Ticaret Şirketine Verilen Toprak Hakkında
ticaret şirketine verilen toprağa production ve tax binaları yapmak mantıklı mı?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Tax binası yapmak hiç mantıklı değil ancak production binaları ve fabrikalar yapılmalı.
Ara
Ticaret şirektine verdiğin topraktan hiç tax geliri kazanamazsın dolayısıyla tax binası mantıklı değil. Fakat production binası yapabilirsin.

Ama zaten bina sekmesinde hangi binanın ne kadar aylık gelir getirisi olacağı yazar. Oradan sırayla en yüksek olandan başlayıp bina dikebilirsin. Kolaylık sağlar.
Ara
Aynen tax ve manpower/sailor geliri sıfırlanıyor ticaret şirketine verince. Production abanıp kalan slotlara naval fl ve land fl veren binalar dikmek gerek.

Ha tabi ticaret şirketi adı üstünde. Trade veren binaları da trade bonuslu yerlere dikmeyi ihmal etme. Gücün yeterliyse diğer şehirlere dikmenin pek bi artısı yok. Trade power zaten geliri değil ticareti yönlendirme gücünü etkiliyor. Production trade gelirini etkiliyor. Oradaki trade gelirini sen topluyorsan veya yönetiyorsan daha fazla trade binası dikmenin bi anlamı yok.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aeschyli @altnkurt @Aytaç

Teşekkürler
Ara
@Aeschyli @altnkurt @Aytaç

Bir şey Sorucam Eğer Afrikada Bir Yeri Kendi Kültürümüze Asimule Edersek Ticaret Şirketine Verilmiyor mu?
Ara
(13-07-2018, 14:06)Filsuk : @Aeschyli @altnkurt @Aytaç
Bir şey Sorucam Eğer Afrikada Bir Yeri Kendi Kültürümüze Asimule Edersek Ticaret Şirketine Verilmiyor mu?

Evet. Verilir.
Ara
Ticaret şirketi kültüre bağlı değil. Yani veriliyor ama öyle bir şey yapmanın ne gibi bi faydası olacak ki?
Sic Parvis Magna
Ara
(13-07-2018, 14:50)Aytaç : Evet. Verilir.
Ama Ben Veremiyorum?
(13-07-2018, 14:51)altnkurt : Ticaret şirketi kültüre bağlı değil. Yani veriliyor ama öyle bir şey yapmanın ne gibi bi faydası olacak ki?
Kolonize Ettiğim Bölgenin Kültürünü Değiştirmemeli mi?

Hocam Benim Oyunuma Bir Bakarsanız 60Holland.eu4 - 4.6 MB
Bazı Toprakları Ticaret Şirketine(Ivory Coast Ve Ümit Burnuna Bak) Veremiyorum+Ümit Burnunda Yüzde 50'den fazla ticari gücüm var ama Fazladan Tüccar Gelmiyor+Ticari Durumum İyi mi?

Hocam Oyunuma Bakarsanız @Duman Şahit Olsun Imperium Vericem.
Ara
@Filsuk savei indirdim baktım. Ben de yeni bir şey öğrenmiş oldum. Trade companyden aldığın toprağı geri vermek için 5 yıl beklemen gerekiyor. Belli ki sen geri almışsın şirketten. Geri vermek için 5 yıl beklemen gerekiyor. Cape'deki toprakları da ticaret şirketine verirsen tüccarını da alırsın diye tahmin ediyorum.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.