Tiger Ace anısına. (2013-2019 R.I.P)
latest?cb=20161231165739&path-prefix=en
Kış günüydü sana 4 dolar verdiğimde
Tabi Oyunun en delikanlı generaline,
Cephede Rakipsizdin o kadar sene,
Sana kimler ne yaptı Tiger Ace?

Altın bir Kaplan gibiydin steplerde,
Sabır isterdi gelişini beklemek panelde,
Bir endamın vardı o güzel sesinle,

Zordu da seni korumak yaban ellerde,
Hafif nazlıydın bir mayın yediğinde,
Ne güzel sis atardın o ferah gövdenle,

Ne oyunlar döndürdün o yüksek ateşinle,
Genelde tek başınaydın elin tepelerinde,
Tamirin zordu ama oda bir hazdı be,

Ufuklara uzanan görüşünle vurdun beni,
Ateş açma sıklığın ile şok ettin bizi,
Süratin ile yarışılmazdı ey deli,
Sana kimler ne yaptı be Tiger Ace?
[+] 12 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lol'de ölümateşi pençesi kaldırılınca ben.
Ara
Şiir güzel olmuş tebrikler çok güldüm :)
Hakikaten üretilmesi keyifli olan bu tankın normal Tigerlerden bir farkı kalmamış boşa giden bir generale dönüşmüş durumda.

buda benden olsun.
q59zb6s.jpg
Ara
5346FE9CA418CA85B4C15E5DF2CB843577F6585A

Saygı duruşu :)
Ara
Ne oldu?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(24-06-2019, 17:20)Kurt Knispel : Ne oldu?

Tiger Ace

CP requirement removed.
Now requires Heavy Panzer Korps before it can be called in.
No longer reduces income when deployed.
Now starts at veterancy 1.
Sight from 50 to 35.
Has 10% increased accuracy over the regular Tiger.
Now has access to Spearhead ability at veterancy 1 in addition to Blitzkrieg; similar to King Tiger's ability.
Has access to Emergency Repairs ability; same as OKW Elite Armor.
Population from 26 to 24
Cost from 800/150 to 800/250
Removed 1 time call-in limit.

Kısacası normal tiger'dan çoğu açından pek bir farkı kalmamış.
Ara
4v4'ler de Allies oyuncuları şikayetçi şimdi de ama. :sweatsmile:
Ara
Bakiniz coh2, 2013'de cikti yani dile kolay 6 yil gecmis. 6 yildir hala daha patch geliyor habire daha birimlerin statlarini bi asagi bi yukari cekiyorlar. Boyle oyunlarda dengelenmeleri topluluga birakirsan 2023'e kadar denge patchi cikarirsin. Cunku adam allies ile yenilse axis op please nerf diyor axis ile yenilse tam tersi. Ondan dolayi adam olmaz daha coh2.
Ara
Ben bu durumdan mutluyum, şuan 15 dakikada Tiger Ace rushına karşı forumunda kafa patlatıyor, kendi topluluğu bunla (rushı nasıl yapabiliriz, komikli şeyler vs) alakalı video hazırlıyor. Bu tarz bir oyunu canlı tutmak için güzel bir uğraş bence. Ha bana kalsa ww2'deki tüm silahları balansa yedirerek eklerim oyuna iyice ww2 yamyamları orgasm olsun :gri:
[+] 1 üye Kurt Knispel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haziran 2019 steam verilerine göre hala en çok oynanan 10 strateji oyunu arasında COH2, hemde 6 yıl geçmesine rağmen. Çünkü RTS tabanlı, WW2 konulu ve multisi çok akıcı başka oyun yok. Age of Empires 2 neden ölmediyse COH2 de aslında aynı kodlara sahip. Şirket Age of 4 ile uğraşmasaydı bence daha çok komutan ve güncelleme alır topluluktan komutan işi olmazdı. Relic biraz boşa düşüp Afrikakorps+İtalyan karışımı bir devlet de koydumu evladiyelik oyun. :)
q59zb6s.jpg
Ara
@Aeschyli
Sakatlık yüzünden futbol kariyeri biten topçular gibiyim.

