The Game Awards 2017

Alıntı:
Celebrate the best video games, esports and gamers of 2017, and get a sneak preview of what's next. The Game Awards airs live from the Microsoft Theater in Los Angeles this Thursday, December 7.

Yayın Türkiye saatiyle 4.30'da başladı. İzlemek isteyenler için canlı yayın ve Multiplayer Live yorumlu yayını.

Game Of The Year

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Zelda-1-1024x576.jpg

Best Game Direction

Zelda-1-1024x576.jpg

Best Narrative

What Remains of Edith Finch

WhatRemainsofEdithFinch-1024x576.jpg

Best Art Direction

Cuphead

CUPHEAD-1024x576.jpg

Best Score/Music

NieR: Automata

Nier-1024x576.jpg

Best Audio Design

Hellblade: Senua’s Sacrifice

HellBlade-1024x576.jpg

Best Performance

Melina Juergens, Hellblade

MelinaJuergens_v3-1024x576.jpg

Games for Impact

Hellblade: Senua’s Sacrifice

HellBlade-1024x576.jpg

Best Ongoing Game

Overwatch

OverWatch-1024x583.jpg

Best Mobile Game

Monument Valley 2

Monument-Valley-1024x576.jpg

Best Handheld Game

Metroid: Samus Returns

MetroidSamusReturns-1024x576.jpg

Best VR/AR Game

Resident Evil 7: Biohazard

ResidentEvil7-1024x576.jpg

Best Action Game

Wolfenstein II

WolfensteinIII_Moment_of_Truth_Sanitized...24x683.jpg

Best Action/Adventure Game

Zelda-1-1024x576.jpg

Best Role Playing Game

Persona 5

Persona5-1024x576.jpg

Best Fighting Game

Injustice 2

Injustice2-1024x576.jpg

Best Family Game

Super Mario Odyssey

SwitchSuperMarioOdyssey-1024x576.jpg

Best Strategy Game

Mario + Rabbids Kingdom Battle

MarioRabbidsKingdomBattle-1024x576.jpg

Best Sports/Racing Game

Forza Motorsport 7

ForzaMotorsport7-1024x576.jpg

Best Multiplayer
(Bu ödül verilmedi. Adaylar aşağıda.)

Fortnite

Call of Duty: World War II

Splatoon 2

Mario Kart 8 Deluxe

Destiny 2

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Most Anticipated Game

The Last of Us Part II

TheLastofUs2_v2-1024x576.jpg

Best Independent Game

Cuphead

CUPHEAD-1024x576.jpg

Best Student Game

Level Squared

Level-Squared_screenshot-1024x576.jpg

Trending Gamer

Guy Beahm

GuyBeham-1024x576.jpg

Best Esports Game

Overwatch

OverWatch-1024x583.jpg

Best Esports Player

Lee sang-hyeok “Faker”

Faker-1024x648.jpg

Best Esports Team

Cloud9

cloud9_500.png

Best Debut Indie Game

Cuphead

CUPHEAD-1024x576.jpg

Best Chinese Game
(Bu ne be??)
jx3 HD(《剑网3》重制版

jx3-HD-1024x576.jpg
Sic Parvis Magna
Ara
AC: Origins beklerdim ben şahsen. Cuphead ise gelmiş geçmiş en zor oyun bence.
Ara
@altnkurt Başlıkta 2107 yazıyor.

Cuphead niye bu kadar zor ya.Sırf bu zor yapısı yüzünden almıyorum.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Güncellendi.
Sic Parvis Magna
Ara

Multiplayer ödülü niye verilmemiş bilen var mı?
Ara
Onu bende tam anlamadım. İşlerim vardı. Orayı canlı izleyemedim.

