Vic3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Fransa ve İsveç.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Japonya'da oynamıştım ilk oyunumu. İzole ekonomide kendi yağımda kavrularak ekonomiyi ve inşaatı çözmüştüm, siyasetle uğraşıp restorasyonu tamamlamıştım, siyaseti çözmüştüm. İlk oyun için güzeldi bence. Tabi oyun ilk çıktığı günkü halinde oynamıştım Japonya'yı. Şimdiki Japonya nasıl bilmiyorum.
76561198034761601.png
[+] 2 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-06-2023, 21:31)Attila the Hun : Yeni başlayanlar için hangi ülkeleri önerirsiniz?
Oyunu öneriyorum hedefi var. O hedefi seçip onun önerdiği ülkelerden biriyle oynamaya başlayabilirsin.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Vic 3 te para birimlerini ülkelere göre ayırmak ve enflasyon eklenebilir mi acaba bunlar nasıl mekanik haline gelebilirdi (mesela ortak pazara girmek gibi aynı para birimini kullanma gibi)
[+] 1 üye Macchiato nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-06-2023, 13:38)Macchiato : Vic 3 te para birimlerini ülkelere göre ayırmak ve enflasyon eklenebilir mi acaba bunlar nasıl mekanik haline gelebilirdi (mesela ortak pazara girmek gibi aynı para birimini kullanma gibi)

Bence evet. Her pazarın bilançosu var. Şayet ülkenin pazarının bilançosu eksideyse ülkenin para birimin değeri düşebilir dolayısıyla halkının refahı da düşer.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Treaty Port'lar tam olarak ne işe yarıyor?
IbnE9P2.gif
Ara
(28-07-2023, 00:52)Attila the Hun : Treaty Port'lar tam olarak ne işe yarıyor?

O ülkenin marketinde mal alıp satmaya
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-07-2023, 00:52)Attila the Hun : Treaty Port'lar tam olarak ne işe yarıyor?
Port alınan ülkeyle ilgi olmadan ticaret yapılmasını sağlıyor yanlış hatırlamıyorsam ambargoyu da atlatmayı sağlıyor
[+] 1 üye Macchiato nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Multiplayer için isim nasıl değiştiriliyor? Ya da değiştiriliyor mu?
Ara
Sanırım ana menüden hesap kısmından paradox hesabının kullanıcı adını değiştirmek gerekiyor
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hesap ismi kalıcıymış. Paradox cidden her oyunda multiplayer'ını kötüleştirmeyi başarıyor. İlk önce İR ile chat gitti şimdi mplerde adımızı değiştiremiyoruz.
Ara
CK3'te ana menüden değişiyordu, siteden değiştiremiyordun. Onu da deneyebilirsin.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Değiştiremedim ama bütün cevaplar için teşekkürler.
Düzenleme: Evet. Launcher sanmıştım ama oyun ana menüsünden değişiyormuş. Herkese teşekkürler yine.
Ara
Vergi yasası seçerken basitçe hangisinin en çok para getirdiğine mi bakmak gerekiyor yoksa bunun haricinde göz önünde bulundurulması gereken faktörler var mı?
IbnE9P2.gif
Ara
Hangisi çok para getiriyorsa ona geçmek gerek, fakat Japonya gibi bir ülke oynuyorsun mesela oyun başında düz oranlı vergilendirme geçmek daha az vergi veriyor çünkü ekonominin çoğunluğu oyun başında toprak üstüne dayalı ama sayaniyleştikçe düz oranlı vergilendirme daha çok kazandırır, genelde her oyunda sanayi geliştirdiğin için kısa vadede zararda olsan bile daha iyi vergi yasasına geçmek uzun vadede iyi olabilir bunun haricinde yeterince bürokrasin yoksa, vergi yasasına geçmenin faydası yok, Çin ve Japonya gibi ülkeler mesela nüfus yoğunluğundan dolayı oyunda çok fazla bürokrasi sorunu yaşıyor.

image.png
Japonya oyun başında vergi yasası değiştirmek istese bu sonucu alıyor mesela, ama tabii uzun vadede bu vergi kanunlarına geçmek isteyeceksin.

Genel olarak yaşam standardı ve sanayileşmen ne kadar fazlaysa düz oranlı vergilendirme ve kademeli vergilendirme o kadar iyi oluyor çünkü düz oranlı vergilendirme ve kademeli vergilendirme temettü vergisi sağlıyor önceki yasalarda bu yok.
[+] 2 üye Caine nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
nedense oyun 1902'den sonra direk crash yiyerek kapanıyor. modlar kapalı sürüm 1.4 herhangi bir hata almıyorum direk kapanıyor. Gerçekten rezaletsin pdx :(
Ara
(30-08-2023, 20:41)Sezar : nedense oyun 1902'den sonra direk crash yiyerek kapanıyor. modlar kapalı sürüm 1.4 herhangi bir hata almıyorum direk kapanıyor. Gerçekten rezaletsin pdx :(
Tam crash tarihinden önce save al. Ya crash hiç gerçekleşmez ya da saveden devam ettiğinde düzelir.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(30-08-2023, 20:41)Sezar : nedense oyun 1902'den sonra direk crash yiyerek kapanıyor. modlar kapalı sürüm 1.4 herhangi bir hata almıyorum direk kapanıyor. Gerçekten rezaletsin pdx :(

2 yama önce de 1918 civarı aynı hatayı alıyordum bugfix sonrası düzeltilmişti. Bugfix beklemek gerekecek sanırım.
t8nubAh.gif
Ara

Nvidia ekran kartı driver güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi dostlar. Teşekkürler
Ara
f3c32ac6-8322-40a3-afff-b750c2747d49.png

Gümrük birliğime dahil ülkelerle normalde 12'yi geçip çarpı yerine tik olup İtalya'yı kurmam gerekiyor.Milliyetçiliği araştırdığım halde İtalya'yı kuramıyorum.Bu bir bug mu,bu versiyonda İtalya kurulması buglu mu
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.