Total War Rome II Pontus Rehberi
#1
Total War Rome II Pontus Rehberi
 
mon_256.png
 
Merhaba arkadaşlar sizlere Total War oyunlarından edindiğim tecrübelere dayanarak Pontus ülkesi hakkında bir rehber hazırladım umarım işinize yarar.
İlk olarak şunu belirtelim Pontus,Doğu İmparatorlukları grubunda bulunuyor devletinizi oyunun başında bu bölümden seçebilirsiniz.
Amasya ve Sinop olmak üzere iki adet şehrimiz bulunuyor ve bu şehirler Karadeniz'in ticaretini yönetmemizde önemli bir etken.

TEKNOLOJİ
 
Pontıs'un teknoloji ağacında da diğer ülkelerde de olduğu civil,military,economy,philisophy,construction,siege,management ve tactics bulunmakta.Oyun başında ekonomi ve askeri alanlarına ağırlık vermenizi ardından felsefe ve taktiklere yönelmenizi öneririm.Bu arada şunu da belirtmekte fayda var Doğu İmparatorlukları içerisinde en iyi nişancı askerler Pontus'ta bulunuyor bu yüzden teknoloji araştırmalarında buna da dikkat edin.
 
map_rom_pontus.png
 
BÜYÜME VE GELİŞME
 
  Oyunda ilerlemek için sıcak denizlere inmek ve diğer helenik ülkelerle temas halinde olmanız gerekiyor.Bunun için Ankara,Tarsus ve Antakya gibi ekonomik ve stratejik önemi yüksek bölgeleri fethetmeniz gerekiyor.Bunun yanında Bergama,Knossos ve Rodos ile yapabiliyorsanız askeri ittifak yapamıyorsanız ticari anlaşma yapın ve elinizi kuvvetlendirin ardından sıcak savaşlarda yer almak için akdeniz macerasına çıkın.
 
ASKERİ BİRİMLER
 
General
Eas_Pontic_Sword.pngGre_Bronze_Shield_Pike.pngGre_Pontic_Royal_Cav.pngGre_Scythed_Chariots.png
Yakın Piyade
Eas_Hillmen.pngEas_Mob.pngEas_Pontic_Sword.png
Menzilli Piyade
Eas_Archers.pngEas_Javelinmen.pngEas_Pontic_Peltasts.pngEas_Slingers.png
Kargılı Piyade
Gre_Bronze_Shield_Pike.pngGre_Levy_Pike.pngGre_Pike.png
Mızraklı Piyade
Eas_Spear.pngGre_Hoplites.pngGre_Thureos_Spears.png
Yakın Süvari
Eas_Cappadocian_Cav.pngEas_Noble_Blood_Cav.pngGre_Citizen_Cav.png
Menzilli Süvari
Eas_Horse_Skirm.png
Baskın Süvarileri
Gre_Pontic_Royal_Cav.png
Savaş Arabası
Gre_Scythed_Chariots.png
Sabit Ağır Silah
Eas_Giant_Ballista.pngEas_Scorpion_Bastion.pngEas_Scorpion.png
Saha Ağır Silahı
Eas_Scorpion_Pot_Ballista.pngEas_Onager.pngEas_Onager_Bastion.pngEas_Large_Onager.pngEas_Cheiroballistra.pngEas_Ballista.pngEas_Ballista_Bastion.png
Amiral
Eas_Archers_Five_Lft_Bow.pngEas_Hillmen_Four.pngEas_Pontic_Six_Lft_Aft.png
Yakın Gemi
Eas_Hillmen_Four.pngEas_Pontic_Six_Lft_Aft.pngEas_Pontic_Six.pngGre_Thureos_Two_Fire_Pots.pngGre_Thureos_Two.png
Menzilli Gemi
Eas_Archers_Five_Dbl_Scorpio.pngEas_Archers_Five_Lft_Bow.pngEas_Archers_Five.pngEas_Archers_Three_Scorpio.pngEas_Archers_Three.pngEas_Javelinmen_One_Halfer.pngEas_Pontic_Pel_Two_Halfer.png
Ağır Silah Gemileri
Eas_Ballista_Five.pngEas_Onager_Five.png
 
Savaş Taktikleri
 
Savaş taktikleri muharebe içinde olduğu kadar muharebe dışında da önemlidir.Bizim oyunda genel savaş politikamız akdenize ve orta doğu bölgesine hakim olup helenik ülkeler ile siyasi iş birlikleri yapıp bölgede bir süpergüç haline gelmektir.Muharebe içi taktiklerimiz ise menzilli asker ağırlıklı olmalıdır zira menzilli asker teknolojilerimiz diğer ülkelere nazaran kat ve kat daha yüksek.Hem de bu şekilde asker kaybımız en aza inerek hızlı bir şekilde amacımıza ulaşacağız.

Rehberim burada sona eriyor eğer eksik gördüğünüz bir nokta varsa bana ulaşabilirsiniz,iyi forumlar.
Dünyada iki bilinmeyen vardır.Biri kutuplar diğeri Türkler!
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.