Ayrıca bir sürü fragman da gösterildi. Onları da bi ara ekleyeceğim. Belki de direk kendi isimlerine konu açıp kütüphaneye de eklenebilir.
Sic Parvis Magna
Ara
PUBG'nin ödül almaması kadar güzel bir şey yok,mutluyum kısacası.
Ara
Multiplayer ödülünü PUBG alabilir. Wolfenstein nasıl ödül almış anlamadım. 1 saat izleyememiştim ben.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Game of the Year'in Nintendo oyunlarından birine gideceği belliydi, strateji dünyası duyurular itibariyle doyurucu ancak çıkışlar itibariyle çok durgun bir yıl geçirdi 2017'de, bunu strateji oyunları için adayların arasında XCOM 2'nin ek paketinin olmasından da görebiliyoruz. Ben yine de Warhammer 2'nin kazanmasını beklerdim.
(08-12-2017, 13:06)KARTAL : Cuphead niye bu kadar zor ya.Sırf bu zor yapısı yüzünden almıyorum.

Bende bu yüzden almıyorum. Aşırı zor oyunlar zevk vermez. Dark Souls serisini zor bilirdik ama artık Cuphead liderliği almış durumda. Sinir krizi geçirmektense, oynamam daha iyi.

Ben genel olarak oyunları orta ayarda yada zor ayarda oynarım. Daha iyi oluyor. Ama Cuphead gibi bir oyun kolayda aşırı zor, birde zorda nasıl oynanır düşünemiyorum.
Ara
Büyük ihtimalle en iyi mp oyunu PUBG seçilecek. Adaylardan iki tanesinin Battle Royale oyunu olması üzücü olmuş. Strateji oyunlarından da Mario oyununun ödül alması baya acınası olmuş.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-12-2017, 17:40)Voiid : Bende bu yüzden almıyorum. Aşırı zor oyunlar zevk vermez. Dark Souls serisini zor bilirdik ama artık Cuphead liderliği almış durumda. Sinir krizi geçirmektense, oynamam daha iyi.

Ben genel olarak oyunları orta ayarda yada zor ayarda oynarım. Daha iyi oluyor. Ama Cuphead gibi bir oyun kolayda aşırı zor, birde zorda nasıl oynanır düşünemiyorum.

Ben genel olarak oyunları en zorda oynarım. Başta zorlasa da bütün skill/perk ne varsa açıp güzel itemler toplayıp mekaniklere alışınca en zorda bile zor gelmiyor. İlla ki meta bi yol bulunuyor.

(08-12-2017, 17:33)strateggy : Multiplayer ödülünü PUBG alabilir. Wolfenstein nasıl ödül almış anlamadım. 1 saat izleyememiştim ben.

Wolfenstein baya iyi bi aksiyon oyunu. Genel olarak kötü dursa da aksiyon anlamında başarılı.
Sic Parvis Magna
Ara
Bu arada şimdi görüyorum en iyi dövüş oyunu olarak Tekken 7'nin değil Injustice 2'nin seçilmesi çok iyi olmuş, Tekken'in bundan bir ders alması gerek. Güzelim seriyi ne hale getirdiler.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Strategy Marioysa gerek bile yok yani ne diyim Tekkenden veya diğer oyunlardan ziyade koskoca strateji oyunları skalasında bula bula dandik marioyu birinci yapmışlar en baştaki resimde o olsa diğerlerine bakmazdım bile bu kadar strateji oyunları için harcanan zaman emek varken mario çok çok vahim bir durum hiç seçmeseler best strategy kategorisinden birini daha iyi olurdu
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çoğu zaman güvendiğim Wargamer sitesinin Dominions 5 incelemesinde sarfettiği cümleler dikkatimi çekmişti. " Total War: Warhammer 2 is the fantasy strategy game that everyone is excited this year. However, it does have its own share of lazy design decisions, repetitive gameplay and distressingly safe choices. Do you know what fantasy strategy game that you really should be getting excited about? Illwinter Game Design's Dominions 5: Warriors of the Faith." belki taraflı olabilir ama oyunlarda 'lore' kavramını en iyi uygulayan belki Dominions olur. Bu kavram çeşitlilik ve tekrar oynanabilirliği ifade eder. Bu seriyi bu son oyunu dahil takip ederim. İyi bir pbem kitlesi vardır. Ama basit oyun değildir.
Ara
(11-12-2017, 18:43)Feldmarschal : Strategy Marioysa gerek bile yok yani ne diyim Tekkenden veya diğer oyunlardan ziyade koskoca strateji oyunları skalasında bula bula dandik marioyu birinci yapmışlar en baştaki resimde o olsa diğerlerine bakmazdım bile bu kadar strateji oyunları için harcanan zaman emek varken mario çok çok vahim bir durum hiç seçmeseler best strategy kategorisinden birini daha iyi olurdu

