Ülke Paketi: HoI4 - Waking the Tiger
175ac514e3172277619a085cbf1411906bf55d48.png

Hearts of Iron IV: Waking the Tiger İkinci Dünya Savaşı'nın ilk cephesi olan Çin'e odaklanıyor.

» Eklentinin duyuru konusu ve fragmanı için tıklayın.
» Eklentinin Steam sayfası için tıklayın.

Eklenti İçerikleri
  • Çin Ulusal Odakları: Parçalanmış ve tehdit altında olan Çin yüksek bir insangücüne ve diplomatik gevşekliğe sahip.
  • Emir Komuta Zinciri: Generallerinizi Mareşallere bağlayarak yeteneklerinden faydalanın.
  • Kararlar ve Görevler: Tarihsel kararlar ve ulusal görevler Politik Güç karşılığında ülkenizdeki sorunları çözüp özel projeler başlatabilmenizi sağlıyor.
  • General Özellikleri ve Yetenekleri: Generaller artık güçlü yeteneklere ve özelliklere sahip olabiliyorlar.
  • Yenilenmiş Japon Odak Ağacı: Asya cephesine ve alternatif tarih seçeneklerine odaklanan bu yeni ulusal odakla sivil hükümet kurabilir, Sovyetlerle müttefik olabilirsiniz.
  • Yenilenmiş Alman Odak Ağacı: Hitler'in yerine sürgün edilmiş Kayzeri geri çağırabileceğiniz bu yeni odak ağacıyla isterseniz demokratik bir Almanya kurup Sovyet tehlikesine karşı Avrupa'nın kılıcı olabilirsiniz.
  • İklime Uyum Sağlamak: Zaman içerisinde artık birlikleriniz çöl veya kış şartlarına alışacak, alışmış birimler bu arazilerde daha iyi savaşacaklar.
  • Düşman ekipmanını ele geçirmek, çok sayıda yeni müzik ve ses efekti, geliştirilmiş hava savaşları mekaniği ve gönüllü uçak birlikleri.
Her zamanki gibi Waking the Tiger beraberinde bir bedava yamayla birlikte çıkacak.
Güncel geliştirici günlüklerini Haberler bölümümüzden takip edebilirsiniz.

Görsel
Görsel
Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
Görsel
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Resimlerde yanılmıyorsam yenilenmiş Japonya odak ağacı da var, henüz duyurulmamıştı.
-Üretimdeki malzemelerde sekmeler gibi küçültmeler olmuş ama x5 x10 olayını anlamadım üretimde
-Artık mareşalleri üst ordu yapıp altına general atamak ve buna göre ordu düzenlemek Hoi3 den sevdiğim ve eksikliğini hissettiğim bir özellik olarak geliceğe benziyor eğer ordu kolordu tugay seviyesine detaylandırılırsa güzel olur düşüncesindeyim özlediğim hoi3 e biraz olsun sinyal çakıyor gibi eğer doğru anladıysam
-Sürgündeki Kayzeri çağırmak baya bi saçma geldi onun yerine Kaiserreich modu daha oynanabilir odak ağacını yenilicem diye saçma içerikler ekliyolar
-Bu gönüllü uçak birlikleri nasıl olacak acaba onuda merak ediyorum Pearl Harbor filmindeki bombaladıktan sonra zorunlu inen abd uçak personeli gibi bişey mi

Genel olarak tam yorum yapamayacağım ama mareşal general hoşuma gitti Kayzer saçma geldi alternatif modlar var zaten odak ağacını sulandırmaları güzel değil
Ara
(16-11-2017, 00:47)Feldmarschal : -Üretimdeki malzemelerde sekmeler gibi küçültmeler olmuş ama x5 x10 olayını anlamadım üretimde
-Artık mareşalleri üst ordu yapıp altına general atamak ve buna göre ordu düzenlemek Hoi3 den sevdiğim ve eksikliğini hissettiğim bir özellik olarak geliceğe benziyor eğer ordu kolordu tugay seviyesine detaylandırılırsa güzel olur düşüncesindeyim özlediğim hoi3 e biraz olsun sinyal çakıyor gibi eğer doğru anladıysam
-Sürgündeki Kayzeri çağırmak baya bi saçma geldi onun yerine Kaiserreich modu daha oynanabilir odak ağacını yenilicem diye saçma içerikler ekliyolar
-Bu gönüllü uçak birlikleri nasıl olacak acaba onuda merak ediyorum Pearl Harbor filmindeki bombaladıktan sonra zorunlu inen abd uçak personeli gibi bişey mi

Genel olarak tam yorum yapamayacağım ama mareşal general hoşuma gitti Kayzer saçma geldi alternatif modlar var zaten odak ağacını sulandırmaları güzel değil

Üretime getirdikleri tek bir satırın fabrika sınırını arttırmak oldu. Normalde 45 fabrika ile tüfek üretmek için 3 tüfek satırı açmak gerekiyordu. Artık tek satırda halledebilecez.
Ara
Modsuz rahat rahat getireceğiz işte Kayzer'i eklemeseler yine suçlu olacaklar :/
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Sırf bir şeyler eklemiş olmak için eklediler. Başka bir ülkeye odak ağacı yapmak zorunda kalmamak için böyle bir yola başvurdular. Başka bir ülke için odak ağacı gelmeyeceğini düşünüyorum.

