Three Kingdoms - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(04-06-2019, 10:43)yafeshan : Biri bana  sunun cevabini verebilir mi?

TW warhammer 2 vs TW Three kingdoms

Benim görüşüm warhammer 2 daha iyi fakat tarihi olarak gercekten eglenceli bir oyun olmus three kingdoms.

Arkadaslar bazı özel karakterleri adaylar kısmında çok görmüşsünüzdür. Bu adaylar kısmı yanlıs bilmiyorsam bütün lordların havuzu degil mi ? Yani herkes ordaki aday listesinden lordlar alıyor degil mi ? Ve bu özel karakterleri tetikleyen bir unsur varmı yoksa random mu bilginiz varmı ?
Ara
(04-06-2019, 10:43)yafeshan : Biri bana sunun cevabini verebilir mi?

TW warhammer 2 vs TW Three kingdoms

Elma vs armut gibi yine de kiyaslayayim. Diplomasi bakimindan 3K daha iyi ama yeniden oynanabilirlik ve faction farkliligi bakimindan kesinlikle WH2. Ne kadar farkli bir lord olursan ol asagi yukari hepsi benzer ve amac her turlu Cin'i birlestirmek. WH2 de ise zafer skavende bambaskadir, cucelerle bambaskadir,dark elflerle bambaskadir. Dolasiyla her faction farklidir ve bu da inanilmaz bir yeniden oynanabilirlik sunar.

3K ise factionlardaki ayrim o kadar keskin degil. Ben mesela yeni bir campaign bitirdim ve yeni bir tane acasim yok neden yapacagim sey uc asagi bes yukari yine ayni olacak. En az 50 saat arasi bir oynanis sundugu kesin ve tarihi tw oyunlarindan en iyilerinden birisi oldugunu dusunuyorum.

(04-06-2019, 17:28)chaos10ur : Arkadaslar bazı özel karakterleri adaylar kısmında çok görmüşsünüzdür. Bu adaylar kısmı yanlıs bilmiyorsam bütün lordların havuzu degil mi ? Yani herkes ordaki aday listesinden lordlar alıyor degil mi ? Ve bu özel karakterleri tetikleyen bir unsur varmı yoksa random mu bilginiz varmı ?

Tam olarak emin olmamakla beraber, diger factionlardan biri yokoldugu zaman oradan onun generallerini cagirma ihtimali oldugumuzu duymustum sadece.
Ara
Kazanılan savaşlar ve yeni yerleşim yerlerinin ele geçirilmesiyle adayların gelişi hızlanır ama sefer devam ettikçe zamanla kendiliğinden de aday katılımı oluyor.
Ara
Three Kingdoms savaş mekaniklerini çözen var mı arkadaşlar? Daha çok Warhammer tarzına yakın gibi geliyor bana.
Ara
Bazı yaverlerde set parçaları diye bir şey var nedir bu (akademi uzmanı, kışla uzmanı vb)?

Bir ülke ile ticaretim kesintiye uğradı. Baktım güya başkentine bağlantı yok diyor ama var, neyse. Sınırlı sayıda tic antlaşması yapabildiğimiz için iptal edip başkasıyla yapayım dedim, ticaret iptali yok?

İmparatoru ele geçirdim, Han hanedanı topraklarını nasıl kendime katabilirim ve Hanlar ile daha başka neler yapabilirim?
Ara
(09-06-2019, 13:19)cennaro : Bazı yaverlerde set parçaları diye bir şey var nedir bu (akademi uzmanı, kışla uzmanı vb)?

Bir ülke ile ticaretim kesintiye uğradı. Baktım güya başkentine bağlantı yok diyor ama var, neyse. Sınırlı sayıda tic antlaşması yapabildiğimiz için iptal edip başkasıyla yapayım dedim, ticaret iptali yok?

İmparatoru ele geçirdim, Han hanedanı topraklarını nasıl kendime katabilirim ve Hanlar ile daha başka neler yapabilirim?
Set parçaları yanlış hatırlamıyorsam ordu düzeni getiriyor diye biliyorum.

Bir ülkeyle ticaretin kesintiye ugraması ya o ulkenin seninle baglantısı kesilmistir ya da senin ticaret yaptıgın sehir fethedilmistir. İptal etmek icin o devletle müzakere yapıp ticaretini iptal edebilirsin. Onla iptal ettigin halde ticaret hakkın senin bulunsada diger devletler kendi ticaret haklarını doldurduysa kimseyle ticaret yapamazsın. Yani onlarında senin ki gibi ticaret limitleri oldugundan kimseyle ticaret yapamaz gözüküyorsun.

İmparatoru ele hic gecirmedim fakat dong zhou oynumda söyle han hanedanını topraklarıma katıyordum. Sehre normal sekilde savas acmak ve ya içeri sokmak gibi Han hanedanın sehirlerine ilerleyince size 2 soru sorar. 1- Bu sehri kendinize katın (Fiyatı 4000 altın felan gibi) 2- savas acın. Bu tarz Han hanedanlıgının sehirlerini kendinize katabiliyordun dong zhou ile bunda da aynısı olabilir denemelisiniz.

