Vic3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
kukla devlet nasıl annexleniyor? annexle seçeneği çıkmıyor neden olabilir?
Ara
(13-12-2022, 11:26)candrall : kukla devlet nasıl annexleniyor? annexle seçeneği çıkmıyor neden olabilir?
İlişkilerin iyiyse olmuyor ilk önce ilişkileri germen gerek diye hatırlıyorum.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
evet ilişkileri gergin tutup sonra komple ilhak diplomatik manevrası yapılabiliyor,öteki devletlerde pek salça olmuyor bende denedim yaptım.
Ama yeni patch te denemedim.
Ara
en hızlı şekilde prestij nasıl kasılır ve ticaret anlaşması hangi durumda daha fayadalı(sana daha yakın gshisi olanla mı yoksa daha da az olanla mı?)
Ara
(18-12-2022, 17:35)Enesrar : en hızlı şekilde prestij nasıl kasılır ve ticaret anlaşması hangi durumda daha fayadalı(sana daha yakın gshisi olanla mı yoksa daha da az olanla mı?)

Merhaba dostum,
Prestij kazanmanın bir çok yolu var ben şimdi kendi keşfettiğim yolu söylüyorum.
-Öncelikle Prestij araştırmaları var toplum teknoloji ağacının en sağ tarafında onu zamanı geldiğinde geliştirmeye çalışıyorum
-Sanat akademisi Binası var onu en gelişmiş olan şehirde inşa ediyoruz ve prestij teknolojisini artıdıkça üretim yöntemi vs değiştiriyoruz.Eğer toplumda çok zengin kesim varsa talepleri artıyor ve üretim efektifliğinde öne geçme şansı var ayrıca ticaretinide yapmak mümkün Özellikle Fransa iyi bir müşteridir.
-Ben en iyi teknoloji çelik endüstrisi,motorlu araçlar,elektrik üretimi ve elktronik araçlar fabrikalarından elde ettim.Yani hangi üretim dalı olursa olsun dünyada en çok siz bir ürünü üretip ihraç edebiliyorsanız o sektorlerden büyük bir prestij getirisi elde ediyorsunuz.Petrol,kauçuk,boya,afyon,kömür,kurşun,sülfür bu gibi kaynaklardan hatırı sayılı miktarlarda prestij gelebiliyor tabiki üretimin yanında üretim efektifliği var onu canlı tutmak gerekiyor fazla ürünleri ihraç etmek yada başka pazarlara girmek gibi şeyler..
-Prestij Teknolojisini artırdıkça prestij çarpanları geliyor yani prestijlerden elde ettiğimiz kazanım artıyor.
[+] 1 üye Songokturk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanli ile Misir'i ilk savasta nasi yenebilirim kolayca? Çıkarma da yapsam yeniliyorum
Ara
Osmanlı ile mısırı yenmen için orduyu biraz toparlaman gerekiyor ve maalesef çıkartma yapman şart ilk iş olarak da zaten rusya ile rakabeti kaldırıp ilişki kasmanı tavisye ederim.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-12-2022, 13:25)Sezar : Osmanli ile Misir'i ilk savasta nasi yenebilirim kolayca? Çıkarma da yapsam yeniliyorum
Ordunun durumu nasıl? Kışlaların üretim yöntemleri önemli. Ayrıca kışlanın üretim yöntemi değişince 12 ay debuff alıyorsun. Top silah ve cephane kıtlığı olmamadınada dikkat etmelisin.
Ara
(22-12-2022, 13:35)Semavi7 :
(22-12-2022, 13:25)Sezar : Osmanli ile Misir'i ilk savasta nasi yenebilirim kolayca? Çıkarma da yapsam yeniliyorum
Ordunun durumu nasıl? Kışlaların üretim yöntemleri önemli. Ayrıca kışlanın üretim yöntemi değişince 12 ay debuff alıyorsun. Top silah ve cephane kıtlığı olmamadınada dikkat etmelisin.

Onu bilmiyordum herhangi bir değişik yapmamıştım
Ara
(22-12-2022, 14:18)Sezar :
(22-12-2022, 13:35)Semavi7 :

Onu bilmiyordum herhangi bir değişik yapmamıştım
Peki ordunun kanunu nedir? Kışlaların üretim yöntemi nedir?
Ara
Herkese selamlar
Osmanlı ile oynarken mısır ın geri kalanı iade ettirdim. Ama kargaşalar arttı bunları nasıl azaltırım. Polis kanunuda geçirdim.
Ara
Yüksek infamy ile fetih yapmışsan otomatik olarak yüksek turmoil ile geliyor fetihler. Düşürmek için bölgede bulunan radikallerin sayısını düşürmen gerekiyor. Bu diğer paradox oyunlarında olduğu gibi tek butonla çözülebilecek bir durum değil. Yaşam standartlarını arttırman gerekiyor. Home affairs enstitüsü de loyalist kazanman açısından faydalı olabilir. Türkçesi tam olarak ne bilmiyorum ama iç işleri olması lazım.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
Ara
5lgxttn.jpg

- Birinci sorumu resimde belirtim ikinci sorum ise 

- İktidarda sadece Aydınlar var ama tanzimatı geçirebilmem için hala kanunların çoğu kapalı bu durumu nasıl değiştirebilirim? Romantizm i açmış olmama rağmen hala ekonomi kanunlarını değiştiremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ara
@Buzzerbeater kanunu isteyen çıkar grubu hükümette olmalı.
Ara
(24-12-2022, 00:52)Buzzerbeater : 5lgxttn.jpg