Hani daha önceki oyunlarında olan minimapı sonradan ekleyip parayla satacaklardı ama hiç göstermediler.

Hele bu görüntü ise ayrı bir fiyasko. Yapay zeka dağcı birliğini çok uzun dağların olduğu yere koymamış ve orayı boş bırakmış.
[+] 1 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-11-2017, 09:22)zencefil : Başka bir ülkeye odak ağacı yapmak zorunda kalmamak için böyle bir yola başvurdular. Başka bir ülke için odak ağacı gelmeyeceğini düşünüyorum.
Anlıyorum.
Ara
Expansion PASS in 3 den dorde cikmasinin mantikli bir sebebi olabilir.
PX yeni DLC yi yilbasindan once cikartmak isteyecektir.
Ekibin duyurdugu yada duyurmadigi bazi gelistirmeler bir sonraki DLC ye erteleyerek sozde buyuk DLC yi iki kucuk DLC ye donusturduler.
Sevgili @Kirpi nin hediyesi season pass saolsun bir sure daha aktif olarak kalacak gorunuyor :)
Ara
(16-11-2017, 14:37)Finrod Felagund :
(16-11-2017, 09:22)zencefil : Başka bir ülkeye odak ağacı yapmak zorunda kalmamak için böyle bir yola başvurdular. Başka bir ülke için odak ağacı gelmeyeceğini düşünüyorum.
Anlıyorum.

Çin için gelen odak ağacı dışında jenerik odak ağacı kullanan bir ülkenin özel odak ağacına sahip olduğunu gördün mü? Görmedin. Özel odak ağacı olan ülkelerde bir iki süslemelerde bulundular ve dlc ile satacaklar.
Ara
(16-11-2017, 01:09)Adm :
(16-11-2017, 00:47)Feldmarschal : -Üretimdeki malzemelerde sekmeler gibi küçültmeler olmuş ama x5 x10 olayını anlamadım üretimde

Üretime getirdikleri tek bir satırın fabrika sınırını arttırmak oldu. Normalde 45 fabrika ile tüfek üretmek için 3 tüfek satırı açmak gerekiyordu. Artık tek satırda halledebilecez.

Anladım slot açmaktan kurtulmak mantıklı ve güzel daha derli toplu olur :)
Ara
2 tane küçük DLC'den sonra 3'e çıkarıp 2 küçük 1 büyük DLC ile dengelemek istediler (asıl plan 2 büyük DLC şeklindeydi), 3. DLC'yi de istedikleri boyutta çıkaramadılar o sebeple 4 tane küçük DLC çıkmış olacak HoI4'e, önümüzdeki "ülke paketi" eklentisi için tahminleri şimdiden alabiliriz.

Bana tüm bunlar, Paradox'un 4 dlc alan büyük oyun, 2-3 tane gizli proje vs üzerinde çalışmasından kaynaklı bir "yetişememek" gibi geliyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(16-11-2017, 17:50)zencefil :
(16-11-2017, 14:37)Finrod Felagund :
Anlıyorum.

Çin için gelen odak ağacı dışında jenerik odak ağacı kullanan bir ülkenin özel odak ağacına sahip olduğunu gördün mü? Görmedin. Özel odak ağacı olan ülkelerde bir iki süslemelerde bulundular ve dlc ile satacaklar.

Başka ülkelere odak ağacı getirmemek için mi Kaiser focusunu getirmişler yani :P
Ara
Amaçları oyunu süslemek olmuş. Süs odak ağaçlarını görmektense oyuna hoi3 teki mekaniklerin geldiğini görmeyi tercih ederim.

@Duman bence üşengeçliklerinden dolayı yapmıyorlar. Oyun zaten iyi bir şekilde satıyor o yüzden çok geliştirme yapmalarına ihtiyaçları yok.
Ara
Geliştirme için illa kimsenin oynamadığı minorlara focus tree gelmesine gerek yok. Zaten o ağaçların yarısı ya endüstri focusu yada bi factiona girme focusu. Almanyaya sonunda Avrupayı komünist olarak mı işgal edeceksin yoksa faşist mi dışında bi' yol açtılar. Hemde alternatif tarihin kralını yapabileceğiz.
Ara
8 Mart'ta çıkacağı duyuruldu.
Bizim optimizasyon işi yalan oldu. Umarım dlc sonrasındaki yama ile yaparlar ama pek sanmıyorum ve bu eklemelerle oyun daha çok kasacak gibi.

8 Mart'ı 8 Şubat diye okumuşum... e tabi az uykuyla olacağı bu. Umarım optimizasyon gelir.
Ara
8 Mart demek 6 günlük daha demek .
Ara
Steamde 9 mart yazıyor?
Ara
Duyuru konusunda 8 diyor: https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...1.1067397/
Hangisi geçerli?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.