Benim sorum ise Duellolar. Bir türlü çözemedim bu işi. Rakibim benden kat ve kat gücsüzken beni ezici yenilgiye ugratır diyor oyun fakat duelloya girdigimde utanmasa tek atacak benim lord. Bazen ise beni çok rahat yenersin göstermesine ragmen rakibim çok aşırı sekilde fark atıp yenebiliyor. Bu işi çözebilen varmı arkadaslar ? Ben sadece Statslarına bakıp tahmin yürütüyorum , ordaki iletiye aldırıs etmiyorum bu yüzden.
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-06-2019, 16:52)chaos10ur :
(09-06-2019, 13:19)cennaro : Bazı yaverlerde set parçaları diye bir şey var nedir bu (akademi uzmanı, kışla uzmanı vb)?

Bir ülkeyle ticaretin kesintiye ugraması ya o ulkenin seninle baglantısı kesilmistir ya da senin ticaret yaptıgın sehir fethedilmistir. İptal etmek icin o devletle müzakere yapıp ticaretini iptal edebilirsin. Onla iptal ettigin halde ticaret hakkın senin bulunsada diger devletler kendi ticaret haklarını doldurduysa kimseyle ticaret yapamazsın. Yani onlarında senin ki gibi ticaret limitleri oldugundan kimseyle ticaret yapamaz gözüküyorsun.

İmparatoru ele hic gecirmedim fakat dong zhou oynumda söyle han hanedanını topraklarıma katıyordum. Sehre normal sekilde savas acmak ve ya içeri sokmak gibi Han hanedanın sehirlerine ilerleyince size 2 soru sorar. 1- Bu sehri kendinize katın (Fiyatı 4000 altın felan gibi) 2- savas acın. Bu tarz Han hanedanlıgının sehirlerini kendinize katabiliyordun dong zhou ile bunda da aynısı olabilir denemelisiniz.

Benim sorum ise Duellolar. Bir türlü çözemedim bu işi. Rakibim benden kat ve kat gücsüzken beni ezici yenilgiye ugratır diyor oyun fakat duelloya girdigimde utanmasa tek atacak benim lord. Bazen ise beni çok rahat yenersin göstermesine ragmen rakibim çok aşırı sekilde fark atıp yenebiliyor. Bu işi çözebilen varmı arkadaslar ? Ben sadece Statslarına bakıp tahmin yürütüyorum , ordaki iletiye aldırıs etmiyorum bu yüzden.

Düellolarda hiç sürpriz yaşamadım hiç yenilmedim. Belki de Guan Yu ve Zhang Fei farkı olabilir. 10sn lik düello seçim sürecinde çıkan güç denge göstergesi genelde doğru çıkıyor. İlk başta göstergeyi yanlış yorumlamıştım. Yeşil ise kabul et kırmızı ise düelloya girme. Düello başladığında ise mutlaka şampiyonun bonusunu kullan. Şampiyon olmayan generalleri ise rakip çok zayıf olmadıkça düelloya sokmaktan sakınmak lazım.
Ara
(11-06-2019, 17:59)SadeceStrateji :

Düellolarda hiç sürpriz yaşamadım hiç yenilmedim. Belki de Guan Yu ve Zhang Fei farkı olabilir. 10sn lik düello seçim sürecinde çıkan güç denge göstergesi genelde doğru çıkıyor. İlk başta göstergeyi yanlış yorumlamıştım. Yeşil ise kabul et kırmızı ise düelloya girme. Düello başladığında ise mutlaka şampiyonun bonusunu kullan. Şampiyon olmayan generalleri ise rakip çok zayıf olmadıkça düelloya sokmaktan sakınmak lazım.

özel kişilerde sorun yasayan olmaz kanımca. Sahsen bende jheng jiang ile karsıma kim geldiyse özel karakter felan farketmez kesip biciyor evet fakat normal karakterlerde bu olmuyor işte. Random bir şampiyonun kendisinden aşırı gücsüz gözüken bir lord ile savastırmaya kalktıgım an bana oyun direk ezici yenilgi gibi absürt bi ileti gosteriyor. bazende cok rahat yenersin diyor ama zorlanıyorum. bazen dedigi oluyor bu noktayı cözemedim yani. Statslara bakarak bi sekilde insan anlıyor yencegini yenilcegini fakat bazen bazı karakterler insanı zorlayabiliyor duelloda özellikle sarı sarıklılar bunların basında geliyor diyebilirim. Yani göstergede ki iletiler hiç dogru tahmin yapamıyor random karakterlere kanımca
Ara
(11-06-2019, 21:26)chaos10ur :
(11-06-2019, 17:59)SadeceStrateji :

