Ülke Paketi: EU4 - Third Rome
3rd_rome-png.264772

Europa Universalis IV için ilk ülke paketi Third Rome duyuruldu. Bu eklenti erken modern çağın en önemli devletlerinden biri olan Rusya'ya odaklanıyor, Rus kültürü devletlere özel etkileşimler ve yönetim seviyeleri, Ortodoks Patrikliği mekaniği gibi yeni unsurlarla bölgedeki oynanışı geliştirmeyi amaçlıyor.

İçerik listesi:
  • Çarlıklar ve Prenslikler: Rus devletleri için bu yeni yönetim seviyeleri, hem bu devletlere yeni etkileşimler sağlıyor hem de Çarlara -bölge bölge hak iddia etmek yerine eyalet eyalet hak iddia etmek gibi- çeşitli avantajlara sahip olmasını sağlıyor.
  • İkonografi: Ortodoks dini figürleri olan Azizlerden birini tercih ederek ülkeniz genelinde çeşitli bonuslar elde edebiliyorsunuz.
  • Metropolitanlar: Yüksek gelişmişliğe sahip toprakları Patrikliğe tahsis ederek Ortodoks Kilisesinin otorite seviyesini arttırabiliyorsunuz.
  • Streltsy Ordusu: Bu özel Rus birimleri savaş alanında oldukça etkili olmakla birlikte, üretildiklerinde ülkenin istikrar seviyesini arttırma maliyetini yükseltiyor.
  • Sibirya: Rus ülkeleri artık yerli isyanlarından çekinmeksizin Sibirya bölgesinde yavaşça kolonileşebiliyor.
  • Yeni grafikler: Bu eklentiyle birlikte oyuna 3 yeni birim paketi ve yeni portreler ekleniyor.
Duyuruluş Fragmanı

Geliştirici Günlükleri
Bu kısımda Third Rome ve beraberindeki 1.22 yamasına dair geliştirici günlükleri listelenecektir. Ekran Görüntüleri
Görsel
Görsel
Görsel
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Baya erken duyruldu bu sefer galiba bir önceki daha yeni çıkmıştı. Ama böyle bir paket Osmanlı içinde istiyoruz. Streltsy ordusu gibi yeniceri ordusu olsa süper olur. Sonra bu ordu decanance gerçekleşince isyan eder kapatma süreci sancılı olur öyle bir kanuna tık demekle olmaz mesela çok güzel olur. Mısırı tek seferde yutabilmek için bir sistem getirilir.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

PDXCON sebebiyle erken duyuruldu, ilk olarak orada duyuruldu zaten sanırım.
Sanırım pdxcon etkinliğin de duyurucaz dedikleri gizli şey buydu.
Ara
Patrikhane'ye sahip olan ülkeler hakkında birşeyler yapılabilir ya da daha farklı bir mekanik gelebilir. Osmanlı'nın Patrikhane eventi degistirilmeli.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C_nxybqXUAEOg4t.jpg

O kadar çok DLC koydular ki 2. satıra geçmek zorunda kaldılar.

[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Vur dedik öldürdüler. Sırf paket satsın diye bu kadar özellik eklemeye ne gerek vardı.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
koloni mekaniği mi getirmişler ben mi yanlış gördüm? Mekanik op duruyor bakalım ne yapacaklar.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
(12-05-2017, 19:11)murathan3459 : koloni mekaniği mi getirmişler ben mi yanlış gördüm? Mekanik op duruyor bakalım ne yapacaklar.

Evet. Yanlış anlamadıysam kolonici gerekmiyor ama 20 dip yiyor.
Ara
Bu iyiymiş
Ara
İkonalar çok hoşuma gitti ama Roma diyorsak, hele ki kendisini ikincisiyle özdeşleştiren bir devletten bahsediyorsak bunlarla alakalı bir felaket mekaniği de olmalı. Bizans'ın tasvir kırıcılığının bir benzerinin, yani ülkeyi ikiye bölecek ve istikrarsızlığı ayyuka çıkaracak bir özelliğin lafı geçiyor mu?
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara
(12-05-2017, 22:10)basileus : İkonalar çok hoşuma gitti ama Roma diyorsak, hele ki kendisini ikincisiyle özdeşleştiren bir devletten bahsediyorsak bunlarla alakalı bir felaket mekaniği de olmalı. Bizans'ın tasvir kırıcılığının bir benzerinin, yani ülkeyi ikiye bölecek ve istikrarsızlığı ayyuka çıkaracak bir özelliğin lafı geçiyor mu?

*üçüncüsüyle olmasın?
Ara
(12-05-2017, 22:15)HulkSpider03 :
(12-05-2017, 22:10)basileus : İkonalar çok hoşuma gitti ama Roma diyorsak, hele ki kendisini ikincisiyle özdeşleştiren bir devletten bahsediyorsak bunlarla alakalı bir felaket mekaniği de olmalı. Bizans'ın tasvir kırıcılığının bir benzerinin, yani ülkeyi ikiye bölecek ve istikrarsızlığı ayyuka çıkaracak bir özelliğin lafı geçiyor mu?

*üçüncüsüyle olmasın?

Roma-Batı Roma-Doğu Roma olarak düşünürsek haklısın.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara
1. Roma - Imperium Rōmānum
2. Roma - Basileia tôn Rhōmaiōn
3. Roma - Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye'dir.

konu kapanmıştır.

Ne Cermen düklükleri ne de buz tutmuş Rus toprakları şanlı Roma falan değildir.
G0kMNN.png
[+] 6 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-05-2017, 22:51)GaulTurk : 1. Roma - Imperium Rōmānum
2. Roma - Basileia tôn Rhōmaiōn
3. Roma - Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye'dir.

konu kapanmıştır.

Ne Cermen düklükleri ne de buz tutmuş Rus toprakları şanlı Roma falan değildir.

Devleti Aliye fiili olsada papanın teklifini geri çevirmekle bence hukuki olarak roma velihatı değildir.
Ara
Romanin pek cok dini olmustur eger dine gore yorumlayacaksak
Noro lim, noro lim , Asfaloth!
[+] 3 üye glorfindel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu dlc çok küçük
[+] 2 üye Raider41 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne zaman çıkacak bilen var mı?
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
Ara
Patrikhaneler yanlış bir terim olarak duyuruldu. Dün Paradox Community Manager'i bunun yerine Metropoliten deneceğini açıkladı. Bilginize.
Sessiz bir yolcu...
Ara
Güncelledim.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.