Vic3 - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri
Trablus'un üzerinde isim yazması ilginç, normalde "Ottoman Tripolis" yazmasını beklerdim. Tunus da Victoria 2'de bağımsız başlıyordu ama burada Osmanlı'nın renginde yapmışlar. Trablus ve Tunus Osmanlı'nın kuklası olabilir. Bunun haricinde Etiyopya'yı bölmüşler ve Fas'a Batı Sahra'yı vermişler. Mısır'ın Victoria 2'de Anadolu'ya kadar toprağı vardı, sınırlarını biraz daha güneye indirmişler.

Okyanusya'da bir değişiklik görünmüyor ama göründüğü kadarıyla Çin'deki alt devlet olayını kaldırmışlar.

Avrupa'da Osmanlı'nın uydusu olan Eflak ve Boğdan'ın Osmanlı'nın rengiyle gösterilmesi dışında bir değişiklik yok gibi. Bir de Hollanda'nın kuklası olan Lüksemburg yine Hollanda'nın renginde.

Kuzey Amerika'nın batı tarafında Victoria 2'de kolonileştirilmemiş yerler oluyor ve İngiltere, ABD ile Meksika buralar için yarışıyordu. Sanırım bu alanları bu üç ülkeye dağıtmışlar. Bir de Meksika ve Orta Afrika'nın arasında yeni bir devlet olarak Yukatan'ı görüyoruz.

Son olarak Güney Amerika'da normalde Brezilya'nın olan toprakta Piratini bulunuyor. Şu ana kadar haritadaki en büyük değişiklik merkeziyetsiz devletlerin varlığı. Fakat oyun daha geliştirme aşamasında olduğu için bu haritanın değişime uğraması olası.
IbnE9P2.gif
Ara
l5fod2.jpg

x3y3kj.jpg

x6p439.jpg

nkyhb0.jpg

rgfz2c.jpg qdwxr4.jpg

rc2nss.jpg p5g3et.jpg

Görseller "The Art of Victoria" sunumundan.
IbnE9P2.gif
[+] 5 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu oyuna niye bu kadar yükseliyorum ya. Hiç iyi değil aslında böylesine hypelanmam.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-05-2021, 10:48)Attila the Hun : l5fod2.jpg

Haritada askerleri oynatabileceğimiz küçük provinceler göremiyorum.  Bir ordu state genelinde yayılıp savaş durumunda state yüzde kontrolü üzerine felan mı yoğunlaşacak acaba?
Biraz otomatiğe binse ama yinede ayrıntılı olsa bayağı iyi yeni bir şeyler çıkabilir aslındada
edit: Sadece yollar ve şehirler üzerinden oynatma olayı da olabilir
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Loading ekranı görüntüleri:

76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama Vic3'ün haritası bana çok Empire veya Napoleon Total Warı andırıyor
A man's greatest joy is crushing his enemies
[+] 2 üye Raider41 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-05-2021, 13:56)cemal : Haritada askerleri oynatabileceğimiz küçük provinceler göremiyorum.  Bir ordu state genelinde yayılıp savaş durumunda state yüzde kontrolü üzerine felan mı yoğunlaşacak acaba?
Biraz otomatiğe binse ama yinede ayrıntılı olsa bayağı iyi yeni bir şeyler çıkabilir aslındada
Sanırım bu oyunda askeriye çok geri planda kalacak.
[+] 2 üye Lexinial nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-05-2021, 22:26)Lexinial :
(26-05-2021, 13:56)cemal : Haritada askerleri oynatabileceğimiz küçük provinceler göremiyorum.  Bir ordu state genelinde yayılıp savaş durumunda state yüzde kontrolü üzerine felan mı yoğunlaşacak acaba?
Sanırım bu oyunda askeriye çok geri planda kalacak.

Sırf savaş dışı yapabileceğimiz şeyler var diye askeriyeye hiç uğraşmayıp çıkartırlarsa hayal kırıklığına uğratır. Oyunun geçtiği dönemde 1836-1936 tarihe yön veren birçok savaş var en önemlisi birinci dünyası savaşı bu dönem. Eğer askeriyeyi doğru düzgün yansıtmazlarsa oyun eksik kalır açıkcası.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 4 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kuzey Kafkasya'yı yine Rusya'ya ait göstermişler. Saçma sapan bir özensizlik var Paradox'ta şu coğrafyaya karşı. Umarım bu kadar baştan savma halde çıkmaz.
Ara
Stellaristeki adm capacity'den esinlenmişler

bureaucracy.PNG
influence.png
authority.PNG
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
E3cgrfVWUAA5hyE?format=jpg&name=medium
https://twitter.com/Martin_Anward/status...3232702471
[+] 6 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
dd3_4.png
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Aylık video günlüğünde gösterilen ekran görüntüleri
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Vic2den çok daha fazla mal üretimi olacak gibi değişik fabrikalarda var bazı fabrikalarda 2-3 mal arasında seçim yapmada var oyuna alışması biraz sürecek gibi çıktığında

dbqagprhgzf71.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
"Victoria 3 | Monthly Update #2 | August" videosundan yeni görseller.

2wqlyrzfekg71.png?width=1750&format=png&...bc75039b24

70qemzugekg71.png?width=1762&format=png&...489cc454b0

fv761i1iekg71.png?width=1769&format=png&...5c10471967
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bürokrasi otorite felan bunların fazlalıkları bonus veriyormuş. Bürokrasi inşaat hızını arttırıyor otoriteyse yasayı geçirme hızını influencedeki threath decay ne için belli değil daha 

h1te8c1sufe71.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
1enlnduh5mh71.png

Başlangıç tarihinde Polonya bağımsız bir ülke değil, ya Krakow'la oynayıp kurmuşlar ya da serbest bırakmışlar.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geçmiş günlüklerin birinde asker simgesini bulmuşlar. Galiba tahminim doğru sadece yolların üzerinden gidecekler

i6zalphkc3n71.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Buy%20vs%20Sell%20Orders.pngBase%20Price%203.pngNational%20Markets%201.pngMarket%20Access.pngWage.pngLocal%20Economy%202.pngShortage%201.pngCustoms%20Union.pngBudget%202.pngFull%20Employment.pngWage%202.pngIncome.pngLoan.pngGold%20Reserves%20Investment%20Pool.pngGold.pngTaxes.pngBudget.pngQualifications.pngExpenses.pngNatural%20Infrastructure.pngWage%203.pngEmployment%202.pngEmployment.pngQualifications%203.PNGQualifications%202.pngOversee%20Connection.pngMarket%20Access.pngNatural%20Infrastructure%202.pngInfrastructure.pngInfrastructure%20Usage.pngInfrastructure%202.pngShortage%203.pngProduction.pngShortage%202.pngHow%20to%20increase%20infrastructure.pngSubject%20Relationship.png
[+] 1 üye kampi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
FASYFJMWYAI820B?format=png&name=900x900

Yerel modifier göstermiş Groogy. 
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.