@irfandurmus
Teşekkürler İrfan hocam :), normal Tiger'dan evet farkı yok gibi, ama bir avantajı var oda CP beklemeden çağırılabilmesi.

@gLo1NN
En az 3 senelik bir SS olmalı, zira o zamanlar Elite Troops generalinde XP verme özelliği vardı.

@Kurt_Knispel
Bir efsaneyi bitirdiler.

@Yukare
Aynen öyle, özellikle görüş mesafesi 3 te 2'ye inmesi kötü oldu.

@Sezar
CoH2 bence hak ettiği değerin çok altında, günlük ortalama 5K oyuncu sayısı böyle eşsiz bir yapım için hayli az. Günümüzde oyunların yaşı pekte önemli değil, yeter ki yapımcı stüdyo desteklesin. Relic AoE4 ile uğraşmasına rağmen saolsun desteğini kesmiyor. Oyunun fanları da sıkı bir biçimde bu yapıma bağlı ve kendi çekirdek komünitesi de hayli hareketli. CoH1 bile günlük 1.5K oyuncu ortalaması ile hala daha oynanıyor, 13 yaşında olacak yakında :)
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O kadar oynadım CoH 2'yi, hiç denk geldiğimi hatırlamıyorum, nasıl çıkartılıyor ki ? Şiir güzelmiş bu arada :)
pz5_4_1_by_schrodyus-d6kbn1b.gif
Ara
Tiger Ace'den mi bahsediyorsun? Bu aletler genelde 3v3 ve 4v4 maçlarda sahne alıyor ve Ace son yamadan sonra çok fazla kullanılmaya başlandı.
Ara
Şimdiler de 15. dk de Tiger Ace getirme taktiği var. Fakat çokta bir avantaj sağladığını düşünmüyorum.
Ara
Alıntı:Balance
OSTHEER
Tiger Ace

Spearhead moved to Veterancy 2

Now requires 11 CP in addition to Heavy Panzer Korps

This change was made to accommodate resource inflation in big team games, where teams could acquire the Tiger Ace earlier than ideally intended.
The following change is intended to strike a balance between big team games and 1v1 and 2v2
If successful, a similar implementation will be applied to all heavy call-ins.
NOTE: Rushing a Tiger Tank is still intended to be a more viable strategy than in the past, especially when a team has extended map/ fuel dominance.

Ostwind

The Ostwind has had its price adjustment to match new performance
Costs now increased to 300MP and 100FU

Balans ayarı geldi, bu iki tank da sıkıntı dengede sıkıntı yaratıyordu.
Ara
(24-06-2019, 20:47)Sezar : Bakiniz coh2, 2013'de cikti yani dile kolay 6 yil gecmis. 6 yildir hala daha patch geliyor habire daha birimlerin statlarini bi asagi bi yukari cekiyorlar. Boyle oyunlarda dengelenmeleri topluluga birakirsan 2023'e kadar denge patchi cikarirsin. Cunku adam allies ile yenilse axis op please nerf diyor axis ile yenilse tam tersi. Ondan dolayi adam olmaz daha coh2.

Oyundaki dengelemeler oyun çeşitliliğini oynanabilirliğini arttırdığını düşünüyorum.
Axis op diye birşey yok. Oynamayı beceremiyorsanız firmaya çamur atmayın. Sadece oynanış stilleri farklı. Alliesinde çok önde olduğu durumlar var. Ve firmanın bu konuda iyi bir denge tutturabildiğini düşünüyorum.
Daha ingiliz piyadesine siper kuşandıramyan spam abanan elemanlar gelmiş axis op diyor peh
Axisteki bazukalar dağa taşa vuruyor usa rangers birliklerine bir bazuka kuşandırıyorsun königstigeri patlatıyor. :P
[+] 2 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.