- Birinci sorumu resimde belirtim ikinci sorum ise 

- İktidarda sadece Aydınlar var ama tanzimatı geçirebilmem için hala kanunların çoğu kapalı bu durumu nasıl değiştirebilirim? Romantizm i açmış olmama rağmen hala ekonomi kanunlarını değiştiremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba Dostum,
1. durumda Müdahelecilik yasasına geçiş için çıkar grubunun desteği gerekiyor yani orda yuzde 0 yazıyor yani ülkende hiç kimse bu kanunu istemiyor belkide bilmiyorlar bile,tekonolojik ilerleme ve yapacağın yatırımlarla müdaleceilik yasasını insanlar görüp bilmeye ve içselleştirmeye başlıyor böylece kanunu çıkarma olasılığın artıyor.
Kanun destekleyen sendikacılar ve sanayiciler etkin bir güce sahip değil ne zamanki onlar etkin bir güce sahip olursa bu kanunda çıkarma yüzdesi görünecektir.
2. durumda kanunlar öyle patır patır çıkmıyor herşeyin bir sırası var
Osmanlıyı iki kez oynadım ve Serileri bölümünde nasıl kanunları ilerlettiğim konusunda genel olarak birşeyler yazdım.tabi bu konu biraz detaylıdır
Osmanlıya bir göz atalım
Yönetimde bir kere Ayanlar baskın ve aydınlarda hem zayıf hemde öfkeli yani aydınlar ülkenin durumundan pek menun değil ama çok önemli bir avantaj var 2.Maho Aydınları seviyor onun oğluda seviyor bu Osmanlının en büyük avantajı.Çoğu devlette böyle şans yok.Aydınlar çıkar grubu oyundaki en önemli çıkar grubudur.
1.Kanunları çıkartırken öncelikle hükümeti çok bozmadan meşruluğu yüzde 50nin üstünde ayarlayarak sinsice Profesyonel askerlik yasasını geçir ve kısa sürede büyük ihtimalle çıkar
2.Bu kanunu halllettin yada bir sıkıntı oldu bir event geldi seni zora soktu o kanunla uğraşma hemen ırsı bürükratları atanan bürükratlara yoğulaş bu kanun çıktı sayalım
3.Şimdi atanan bürükratlar sayasesinde ülke biraz rahatladı vergi vermiliği vs biraz arttı bu süre zarfında 5 tane üniversite yap istanbulda bu aydınları biraz güçlendirir.
4.genererallere br göz at orda ayanlardan olanları çok ortalığı ayağa kaldırmadan emekli et ve yeni gelen generallerden aydın çıkarsa hemen onu mareşal yap.
5.Sonra ortalık biraz sakinleşince mülke dayalı oy hakkına geç hükümeti çok fazla radikalleştirmeden ve meşrıluğu yine yüzde 50 lerde ayarlayıp teknolojilerde deneycilik kanunun çıkmasından emin ol tabi
6.Bu kanun geçince yeni hükümet kuruluyor şanslıysan silahlı kuvvetler aydınlar ile aynı tarafta kalır yok değilse darlanmaya gerek yok sakin sakin oynamaya devam.ama bir parti genelde hürriyet ve itilaf fırkasının yanına geliyor bunlar burjuvada olabilir.
7.sonra realizm teknolojisi geçtiyse tarımcılık kanunu geçirmeye çalışırsın tabi çıkar gruplarını kontrol et çok fazla radikalizm varsa girme hemen başka yasalara bak okul gibi kolonileşme gibi
bunlar sayesinde işimize yarayan çıkar gruplarının gücü artar ve daha etkili bir şekilde kabineyi sağlamlaştırabiliriz.
8.tarımcılık kanunu çıktıktan sonra kişi başı vergilendirmeye geçiyoruz ve bu kadar bundan sonrası senin.
küçük bir not: amblemi yeşil ağaç olan bir çıkar grubu var kırsal kesim diye geçer bu grubu mutlu etmeye çalış hükümette olsun yada olmasın. bu grup ülkede teknolojinin yayılmasında çok faydalıdır.
[+] 1 üye Songokturk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Songokturk yorumlarınız için çok teşekkürler. üniversite kurma ve general emekli etme tavsiyeleriniz uygulayacağım bakalım oyun nasıl ilerleyecek.
[+] 1 üye Buzzerbeater nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Diplomatik play'de ne zaman girsem başka bir büyük güç önüme çıkıyor? Büyük ülkelerin buna karışmasını nasıl engellerim?
Ara
(27-12-2022, 17:36)Sezar : Diplomatik play'de ne zaman girsem başka bir büyük güç önüme çıkıyor? Büyük ülkelerin buna karışmasını nasıl engellerim?
İlişkini yükselt ve mümkünse başka bir işle uğraştıkları bir vakti bekle. Ayrıca beklerken ordunu ve ekonomini de güçlendir. Sonra salarlar zaten seni.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(27-12-2022, 17:36)Sezar : Diplomatik play'de ne zaman girsem başka bir büyük güç önüme çıkıyor? Büyük ülkelerin buna karışmasını nasıl engellerim?

infamy'in 100ün üstündeyse banko birisi karşına geçiyor zaten
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kötü şöhreti düşük tut, ilişki geliştir, büyük güçleri sana gebe bırak. Birde hazinen şişkinse karşına çıkması muhtemel büyük güçlere para desteğine başla hamleye başlamadan.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.