Three Kingdoms - Ekran Görüntüleriniz
#41


5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#42


5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Cevapla
#43
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#44
Gongsun Zan ile başladım. Kuzeydeki düşmanı bitirdim. Etraftaki Han şehirlerini aldım. Liu Yu savaş açınca batıya yürüyüp onları bitirdim.

0nUFcK.jpg

k5sNoq.jpg

Bu defa aramın iyi olduğu ticaret ve saldırmazlık antlaşmamızın bulunduğu Gongsun Du savaş açtı, mecbur doğuya dönüp onları bitirdim. Şehirsiz bir orduları kaldı barış yaptık. Bu savaşlarda çok güzel bir şey oldu, bir tane adam (komutan) Du'ya karşı casusluk yapmak istedi kabul ettim, en kritik savaşta benim tarafıma geçti.

Tekrar batıya dönüp kalan Han şehirlerini de aldım. İmparator yetişkinlik çağına geldi Dong Zuo öldü. Yeni naip barış önerdi kabul ettim. Liu Bei ve Cao Cao ile koalisyon kurdum. Batı dağlarındaki Zhan Yan'ı bitirdim. Amacım kuzeye doğru büyüyen Yuan Shao'yu uygun bir anda bitirmek. İki tane spy yolladım ama pek bir işe yaramadı. Üçüncüyü yollayacağım.

Han Fu'ya savaş açtım ve Xindu'yu kuşattım. Müdafiler hem garnizon hem ana orduyla huruç yaptı, dışarıda karşılaştık. Bu savaşa değinmek istiyorum, çok zevkli geçti çünkü. Oyun ciddi mağlubiyet yazdı bana, dedim girip oynayayım en azından vuruşarak çekilirim.

Alana baktım arkada kayalık bir yokuş var, ağaçlarla kaplı, piyadeleri oraya dizdim. Mancınıkları aşağıda bıraktım. Süvari sağdaki düzlükte, atlı okçu soldaki düzlükte orman içinde sakladım. Düşman akıllı davranıp önce süvari yolladı, mancınığı hızlıca engellemek için. Onlar gelene kadar arkalarındaki piyadelerine zarar verdim, sonra geri çektim adamları. O ara kolon misali bir pozisyon aldılar ve ben soldan atlı okçu sağdan süvari ile vur-kaçlar yaptım. Amacım süvari ile yorup, tepedeki ana orduma düşmanın dezavantajlı gitmesini sağlamaktı ama piyadelere gerek kalmadan düşmanı yendim.

TvDeKQ.jpg

Rdr6IR.jpg

aEbhS3.jpg

jF5txX.jpg

JVVWf9.jpg
[+] 4 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#45
Elinize saglik, muhtesem bir oyun olmus.
Ara
Cevapla
#46
Gayet güzel bir oyun olmuş ellerine sağlık. Ama ekonomi biraz geride kalmış gibi. Limanlara ve şehirlerinin bir kısmına ticaret binaları yapmanı öneririm gayet iyi bir getirisi oluyor. Ayrıca müttefik olduğun her lordla mutlaka ticaret anlaşması yap katkısı güzel olacaktır. Bunlar olmadan da tabiki de güzel bir oyun olmuş.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Cevapla
#47
Tesekkurler arkadaslar, basta besin binalarina agirlik verdim ticarilere yonelecegim. Yuan Shao'nun tek sehri kaldi bu arada. Bu defa da Cao Cao tehlikesi basgosterdi, Liu Beinin casusunu yakaladim. Ittifakimiz pamuk ipligi gibi.

Edit: Yuam Shao bitti.

4lFl8m.jpg

Lishi Pususu

OnTfrT.jpg

Sarı Turban kampı baskınımız

umnk7X.jpg

Güncelleme; imparatoru ele geçirdik

4e41Fm.jpg

1kX1do.jpg
Ara
Cevapla
#48
Yan Krallığı

gdyJw8.jpg

heUYIa.jpg

güncelleme;

s8zKeU.jpg

ip0WGb.jpg

9gIE1E.jpg

MI467z.jpg

custom battle;

qzoUOo.jpg

4xrLfO.jpg

owx5FF.jpg

d4FMW8.jpg
Ara
Cevapla
#49
5pigjZ.jpg

k6orn2.jpg

Gf8PGO.jpg
[+] 3 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#50
bXAZIl.jpg

rQr0t1.jpg
Ara
Cevapla
#51
Sarı Sarıklılardan Huang Shao ile oyun açtım. Zor olduğu kadar da keyifli. Ss mekanikleri farklı biliyorsunuz. Neredeyse herkes potansiyel düşman. Dİplomasi unit rosters çok kısıtlı. Tech ağacı farklı ve bira daha pratik. Ayrıca aydınlanma ile level atlama meselesi diğer uluslara göre biraz daha hızlı geldi bana. Yeni karakter yetiştirmek de diğerlerine kıyasla zor ayrıca savaşta ele geçen kimse size katılmak istemiyor.

Oyunun başında kuzeye mi güneye mi yöneleyim diye düşündüm. Kuzeyde Yuan Shao ve Gongsun Zan olduğu için güneye dönüp Kong Rong üzerine gittim. İlk etapta Liu Bei'yi biritdim. Rong biraz uğraştırdı, o bitine hemen ardına dibimdeki Cao caoyu bitirdim. Yaklaşık on farklı ulusla oynamışımdır bu oyunda Cao Cao Sun Jian/ce ve Nanmanları fırsat bulunca erkenden bitirmek lazım, diğer türlü çok büyüyor ve bela oluyorlar. Bu sefer CC bitti Nanmanlar fazla büyümedi ama Sun Ce ayı gibi genişledi. Oyunun başı zordu, ortalarda Sarı Nehir ve Yangtze arası genişleyip, level atlayınca vassallarım da arttı. Kuzeyde Gongsun'un imparatorluk şehrini alınca da diğer devletler bana yanaşmaya başladı. Güneydeki Sun Ce'yı ise yıldırım harekatıyla geçtim. Bu arada sona doğru bir karakterim öldü, yerine yeni karakter koyamadım ve o ordu komple yokoldu, zaten ordularım hep 1 karakter + 2 yüzbaşı şeklindeydi. Zaman da aleyhime işliyordu ama başardım.

7u0J6c.jpg

ysgQEB.jpg
[+] 1 üye cennaro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.