Three Kingdoms 1.7 Yamasi ve Fates Divided Hakkindaki Ilk Izlenimlerim
Ilk olarak yama ciktiktan sonra dlc ile birlikte sadece birkac saat oynayabildigimi belirteyim, ilk izlenimlerim oldukca iyi eger uzun zamandan beri 3K ya donmemisseniz bence bu yamayla beraber bir sans verebilirsiniz. Ilk olarak bu yama ve dlc nin getirdigi bazi farkliliklari kisaca paylasmayaca calisacagim.

1)20'Ye yakin fazla birim cesidi
Evet, 3k yi daha once oynayanlar bileceklerdir ki oyun ilk ciktiginda hemen hemen tum factionlarin birimleri ayniydi tek tek cok nadir bazi ozel birimler olsaydi da bu hissedilmiyordu. Yeni dlclerde geldikce bunu arttirmaya calistilar ve ozellikle bu yamada 20 den fazla birlik cesidi geldi. Dolayisiyla kcampaignde klasik militia+catafult+ general spamlama zevksizligi gitmis oldu. 

2)Ordulara ve birimlere denge verilmesi
Daha once savaslar cok hizli geciyordu ve menzilli birimler cok gucluydu. Okcu bir birime hucum etmek adete makine tufek atesine dogru kosmaya benziyordu. Yamada gordugum kadariyla okcular ve ozellikle catafultlar bayagi bir nerf yemis ve savaslar daha yavas gerceklesiyor, birlikler daha dayanikli.

3)Campaing baslangic ekrani hala daha cok karisik
Her dlc ile buraya birsey eklenerek buranin zenginlestigi dogru ama anlasilmasi oldukca guc oluyor giderek, burada ufak bir ozet gececegim.

4 farkli baslangic tarihi var: 182, 190, 192, 200

Ana kampanya 190 tarihinde basliyor.

Mandate of heaven dlc campaigini 182'de basliyor. 7 farkli faction ekliyor fakat sadece Liu Chong bunlarin arasinda hayatta kalip 190 baslangicli tarihte de karsimiza cikiyor. Fazla bugli (evet hala daha) bir senaryo

A world betrated dlc senaryosu 192 yilinda basliyor. Lu Bu & Sun Ce olarak 2 farkli faction ekliyor. Ikisi de 190'de yok fakat Suc Ce, 200'de nedense tekrardan ortaya cikmis

Fate divided (son dlc) ise oyuna 200 yili baslangicli senaryoyu eklemis. Tek yeni faction olarak Liu Yan var. Liu Yan ayni zamanda 190 & 192 tarihlerinde de mevcut.

Birde Eight Princes dlc si varki kimsenin umrunda bile degil.

. You will have the following campaign: 182, 190, 192, 200.

4)Factionlara farkli mekanikler eklenerek farkli oynama stillleri yapilmaya calismis

Ben Liu Zang ile oynadigim icin burada aspiration mekanigi var. Bu puan ile farkli bonuslar alabiliyorsunuz. Farkli gelmedi degil mi. Birde Cao Cao ya gelen Scheme mekanigi ile diger dusmanlariza komplo kurup onlara negatif bonus saglayabiliyorsunuz. Cao Cao kesinlikle bu eklentiyle en zengin ve icerigi fazla olan karakterlerden biri olmus.

unknown.png

5)Artik Imperatordan bana ne diyemiyorsunuz
Yeni gelen Imperial Favour mekanigi ile eger bu puan cok dusukse imperator acimayip size "ekonomic/ military saction" lari yagdirabiliyor. Tam tersine yuksek olmasinin da bonuslari da var.

unknown.png

Ozet olarak yeni mekanikleriyle bir sans verilmesine deger gozukuyor. Daha fazla oynadikca farkli ozellikler kesfettikce eklemeye calisacagim.
[+] 7 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hocam eline sağlık, çok güzel özetlemişsin. Oyunu çıkar çıkmaz, ilk çıktığı haliyle oynamıştım, eksiklerine rağmen beğenmiştim. Gördüğüm kadarıyla ciddi anlamda köklü değişiklikler yapılmış ve oyun güzel bir noktaya evrilmiş. Tekrar şans vermeye değer gibi görünüyor.

Ufak bir ekleme: Oyuna 6-7 farklı DLC gelmiş, farketmemiştim. Hangileri oyunu genişletiyor, hangileri yeni başlangıç tarihi ekliyor? Yoksa birbirinin içine geçmiş durumda mı bu olay?
Ara
Mandate of heaven dlc campaigini 182 yilini ekliyor

A world betrated dlc senaryosu 192 yilini ekliyor

Fate divided (son dlc) ise oyuna 200 yili baslangicli senaryoyu eklemis.

Birde Eight Princes dlc si o da yeni bir basligic tarihi ekliyor

Furious Wild sadece guney kabilelerini eklemis oynanabilir olarak.

Yellow Turban ilk cikan dlc zaten, Sari Turban isyanindaki factionlari oynanabilir kiliyor.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yeni birimler dlc ile mi geliyor yama ile mi?
Ara
(15-03-2021, 02:37)taylanhavertz : yeni birimler dlc ile mi geliyor yama ile mi?

Birimler maalesef dlc ile geliyor, yama sadece mekaniksel degisikler yapiyor.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu dlc'de Liu Bei, Liu Biao'yu savasmadan ilhak etti komple. Kendinden kat kat buyuk topragi vardi Biao'nun. Ben Bei ile oyun actigimda hic boyle bir olayla karsilasmadim, nasil yapabiliyoruz bunu? Bir de teba ozerkligi ne ise yariyor? Ne farki var duz teba olmaktan?
Ara
(26-03-2021, 23:45)cennaro : Bu dlc'de Liu Bei, Liu Biao'yu savasmadan ilhak etti komple. Kendinden kat kat buyuk topragi vardi Biao'nun. Ben Bei ile oyun actigimda hic boyle bir olayla karsilasmadim, nasil yapabiliyoruz bunu? Bir de teba ozerkligi ne ise yariyor? Ne farki var duz teba olmaktan?

teba özerkliği büyük ihtimal kendi başına savaş açabilmesi yada daha az vergi vermesi
[+] 1 üye taylanhavertz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cao cao god moda baglamis, adam ne kadar ittifakim muttefikim vassalim varsa yanina cekti. Tadi kacmis oyunun su guncellemeyle.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.