Vic3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
1 donanma kaç k asker taşıyabiliyor?
Ara
Donanma miktarı taşıma için önemli değil. 1 donanma bile 100 birimi taşıyabilir ancak combat bonusu eksisi alırsın. Çıkartma yapacağın yerde savunan birim yoksa sıkıntı yaşamazsın ancak savunma yapacak birim varsa çıkartmanın başarılı olması imkansıza yakın olabilir. Bu durumdan kaçınmak istiyorsan çıkartma yapacağın birim sayısı ile donanma sayını eşitlemen gerekiyor.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
Ara
29e222g.jpg

Arkadaşlar kendi halkım için ürettiğim kıyafetleri diğer ürünleri İngiltere - Amerika - Avustur-Macar ülkeleri resmen sömürüyorlar ve bende ambargo dışında engel olamıyorum. Bu üretimlerimin dış ülkelere bu kadar yüksek miktarda gitmesini nasıl engelleyebilirim. 100 den fazla dokuma fabrikası kurdum ama ben ürettikçe dışarı akan mal miktarı da o kadar artıyo dolayısıyla memleketimde asla ürün ucuzlamıyor. Lütfen yardım edin, resmen başka ülkeler için üretim yapar hale geldim ve bu hiç hoş bir şey değil.
Ara
(20-01-2023, 15:04)Buzzerbeater : 29e222g.jpg

Arkadaşlar kendi halkım için ürettiğim kıyafetleri diğer ürünleri İngiltere - Amerika - Avustur-Macar ülkeleri resmen sömürüyorlar ve bende ambargo dışında engel olamıyorum. Bu üretimlerimin dış ülkelere bu kadar yüksek miktarda gitmesini nasıl engelleyebilirim. 100 den fazla dokuma fabrikası kurdum ama ben ürettikçe dışarı akan mal miktarı da o kadar artıyo dolayısıyla memleketimde asla ürün ucuzlamıyor. Lütfen yardım edin, resmen başka ülkeler için üretim yapar hale geldim ve bu hiç hoş bir şey değil.
Vergileri arttırabilirsin oda olmuyorsa sende ondan al. Serbest ticaret yapınca karşı tarafı emcükleyebilirsin. Ama onun dışında çok takılmana gerek yok kıtlık oluşmadığı sürece sıkıntı olmaz sadece biraz pahalı olur ürün oda fabrikalarına kar olarak yansır buda ekonomini güçlü tutar.
[+] 1 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Semavi7 Peki en karlı ekonomi sistemi hangisi oluyor ve yavaştan 1900 lü yıllara gelmekteyim elektrik - petrol - otomasyon teknolojilerini nasıl kullanmalıyım bu konuda hiç tecrüben yok eski usül demir - çelik - kömür ü kullanmayı biliyorum ama osmanlıda yeni teknolojiler nasıl kullanılmalı?
Ara
Sübvasyon yapmak ne zaman mantıklı?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Öncelikle Selamlar,
İlk oyunumu Belçika'yla başladım. Fena gitmiyor ama aklıma takılan yerler var. Kısa soru değil ama nispeten uzun sorularım var. Cevaplarsanız sevinirim.

Gıda fiyatlarım fırladı, fabrika inşa ediyorum ancak sürekli dışarı ihraç edildiği için (Korumacılık kanunu açık olmasına rağmen) fiyatlar çok düşmüyor fakat dengesizleşiyor. Birden fiyatlar çakılıyor mesela (sanırım ithal eden ülke anlaşmayı feshediyor), sonra tekrar artıyor. Haliyle fiyatlar çakılınca fabrika zarar etmeye başlıyor, sübvanse ettiğim için sübvansiyon masrafları da arşa çıkıyor. Bunu nasıl çözerim? Fiyatlar makul hatta nispeten pahalı bile olsun ama dengesiz olmasın istiyorum.

Fabrikayı halka açık, özel mülk veya kamu yapmanın olayını tam anlamadım. Daha fazla kapitalist ya da bürokrat çalıştırmanın ne gibi etkileri var?

Kent Merkezlerini geliştirdikçe hizmet düşüyor, bu da sübvansiyonları uçuruyor. Geliştirmesem ayrı dert, hizmet fiyatlarını dengelemenin bir yolu yok mu?

