Ülke önerisi gerekiyor
Eu4 ülke önerisi gerekiyor.
Orta-Zor seviyelerde
Ara
Avrupada Alman tek topraklı devletlerinden birini öneririm. Rothenburg, Dithmarschen, Lübeck, Three leagues tarzı.
Ara
(30-01-2024, 19:09)Aytaç : Avrupada Alman tek topraklı devletlerinden birini öneririm. Rothenburg, Dithmarschen, Lübeck, Three leagues tarzı.
peki sizin oynamaktan en zevk aldığınız ülke nedir
Ara
Oyun genelinde Brandenburg, Polonya, Avusturya, Fransa, Osmanlı.

Yukarida saydığın minörler arasından hangisi diye soruyorsan Rothenburg eğlenceliydi.
Ara
(30-01-2024, 19:48)Aytaç : Oyun genelinde Brandenburg, Polonya, Avusturya, Fransa, Osmanlı.

Yukarida saydığın minörler arasından hangisi diye soruyorsan Rothenburg eğlenceliydi.
Sizin sayenzde tekrar polonya oynamaya başladım.Hangi idealarla oynuyorsunuz?
Birde Sejmi nesaıl yıkıyoruz?
Ara
Ne tarz oynamak istediğine bağlı biraz idealar. Agresif oynayacaksan quantity veya offensive baslayabilirsin. Ekonomiyi toparlamak için sonrasında trade olabilir.

Sejm de 1600'den sonra disaster başlıyor. Disaster sonunda monarşiye geçme seçeneği olması lazım.
Ara
(30-01-2024, 20:35)Kayra :
(30-01-2024, 19:48)Aytaç : Oyun genelinde Brandenburg, Polonya, Avusturya, Fransa, Osmanlı.

Sejm yıkılan bir şey değil bildiğim kadarıyla. Son oynadığımda bir karar ya da görevle olması lazım Polonya'yı seçimli monarşiden mutlak monarşiye geçirebiliyordun.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(30-01-2024, 21:05)korkusalan :

Sejm yıkılan bir şey değil bildiğim kadarıyla. Son oynadığımda bir karar ya da görevle olması lazım Polonya'yı seçimli monarşiden mutlak monarşiye geçirebiliyordun.
1-2 yere baktım 1600 yılında gelen eventle iç savaşa giderek kaldırıyormuşuz.
[+] 1 üye Kayra nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Branderburg ya da Floransa. Floransa ile neredeyse Roma'yı kuruyordum ki aldığım keyfi anlatamam.
Ara
(30-01-2024, 21:55)MarcussCrassuss : Branderburg ya da Floransa. Floransa ile neredeyse Roma'yı kuruyordum ki aldığım keyfi anlatamam.
Floransayı çok övdünüz deneyeceğim.
Ara

quality psionege aristocratic idea  admin iası ekonomik idea alabilirsin
Ara
Favorilerimden Granada. İlk iki savaşını atlattın mı gerisi geliyor.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-01-2024, 22:19)Kayra :
(30-01-2024, 21:55)MarcussCrassuss : Branderburg ya da Floransa. Floransa ile neredeyse Roma'yı kuruyordum ki aldığım keyfi anlatamam.
Floransayı çok övdünüz deneyeceğim.
Amerikan Yerlilerini de deneyebilirsin.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.