"VARIAN" Başlangıç Rehberi
#1
eOOV8H.jpg
"Varian" High King of the Alliance

Hem Stormwindin kralı hemde Alliancenin lideri olan Varian oyunda multiclas statüsünde iken son güncellemeler ile Warrior/Bruiser bandına geçiş yaptı. Diğer heroların aksine Heroic seçeneği 3 tane olan Varian lvl 4 te bu kabiliyete kavuşur ve erken dönemde bile çok güçlüdür. Yakın dövüşte çok sağlam ve oyunda popüler bir savaşçı olan Varian Warcraft evreninden Nexusa katılmakta.


Varian' ın artıları: 

-Çoklu klas özelliği sayesinde oyunda ihtiyaç olan Warrior/Bruiser/Melee Assassin rollerine bürünebildiğinden tam bir takım oyuncusu.
-Hem PvP de hemde PvE de etkili.
-Tek başına minion kesip kamp alma konusunda oldukça başarılı çift kılıç ile bossları bile tek alabilmekte.

Varian' ın eksileri:

-Multiklas özelliği başta doğru seçilmez ise oyuncuya yorucu zamanlar geçirtebilir. 
-Alan vuruşu olmadığından kalabalıklarda etkisiz kalabilmekte. Bu yüzden healer tarzı önemli tekil hedeflere odaklanması mantıklı olacaktır.


Artıları ve eksileriyle ayrıca World of Warcrafttan gelen popüleritesiyle Varian en sevilen kahramanlardan. Oynaması kolay olan sağlam bir hero isteyen herkese tavsiye edilebilir. Teke tekte düşmana kene gibi yapışan ister katil ister tank olan bir karakteriniz olması gerçekten büyük avantaj. Hikayesindeki gibi tam bir gladyatör.

Gelelim Varian' ın temel kabiliyetlerine;

Lion's Fang: Varian' ın istediği yöne doğru yaptığı bir şok dalgası olan bu vuruş hem hasar vermekte hem düşmanı yavaşlatmakta hem de Variana can getirmektedir. PvP ler için bulunmaz nimet olan bu vuruş 8 saniyede bir 50 mana ile yapılabiliyor.

Parry: Üzerine gelen tüm temel saldırıları %100 durdurabilen savunma özelliği. 10 saniyede bir 20 mana kullanarak Varian oyun içerisinde çok defa canını kurtarabilmektedir.

Charge: Düşmanın üzerine atılarak hasar vermeyi ve yavaşlatmayı sağlayan PvP için mükemmel bir büyüdür. Düşmana kene gibi yapışmasını sağlayan en önemli büyüdür. 12 saniyede bir 45 mana karşılığı kullanılabilir.

Heroic Strike: Pasif kişisel özellik statüsünde bulunan fakat 18 saniye bir kullanılabilen bir vuruş çeşidi olup Varian' ın önemli vuruş kapasitelerinden biridir.

Gelelim Heroic kabiliyetlere;

Taunt: Varian' ı tank olarak oynamak isteyenlerin seçeceği bu talent ile Varian eline bir kalkan alır can ve zırh değerleri yükselir. Ayrıca 16 saniyede bir taunt atarak düşmanı kendisine vurmaya zorlar. Healerları yada ölmek üzere olan dost oyuncuları kurtarmak için etkili bir yöntemdir. Ben yarıp geçmek istiyorum diyenler için uygun değildir.

Colossus Smash: Düşmana doğru atılarak hasar veren bir vuruş gerçekleştirirken düşmanın zırhınıda düşürür. Pasif olarak Varian' a %10 can düşüş cezası verirken normal vuruşlarına %100 bonus sağlar. PvP yapmayı sevenlerin seçeceği en uygun seçenek olup bana göre bu Heroicten giden oyuncunun PvP de sırtı yere gelmez.

Twin Blades of Fury: Varian kılıcı hikayedeki gibi ikiye ayırır ve çift kılıç olarak kullanmaya başlar. Vuruşları Heroic Strike cooldownını düşürken pasif olarak vuruş hızı %100 artar fakat hasarı %20 olarak azalır. Bu heroic kabiliyet PvP de kullanılabildiği gibi PvE de çok etkilidir. Tek başına boss kesenler genelde bu heroici kullanır.


Varian oyunda keyif alabileceğiniz iyi bir kahramandır. :ok:
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.