Fildişi sahili civarına (tam hatırlamıyorum) koloni attım, bir süre sonra yaptığım fabrikalarda çalışacak nüfus kalmadı. Göç kampanyası da işe pek yaramıyor. Ne önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler.
Ara
Muhtaçları çalışma hayatına katabiliyor muyuz ?
Ara
(02-02-2023, 19:47)Buzzerbeater : Muhtaçları çalışma hayatına katabiliyor muyuz ?
Kadın ve çocukların çalışmasına yasalar aracılığıyla izin verirsen muhtaçlarda bir tek yaşlılar kalır. Onları da bildiğim kadarıyla çalıştıramıyorsun...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
milli hasılayı artırmanın yolu ucuza hammadde üretip yada ithal edip pahalı işlenmiş ürün satmak mı? bir de hükümete sanayicileri ve aydınları koyuyorum. dincileri koysam ne değişiyor
Ara
(15-03-2023, 20:24)taylanhavertz : milli hasılayı artırmanın yolu ucuza hammadde üretip yada ithal edip pahalı işlenmiş ürün satmak mı? bir de hükümete sanayicileri ve aydınları koyuyorum. dincileri koysam ne değişiyor
hükümetteki meşruluğu etkiliyor o da vergiyi etkiliyor.Birde destekledikleri kanunlar farklı.Mesala dincileri koyarsan kadın haklarını geçiremen ya da laikliği ama aydınları koyarsan geçirebilirsin.Tabiki bazı farklılıklar var ama genel mantık bu.
Ara
Kısayol tuşlarını nasıl değiştirecez?Bu yama ile f12 bir sekme açmaya atanmış ss alırken çıldırdım.
Ara
ABD ile iç savaştan çıktıktan sonra eyaletleri yeniden inşa etmemi istiyor ancak bunu nasıl yapacağımı belirtmemiş bende eyaletleri birleştir dedim ancak işe yaramadı tam olarak ne yapmam gerekiyor arkadaşlar?
Ara
(31-03-2023, 01:06)Buzzerbeater : ABD ile iç savaştan çıktıktan sonra eyaletleri yeniden inşa etmemi istiyor ancak bunu nasıl yapacağımı belirtmemiş bende eyaletleri birleştir dedim ancak işe yaramadı tam olarak ne yapmam gerekiyor arkadaşlar?

Eyaletlerde hasar almış binalar varsa onları tamir et. Hasar almış bina yoksa o eyaletlerde daha çok bina inşa et
Ara
(31-03-2023, 12:43)korkusalan : Eyaletlerde hasar almış binalar varsa onları tamir et. Hasar almış bina yoksa o eyaletlerde daha çok bina inşa et

Hasar alma mekaniği var mı ki? Benim bildiğim sadece yıkım mekaniği var.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(31-03-2023, 13:07)Defterdar :
(31-03-2023, 12:43)korkusalan : Eyaletlerde hasar almış binalar varsa onları tamir et. Hasar almış bina yoksa o eyaletlerde daha çok bina inşa et

Hasar alma mekaniği var mı ki? Benim bildiğim sadece yıkım mekaniği var.

gd4vn6q.png
iyxaklj.png

Hasarlı bina olayı yok başka seçenekte yok bu günlük görevini tamamlamamı sağlayacak. Benden ne istediğini nasıl yapılacağını hiç anlamadım.
Ara
Bence görevler ve görev tanımları yeterince açık değil. Türkçe'de mi böyle İngilizce halinde de aynı sorun var bilmiyorum.
[+] 1 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sorunun cevabını buldum arkadaşlar isyan eden tüm vilayetleri birleştirdikten sonra zamanı 5X olarak ileri sardım ve 9 yıl geçtikten sonra görev defteri otomatik olarak başarılı şekilde ULUS İNŞASI gerçekleştirildi dedi yani hiçbir şey yapmayarak halloldu.
Ara
(31-03-2023, 16:32)Buzzerbeater : Sorunun cevabını buldum arkadaşlar isyan eden tüm vilayetleri birleştirdikten sonra zamanı 5X olarak ileri sardım ve 9 yıl geçtikten sonra görev defteri otomatik olarak başarılı şekilde ULUS İNŞASI gerçekleştirildi dedi yani hiçbir şey yapmayarak halloldu.
O 9 yılda 3x oynarken yapabileceklerinin kaçını yapabildin peki?
Ara
(31-03-2023, 23:32)korkusalan :
(31-03-2023, 16:32)Buzzerbeater : Sorunun cevabını buldum arkadaşlar isyan eden tüm vilayetleri birleştirdikten sonra zamanı 5X olarak ileri sardım ve 9 yıl geçtikten sonra görev defteri otomatik olarak başarılı şekilde ULUS İNŞASI gerçekleştirildi dedi yani hiçbir şey yapmayarak halloldu.
O 9 yılda 3x oynarken yapabileceklerinin kaçını yapabildin peki?
Hocam ABD düşündüğümden de güçlü bir ülkeymiş oyunda para hiçbir zaman 30k nın altına düşmedi, hammadde eksikliğini bir kez yaşadım, ABD nin tek sorunu ipekböcekçiliği lüks kıyafet üretiminde sıkıntı çıkarıyor, insan gücü neredeyse sonsuz. Bir de İç Savaştan sonra eyaletlerde meydana gelen toplumsal olayların EVENTLERi spam olarak sürekli ekranda beliriyor ve bu 12 yıl sürüyor 1853 yılında DiXİE halkı da entegre olunca o event spam olayıda ortadan kalkıyor ve mis gibi BİRLEŞİK DEVLETLER oluveriyor. Sorunu da şöyle cevaplamış olayım asıl amacım tüketilen ürünlerin fiyatlarının yükselmesini önlemek üzerine üretim yapmaktı bunu da gayet kolay şekilde yapabildim. Demir mi eksik , kömür mü eksik hemen 5 fabrika kuruyorum sorun halloluyor çalışabilecek nüfusta sürekli 110k civarı oluyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.