Burada Mario'yu yılın strateji oyunu seçenlere değil, strateji oyunu yapmayanlara kızmak daha doğru olmaz mı? Paradox'u zaten kale almıyorum, adamlar tembelliğin formülünü buldular ve piyasaya corruption yayıyorlar. Microsoft desen aynı oyunları 3. kez remake yapmaktan başka bi idealleri yok. Çoğu oyun birbirinin tekrarı niteliğinde veya gereken derinliğe sahip değil. Uzun zamandır güzel bir strateji oyunu çıkmadı. Adaylardan hiçbirinin de bu ödülü hakettiğini düşünmüyorum şahsen.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Spellforce 3 çıktı geçen gün ama ne kadar iyidir bilemem tabi. Fakat benim gözüme güzel geldi oyun. Divinity Original Sin 2 de var strateji oyunu olarak. Asıl bu oyun seçilmeliydi.
Ara
2017 yılında hâlâ "Mario mu yha .s" diyen insanlar da varmış ilginç...
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 2 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-12-2017, 23:25)altnkurt :
(11-12-2017, 18:43)Feldmarschal : Strategy Marioysa gerek bile yok yani ne diyim Tekkenden veya diğer oyunlardan ziyade koskoca strateji oyunları skalasında bula bula dandik marioyu birinci yapmışlar en baştaki resimde o olsa diğerlerine bakmazdım bile bu kadar strateji oyunları için harcanan zaman emek varken mario çok çok vahim bir durum hiç seçmeseler best strategy kategorisinden birini daha iyi olurdu

Burada Mario'yu yılın strateji oyunu seçenlere değil, strateji oyunu yapmayanlara kızmak daha doğru olmaz mı? Paradox'u zaten kale almıyorum, adamlar tembelliğin formülünü buldular ve piyasaya corruption yayıyorlar. Microsoft desen aynı oyunları 3. kez remake yapmaktan başka bi idealleri yok. Çoğu oyun birbirinin tekrarı niteliğinde veya gereken derinliğe sahip değil. Uzun zamandır güzel bir strateji oyunu çıkmadı. Adaylardan hiçbirinin de bu ödülü hakettiğini düşünmüyorum şahsen.

Yani şöyle bir şey var tarihsel strateji olarak ne yapabilirler ki Total War oyunlarında MÖ ve MS kısımlarını işlediler ve nerdeyse her dönemi işlediler kendi tarzlarında, Civilization tur şeklinde yapıldı, Age of Empires Rise of Nation LOTR şeklinde oyun yapıldı, Gerçek zamanlı strateji yapıldı Wargame RUSE, grand strateji Eu4 Hoi4 CK2 yani daha hangi tarihi işliceklerki hepsi işlendi ve başarılı yapımlar dlc politikasını sev sevme başarılı yapımlar ayrıca zaten başka ne tür bir strateji isteniyo topluluk tarafından adamlarda bunu geliştirerek sürüyor piyasaya bunun için ikisi üçü hatta altısı çıkıyo Civ gibi yani zaten karalamak kolay önemli olan bunun yerine koyabileceğin bir fikir var mı sorun orada ayrıca değineyim koskoca strateji oyunları varken " Mario mu yha .s" demeleri gayet normal ilginç olan insanlara best strateji diye Marionun saçma animasyonlu oyunu isteyen bir girip araştırabilir mi lütfen ben baktım 2017 nin en iyi strateji oyunu olmadığı olamayacağı aşikar oyunlardan az çok anlayan herkes bunu görebilir zaten strateji türü dediğinde akla ilk gelen mario gibi saçma bi karakter değil. Bir ara bunların mario karts şeklinde yarış oyunu çıkmıştı bu sene çıksa Forza 7 nin önüne geçecekti heralde o zamanda derdik "Mario mu yha.s"
Ara
Bari tarafinizi belli etmeseydiniz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.