Vic3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
+ Osmanlı ile Perse saldırmak istiyorum ama kukla yapsam ya da ilhak etsem -50 kötü nam veriyor bunu göze alamıyorum sizce Pers i nasıl egemenliğim altına alabilirim, Victorya da claim nasıl gerçekleşiyor?

+ ülkede sanayi binalarını kurarken 4-5 tane yapıyı aynı şehre mi kurmalı yoksa nüfusu yoğun olan şehirlere birer birer kurmak mı daha mantıklı (Ankara ya 4 tane arka arkaya silah fabrikası mı yoksa 4 farklı şehre birer tane mi kurmak ) yada iki türlüde fark etmez mi?

+ Eflak , Boğdan ve Sırbistan ı nasıl topraklama katabilirim?
[+] 1 üye Buzzerbeater nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Buzzerbeater
1 O kötü namı göze alıcaksın
2 Aynı şehir bonus veriyor
3 İlişkileri bozup diplomatik oyun başlatıcan
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-01-2023, 20:58)Buzzerbeater : + Osmanlı ile Perse saldırmak istiyorum ama kukla yapsam ya da ilhak etsem -50 kötü nam veriyor bunu göze alamıyorum sizce Pers i nasıl egemenliğim altına alabilirim, Victorya da claim nasıl gerçekleşiyor?

+ ülkede sanayi binalarını kurarken 4-5 tane yapıyı aynı şehre mi kurmalı yoksa nüfusu yoğun olan şehirlere birer birer kurmak mı daha mantıklı (Ankara ya 4 tane arka arkaya silah fabrikası mı yoksa 4 farklı şehre birer tane mi kurmak ) yada iki türlüde fark etmez mi?

+ Eflak , Boğdan ve Sırbistan ı nasıl topraklama katabilirim?

Claim yok, İlla ki infamyi göze alarak genişlemen lazım. Kukla yapıp sonra ilhak etmek daha mantıklı

Nüfusun yoğun oldugu yere çok fabrika basmak

Önce kukla sonra ilhak etmen lazım
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun başında iranı direkt kukla almak mümkün ama her kayıtta yaşanmıyor. Rusya bazen destekliyor bazen desteklemiyor. İngiltere ban slavery ile savaşa katıldığından iran direkt pes ediyor. Bunların dışında bütün balkanları ardı ardına alabilirsiniz. Rusya karşınıza çıksa bile eflağı falan işgal edip savaştan çıkarttıktan sonra ortada savaş sebebi kalmadığından savaş sona eriyor. Fransa genel olarak Karadağ, Avusturya ise Yunanistan korumaya meyilli ama ikisini de karşına gelseler bile rahatlıkla işgal edebilirsin.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aeschyli Peki şuan İran ı kukla yapmanın maliyeti -50 kötü nam, şayet ben önce İran ile aramı bozsam ve diplomatı kovsam bu hamlelerden sonra İran a kukla yapmak için savaş açsam alacağım kötü namda bir değişiklik olur mu yani -40 a falan düşer mi yoksa bir etkisi olmaz mı?
Ara
(08-01-2023, 14:40)Buzzerbeater : @Aeschyli  Peki şuan İran ı kukla yapmanın maliyeti -50 kötü nam, şayet ben önce İran ile aramı bozsam ve diplomatı kovsam bu hamlelerden sonra İran a kukla yapmak için savaş açsam alacağım kötü namda bir değişiklik olur mu yani -40 a falan düşer mi yoksa bir etkisi olmaz mı?

Kötü nam değerleri sabit olduğundan değişmez. Popülasyon ve ülkenin statüsüne göre hesaplanıyor..
Ara
qmvpn6q.jpg

+++ İki komutanım yaş haddinden dolayı öldüler bende yeni komutanlar atadım ancak birinin hizmetine 3 birim diğerine ise 15 birimlik asker verildi oysa 251 birliğim var. Talat Çengiç konutanın altındaki asker sayısını nasıl artırabilirim? Yeniden asker mi basmam gerek? Garnizondaki askerlere dokunamıyor muyum?
Ara
Komutanlar atandıkları bölgede bulunan kışlalardan birim alırlar. Başka bölgede bulunan kışlaların askerlerini diğer komutanlara aktarmak malesef mümkün değil. 251 birimin tamamını kullanabilmek istiyorsan birimlerin geldiği bölgeden komutan çıkarman gerekiyor. Arayüzde general göreve al kısmından atanmamış birliklerin hangi bölgelerde olduğunu görebilirsin. @Buzzerbeater
Ara
Oyunu almadım ama Osmanlı'da parti isimleri nasıl? Merak ettim. İttihat ve Terakki vs tarihsel isimler var mı yoksa dlc mi beklenecek .d
Ara
(10-01-2023, 19:26)MelaRossa : Oyunu almadım ama Osmanlı'da parti isimleri nasıl? Merak ettim. İttihat ve Terakki vs tarihsel isimler var mı yoksa dlc mi beklenecek .d
Yok diye biliyorum...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(10-01-2023, 19:26)MelaRossa : Oyunu almadım ama Osmanlı'da parti isimleri nasıl? Merak ettim. İttihat ve Terakki vs tarihsel isimler var mı yoksa dlc mi beklenecek .d

İngilizcesinde Freedom and Accord Party gördüm, yani Hürriyet ve İtilaf Fırkası. İttihat ve Terakki'yi görmedim ama.
Ara
merhaba ordu ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorum 80 e 80 lik ordu basıyorum ama 67 68 tanesi gözüküyor kalan kısmına kışla sekmesinde baktığımda terhis edilmiş yazıyor bunun sebebini bilen var mı yasalardan kaynaklanıyor olabilir mi milis kuvvetler yasasını çok kullanmıyordum bu oyunumda çıkardım yasayı
Ara
Askeri yasaların dışında askerlikte en etkili şey maaşlar. Askerlere verdiğiniz maaşlar diğer mesleklere göre cezbedici olmazsa insanlar asker olmayı tercih etmiyor.
Ara

bwna172.jpg
oyunun vanilla lı halinde ittihatçılar var dlc siz.
+Faşist Parti +Komünist Parti +İşçi Partisi +Sosyalist Parti ve oyunun kendi rastgele isimlerle oluşturduğu bir çok parti bulunmakta.
[+] 1 üye Buzzerbeater nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-01-2023, 08:02)Buzzerbeater :

bwna172.jpg
oyunun vanilla lı halinde ittihatçılar var dlc siz.
+Faşist Parti +Komünist Parti +İşçi Partisi +Sosyalist Parti ve oyunun kendi rastgele isimlerle oluşturduğu bir çok parti bulunmakta.

Peki İttihat ve Terakki ne olarak geçiyor?

Aslında Türkiye kurulunca CHP de gelse güzel olurdu :D. Amerika'daki liberal partinin isim değişimi gibi.
Ara
image.png
Ara
Arkadaşlar oyun şu an için oynanabilir durumda mı acaba? İlk çıktığı zamanlar askeri olarak ve dip bakımından yanılmıyorsam eksileri vardı.
Ara
1 yıl kadar beklemeni öneriririm.
Ara
Ben hala savaş için gemi nasıl üretilir anlayamadım :/
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
(16-01-2023, 12:51)Aragramir : Ben hala savaş için gemi nasıl üretilir anlayamadım :/

Deniz üssü basıp gemileri üretecek fabrika yapacaksın/veya ithal edeceksin). Sonra da onları bir amirale vereceksin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.