sebebi ally olmadığı için ilişkinin az olması, vasal alamamam yani. çok sağol aldım vasal şimdi.

rusya beni bekle bebeğim:D

alamadım vasal:D ally olmak gerekiyormuş unuttum onu savaş açıp alıcam neyse:)
Ara
bir daha ki sefere great hordeyı bağımsızlık verdirme hordenin core sahibi olan bir toprağı kendine al oradan vassal olarak great hordeyı çıkar böylelikle hem yeniden fetih ile puan harcamadan hordeye toprak yedirirsin hemde kendin genişlerken ae%60 ın ustune çıkmaz böylelikle dezavantaj yaşamadan rahat rahat genişlersin
Ara
Vassal iyidir ama çok fazlasına da gerek yok coptoman gibi bir şey oynuyorsan hele ki. GH'yi Moskova'dan toprak vermek için vassal istiyorsun coreları var diye sanırım ama Kazan'a verebilirsin bunun yerine o toprakları, core'u olmasa bile. O dip slotu bi müttefik için kullanabilirsin, earlyde faydalı olur.
Ara
(06-07-2018, 21:37)ferevon : Vassal iyidir ama çok fazlasına da gerek yok coptoman gibi bir şey oynuyorsan hele ki. GH'yi Moskova'dan toprak vermek için vassal istiyorsun coreları var diye sanırım ama Kazan'a verebilirsin bunun yerine o toprakları, core'u olmasa bile. O dip slotu bi müttefik için kullanabilirsin, earlyde faydalı olur.

Kazan annex attım. Çok büyük bir koalisyon kuruldu ama savaş açamadılar doğudakiler moskova, transoxiana, khorasan, memlük falan uğraşmak istemediğim için hedefimi batıya çevirip macaristan'a saldırarak bohemia, avusturya, macaristan devletleri arasındaki dostlukları bozdum sırada italya üzerinden iberya planları var bakalım düşünüyorum hala..
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.