Ülkeler birbirine karışmış vaziyette. Yardım Edin !!!
[b]Öncelikle Herkese Merhaba Dostlar... ;)[/b]

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var örneğin ;
Extended timeline modunda yıl 2018 , İngilterenin için de alakasız 2-3 tane başka devlet oluyor. Norveçin içinde Osmanlı var -Yıl 2018- ve daha böyle nice ülkelerin içinde saçma sapan ülkeler var. Bazı vilayetler , şehirler vs alakasız yerlerde. Türkiye de yabancı vilayetler var , Norveçte Bitlis falan var. Moddan dolayı oluşan bir hatadır diye düşündüm. Modu kapatmadan normal oyun yılını seçtim 1453 yılını seçiyorum mesela Osmanlının içinde Viyajengar devleti oluyor. Bazı devletlerde alakasız isyanlar oluyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim arkadaşlar ?
-Resim koymayı isterdim lakin forumda yeniyim ve ilk kayıt olduğum bir forum resim falan nasıl koyulur bilmiyorum o yüzden kusura bakmayın arkadaşlar.-
Ara
Satın alınmış oyun değilse muhtemelen indirdiğin mod hatalı. Başka bir yerden başka bir ext. tim. bulup tekrar dene, ama mod oyunun temel dosyalarını da bozmuş olabilir, modu sildikten sonra tekrar bir daha bak. Olmazsa oyunu da baştan kurarsın.

Oyun orjinalse, oyunu komple silip tekrar yüklemeni tavsiye ederim.
Ara
(31-08-2019, 21:31)elefsar : Satın alınmış oyun değilse muhtemelen indirdiğin mod hatalı. Başka bir yerden başka bir ext. tim. bulup tekrar dene, ama mod oyunun temel dosyalarını da bozmuş olabilir, modu sildikten sonra tekrar bir daha bak. Olmazsa oyunu da baştan kurarsın.

Oyun orjinalse, oyunu komple silip tekrar yüklemeni tavsiye ederim.
Ext. Time bu siteden indirmiştim. Bir sorun olabileceğini düşünmüyorum. Evet oyunum satın alınmış değil. Dlclerde bir sorun teşkil eder mi acaba ?
Ara
modu buraya atman gerekli bu arada:
C:\Users\{Senin adın}\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod

Güncel mod 1.28 serisi ile uyumlu, senin oyun daha eski versiyonsa da sıkıntı çıkabilir. dlc'leri kapatıp tekrar deneyebilirsin ama sanmıyorum.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-08-2019, 21:44)elefsar : modu buraya atman gerekli bu arada:
C:\Users\{Senin adın}\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod

Güncel mod 1.28 serisi ile uyumlu, senin oyun daha eski versiyonsa da sıkıntı çıkabilir. dlc'leri kapatıp tekrar deneyebilirsin ama sanmıyorum.
Dediğin konuma atmam gerektiğini biliyorum lakin o konuma girdiğimde mod dosyası malesef yok bende bu yüzden oyunumun kurulu olduğu dosyadaki mod klosörüne oyunumu attım. Benim sürümümde 1.28.3. Dlcleri de kapatıp denedim ama malesef olmuyor... Bundan yaklaşık bir 3-4 ay öncesine kadar belki de 2 ay öncesine kadar hiç bir sorunum yoktu rahatlıkla oyunumu oynuyordum. Geçenlerde tekrar indirmek istedim ve böyle bir sorunla başbaşa kaldım ne yapabileceğimi cidden bilmiyorum. En sevdiğim oyunum elimden alınmış gibi bir his - :reli: :sob:  -  :joy:
Ara
Oyunu tekrardan yükleyip "C:\Users\{Senin adın}\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod" buraya atman. mod klasörü yoksa ise kendin açman gerekli.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-08-2019, 22:07)PCOyun : Oyunu tekrardan yükleyip "C:\Users\{Senin adın}\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod" buraya atman. mod klasörü yoksa ise kendin açman gerekli.
Kendim açarsam bir sorun olmaz yani  :think: :think:
Ara
:D olmaz. Zaten orjinal oyunda mod indirdiğinde oraya dosya açıp içine atıyor.
mod arayan yazılım o klasöre bakar.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kardeşlerim çok çok sağolun sıkıntım sizin sayenizde çözüldü. Şuan tek sorun olarak Ülkelerin vilayetlerinin isimleri karışık. Dediğim gibi Türkiye de özellikle doğu vilayetlerinin bazılarında iskandinav şehirlerinin ismi var ve iskandinav ülkelerinde de Türkiyenin şehirleri var. Büyük ihtimalle diğer ülkerinde vilayet isimleri birbiriyle karışmıştır hepsine bakmadım gözüme çarpan kısım bu oldu sadece. Ama ex. tim. sorunu giderildi. Her yıl kendi ülke sınırlarını vs kapsayacak şekilde çözüldü. Tek sorun olarak vilayet isimleri var. Bunun için ne yapmamı önerirsiniz ? Bir çözümü var mı ? Forumu biraz turladım ama göze çarpan birşey bulamadım.
Ara
şehir adları türkçe yamadan doalayı karışmış ola bilir tabi varsa eğer sol alttan türkçe yerine ingilizce seç ayrıca arkadaşlarında dediği gibi oyunun klasöründeki mod klasörüne atarsan modda böyle bir sorun oluşur belgelerime atman lazım
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.