Ülke Önerisi
Selamlar. Eski bir oyuncu sayılmam, yeni bir oyuncu da değilim. Osmanlı ile Doğu Avrupa'yı dağıttım ama onlar da beni koalisyon kurarak dağıttılar sonra Osmanlı'dan da soğudum. Önereceğiniz ülke İrlanda'dan bir prenslik veya Asya'dan bilmediğim kültürümüze uzak bir ülke olmasın. Portekiz ile olan oyunumdan çok zevk almıştım. Önerilerinizi bekliyorum.
Ara
Granada, Great Horde, Fransa, Brandeburg, Polonya, Provence, Macaristan, Bahmaniler, Shimazu, Malaya, Oirat.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Brendenburg-->Prusya-->İmparatorluk (Avrupada yayılmacı oynamak da eğlenceli)
Ara
horde devletlerle oynamayı dene, cossacks dlcsi varsa. Kazan, Oyrat, Great horde, Jianzhou (favorim) vesaire.
Ara
El-dorado Dlc'yi al kendi adına sultanlık kur çok daha eğlenceli oluyor istediğin bölgeden istediğin devlet ideasını seç şehzadeleri de sen isimlendiriyorsun bu dlc'de
Ara
Sakin oynamayı seviyorsan İtalya tarafından bir ülke ile oynayabilirsin. Koalisyon kontrolü açısından eğlenceli olabilir. Milan denenebilir. Yayılmacı bir oyun seviyorsan Timur ile Babür kurabilirsin. Keyifli ve görece kolay bir seri. Portekiz koloni vs. işlerinden dolayı eğlenceliyse aynısını Japonyayı bir Daimyo ile birleştirerek Japonya ile de deneyebilirsin.
Ara
Afrikada sömürgeci ülkeler gelmeden gelişip onlara kafa tutmak için mali'yi önerebilirim. Teknoloji olarak geride kalmış durumdasın bir yandan büyümek bir yandan teknoloji yükseltmek, toprak genişletmek derken ilginç bir yun dönüyor. Güçlü bir Trade noktası olan ivory coast ilerde süper güc olmana yardımcı oluyor.
HRE içerisinden orta büyüklükte bir ülkeyi mutlaka denemelisin. kendi içinde özenilmiş dinamikleri, diplomasi, çoğu tarih olayının ortasında olma ve alternatif secenek bolluğu ile güzel bir alternatif.
İtalya devletleri de cok eğlenceli. Farlı yollara ilerleyebilirsin. İtalyayı birleştirmek zorlu ve güzel bir görev. Dibinde HRE ve fransa tehtidi, muhtemel osmanlı saldırıları derken aksiyon eksik olmuyor. Ülke yönelimini farklı yönlere kaydırabilmek cok güzel. Final ticaret noktalarının bulunması ekonomik anlamda baya avantaj sağlıyor. Savoy, milan, floransa, venedik. Cok secenek var.
Danimarka,İsveç,ingiltere,fransa herbiri güzel hazırlanmıs detaylarla dolu. İngiltere ile avrupa fethi cok zor, fransa tahtında hak idda ederek ilginç bir yol izleyebilirsin, fransa ile pu yaparak ortalığı birbirine katıyorsun. Sanırım en zevk aldığım oyun buydu
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.