Toprak Aldıkça Düşen Forcelimit
Arkadaşlar  Veritas  et fortitudo  moduyla oynuyorum ben toprak aldıkça  forcelimit  ilginç  bir şekilde  düşüyor  overextension yüzde  34 isyan yok modifier yok görevli  falan yoktu zaten. Bu modla ilgili  bir şeymi. Modun wiki sayfasina baktım  ancak birşey  bulamadım. Bu durumu biri açıklayabilirmi ?
Ara
Overextension dolaylı yoldan forcelimit düşüşüne sebep oluyor olabilir modda. Yeni aldığın toprakların da otonomi değeri yüksekse dengeleyemiyor olabilir.
Teşekkürler Duman (y)
Galiba 30 yıl önce bur disaster yaşamıştım bu onun etkisi şimdi farkettim.Başkentimde bile yüzde 74 otonomi var (sinirden gülen surat)
Ara
Osmanlı mı oynuyordun? Toprak aldıkca Osmanlı'nın büyümesini sağlayan modifier'ın etkisi azalıyordu.
Ara
@califorboy

MEIOU and Taxes nasil oneriyor musun? Bana oyun mekanikleriyle cok fazla oynuyor gibi gelmisti.
Ara
@Redtay evet Osmanlı'yla  oynuyordum ama osmanlının büyümesini kolaylaştıran o modifier en az 80 yıl önce kalkmıştı.Bu sorun ise oyunda çıkalı 10 yıl oldu 500 e yakın forcelimiti 80 ne düşürdü bende kapattım.Yukarıda dumanın dediği gibi aylık otonomi artışı buna sebep oldu. belli bir bitiş tarihi olmayan bir modifier her ay +0.15 yukseltiyordu(modifier insufficent burocracy) .Oyunu kapatmadan önce conspantinapolde 87lik otonomi değeri vardı(bildiğin başkentte :'(  ) zaten modun işleyişi normal oyundan farklı önceden bir disaster yüzünden her provincede otonomi yemiştim o da tam oldu

@Kronos meu and taxes 1.17.1 bir için uyumlu değil galiba çünkü ben bazı eski güzel modlarla oynadım  galiba meu and taxes uyumlu değildi onuda değiştirmiştim.Neyse mod bence eu4 değil bir eu5 eu6 demosu gibi  :') Ben modu açtım o kadar çok province o kadar garip wastelandler görünce biraz korktum (çokça üşendim :') ) ve oynamadım.Ama normal oyuna göre çok daha detaylı bir deneyim sunacağı kesin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.