özel kişilerde sorun yasayan olmaz kanımca. Sahsen bende jheng jiang ile karsıma kim geldiyse özel karakter felan farketmez kesip biciyor evet fakat normal karakterlerde bu olmuyor işte. Random bir şampiyonun kendisinden aşırı gücsüz gözüken bir lord ile savastırmaya kalktıgım an bana oyun direk ezici yenilgi gibi absürt bi ileti gosteriyor. bazende cok rahat yenersin diyor ama zorlanıyorum. bazen dedigi oluyor bu noktayı cözemedim yani. Statslara bakarak bi sekilde insan anlıyor yencegini yenilcegini fakat bazen bazı karakterler insanı zorlayabiliyor duelloda özellikle sarı sarıklılar bunların basında geliyor diyebilirim. Yani göstergede ki iletiler hiç dogru tahmin yapamıyor random karakterlere kanımca

Şampiyonun sağlık ve direnç barının tam dolu olup olmadığına dikkat et.
Ara
Memnuniyeti düşük bir generali emrindeki birimleri göndermeden görevden almak veya başka bir general ile değiştirmek mümkün mü?
Ara
Birlikler generale bagli,maalesef degil.Ancak general öldugunde birliklere dokunmadan degisim olur.
Ara
(20-06-2019, 16:35)Sezar : Birlikler generale bagli,maalesef degil.Ancak general öldugunde birliklere dokunmadan degisin olur.

Savaşta mesela istemeden! ölürse mevcut birliklere yeni bir general atayabiliyor muyuz peki?
Ara
Evet,ancak o zaman yapabilirsin.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zheng Jiang ile oynuyorum kanser olacağım az kaldı. Haritanın görmediğim kısmından olan devletler habire savaş açıp nehirden asker getirip ölüp duruyorlar. Nerde olduklarını bilmediğimden öylece kalıyorum yerimde. Bu haritayı açmanın yolu yokmudur?
Ara
https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...t=campaign bu modu deneyebilirsin. Ancak dağların arasından ve nehirlerden gelen ordular benim de canımı sıkmakta.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Karakter özelliğindenmidir bilmiyorum ama sürekli savaş ilanı alıyorum. Tanımadığım etmediğim herifler savaş açıp üşenmeden ordu getiriyorlar. Baya sıkılmaya başladım.
Ara
Seçtiğin karakterin etkisi bunda büyük. İttifak bulmakta zorlanacaksın. Öncelikle başlangıç pozisyonundan ordunu uzaklaştırmamaya bak. Gelen saldırıları savuştur ve altınlarınla elindeki şehirlerini geliştirip gelirini ve gıdanı arttırabilirsin sonra da oyun tarzına göre ilerlemelisin ama kolay olmayacaktır.
Ara
General türlerinden özel olanlar tam olarak ne işe yarıyorlar ? (Kıdemli-Bilgin-Şifacı)

Gördüğüm kadarıyla stratejist baya etkisiz kalıyor savaşlarda sizce singleplayer için en etkili tür hangi general türü ne?
Ara
Koruyucu dar bir geçidi tutmada düşman generallerini olduğu yerde tutma ve alan tutmada iyidir. Yani defansif bir lorddur. Bu lordun en seçkin askerleri sırıklı veya yakın piyade sınıfıdır.

Şampiyonlar tamamıyla düello için olan lordlardır ancak düello yapmadan da düşman generaline yapılan saldırılarda verimlilerdir. Piyadelere karşı zayıftırlar. 

Stratejistler düşman etkilerini azaltabildikleri gibi kendi ordunuzun düzene girmesini arttırır ve moral kaybını azaltır. Menzilli piyade sınıfları oldukça iyidir. Düşman kahramanlarına ve piyadelerine karşı oldukça zayıftırlar. Genellikle menzilli piyadelerin yanında dururlar.

Öncü düşman birlikleriyle tek başına savaşmakta usta olsalar da düşman kahramanlarıyla savaşmakta pek de yetenekli değillerdir. Baskın süvarileri en güçlü lordlardır.

Komutan yakın piyadeleri güçlü olan ordusuyla birlikte savaştığında gayet iş yapan bir lord sınıfıdır.

Bilgin çok güçlü yetenekleri olan uzun sürede değilde mümkünse kısa sürede rakip kahramanları alt etmeye yarayan lordlardır. Yetenelerini kullanarak düşman kahramanını kısa sürede yenmeniz gerekir aksi halde kolay pes eder.

Kıdemli savunma yetenekleri konusunda üst düzey lordlardır. Sayıca fazla düşmana karşı tek başlarına savunmada bulunabilirler.

Şifacı sarı sarıklıların stratejisti gibi düşünülebilir. Ucuz ve diğer lordlara göre daha iyi menzilli birimlere sahiptir. Menzilli saldırılarda iyi olmalarına karşı yakın muharebede başarısız.
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
serüven modunda diğer total war oyunlarında olduğu gibi generalin birimini piyade olarak seçemiyormuyuz yoksa sadece atlı birim olarakmı kalıyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.