Vic3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
avusturya oyunumda alman liderliğini prusyadan aldım orta güce düştü 20 yıl sonra falan da birleştirme savaşı açtım karşımda savaşmadı da otomatik bana bağlanmadı da nedeni ne? tetiklenme şartları falan mı var?
t8nubAh.gif
Ara
Aşırı micromanagement'a girmeden, standart of living arttırmak için neler yapabilirim? Çoğunlukla benim pazarımdaki küçük nüfuslu ülkelerde, kendi ülkemden oldukça yüksek oluyor.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Alt sınıfın çok kullandığı ürünlerin fiyatlarını düşürmen gerekli. Ayrıca Local Price değişikliklerinden sonra yüksek nüfuslu şehirlere popların tüketeceği ürünlerin fabrikalarını kurmak daha faydalı oluyor.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.5 güncellemesinden sonra istediğim yasaları nasıl geçirebilir, çoğu zaman ya desteklenmiyorlar yada direkt erişime açık değiller.
Ara
(29-11-2023, 02:54)Pharmacist : 1.5 güncellemesinden sonra istediğim yasaları nasıl geçirebilir, çoğu zaman ya desteklenmiyorlar yada direkt erişime açık değiller.

Hükümetteki çıkar grupları belli yasaları erişime açıyor. Tabi gereken teknolojileri de araştırmış olman gerekiyor. İptal ettiğin yasalar da 1,5 yıl süresiyle erişime kapalı oluyor.

Destek işi, yasayı destekleyen çıkar gruplarının güçlerine bağlı. Yasaya tıklamadan önce beklersen hangi grupların yasayı desteklediğini, hangi grupların karşı çıktığı ya da tarafsız kaldığını görebilirsin.

Bunun dışında kışkırtıcıları kullanarak hem yasayı erişime açabilirsin hem de desteğini arttırabilirsin.
Ara
Benim bir oyunumda aydınlar şu yasayı çıkarmasan isyan ederiz, aristokratlarda çıkarırsan isyan ederiz diyordu, her şekilde bir isyan çıkıyordu, bunu önlemenin bir yolu var mı?
Ara
(29-11-2023, 07:22)Pharmacist : Benim bir oyunumda aydınlar şu yasayı çıkarmasan isyan ederiz, aristokratlarda çıkarırsan isyan ederiz diyordu, her şekilde bir isyan çıkıyordu, bunu önlemenin bir yolu var mı?
Genelde hükümet meşruluğu çok düşük ve radikal sayısı aşırı fazla olduğunda oluyor bu durum,  büyük bir devletin desteğini alıp, aydınların tarafında devrim yapmak en iyi çözüm gibi.
Ara
Performansa olumlu etkisi olan grafik modu önerir misiniz
Ara
Osmanlı ile oynuyorum, Britanya pazarına girdim. Mal sıkıntısı hiç kalmadı. Baktım ama göremedim, bunun eksisi nedir?
Ara
Nüfusun daha iyi yaşam alanı varsa Britanya'ya göçmeye daha meyilli olur. Bir de kaçınılmaz bir şekilde great power olup pazardan çıktığında ekonomini Britanya pazarına göre ayarladığın için büyük bir çöküş yaşayabilirsin.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir anda tüm pazar erişimim kapandı, konvoylarım da vardı anlam da veremedim. Ben de çıktım, neyse Kanada'yı bedavaya almış oldum :) .

@Onur34 yardımın için sağol.
Ara
Pazardaki diğer ülkelerin pazar erişimi pazar liderinin konvoy sayısına bağlı. Britanya'nın konvoyu bitmiştir muhtemelen
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Acemi birliklerin kışla inşaa ederek oluşturduğumuz birliklere göre farkı ne ?
Ara
Acemi birliklerden kastın conscription ise bunlar askeri halktan alıyor. Yani senin tarlanda, fabrikanda çalışan kişiler. Genelde ülkeye zarar verdiğinden kullanmıyorum. O yüzden training rateleri vs. ne kadar bilemiyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(08-12-2023, 19:13)Menars : Acemi birliklerden kastın conscription ise bunlar askeri halktan alıyor. Yani senin tarlanda, fabrikanda çalışan kişiler. Genelde ülkeye zarar verdiğinden kullanmıyorum. O yüzden training rateleri vs. ne kadar bilemiyorum.
Training ratelerine bakmadım ama normal birliklerden kesinlikle daha kötü olduklarını söyleyebilirim. Rusya yanlış bir anda savaş ilan ettiğinde kullanmam gerekmişti ve 500 tanesiyle bile Rusya'nın bir cephesini tutamadım.(Normalde Rusya'yı birebirde alıyordum.)
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu ordu mekaniklerini tam çözemedim sanırım. Savaşa girip çıktıktan sonra ordulardaki askerler azalıyor ama mevcut birimlerin yanına + ile farklı bir sayı yazıyor. Zamanla eklenir falan diye düşündüm o da olmadı. Misal 30 kapasiteli (o da tek generalden geliyor sanırım) bir orduda 15+10 falan yazıyor.

Diğer bir sorum da, yerel yöneticiler -20 olduğundan mütevellit (sanırım) her kanun teklifine karşı devrim açıyorlar. Bi tanesinden iptal etmedim ve iç savaş çıktı. Neyse yendik bunları, destekçi sayısı bir anda %50'lerden %15'lere düştü. Sonra yine artmaya başlayıp %25'lere kadar çıktı. Ve bunlar hala her kanun teklifinde devrim açıyorlar. Kanun teklifi vermesem kanun isteyen taraf devrim başlatmaya kalkıyor. Değişik bir kısır döngüye girdim.
Ara
Ordu için bir şey diyemem zira ben de mekaniğe tam hakim değilim. Ama iç savaşdan sonra yerel yöneticilerin gücünün azalıp sonra yavaşça artmaya başlaması savaşı kaybetmeleri yüzünden aldıkları eksi. O eksi zamanla zayıflıyor gördüğün gibi. Yerel yöneticilerle aranı düzeltmeye uğraşmak istemiyor ve iç savaş yaşamak istemiyorsan en iyi seçeneğin savaş biter bitmez yerel yöneticilerin en çok karşı oldukları yasaları -ne tesadüftür ki bunlar güçleri azaltacak yasalar oluyor çoğu zaman- arka arkaya çıkarman olacaktır. Hem güçleri azalır hem de görüşleri eksi yirminin altına inemeyeceği için yasaları arada sırada çıkarmaya kıyasla ilişkiniz daha hızlı düzelecektir.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Askeri kışlalar hangi nüfusu işe alıyor, nerelere inşa etmeliyiz, hangi durumda askerler daha hızlı alınır hangi durumda asker almayı durdurur ?
Ara
Kışlalar diğer binalar gibi işe alım yapıyorlar ve qualification´a bakıyorlar. Bu yüzden, ayrımcılık olan yerler işe alımlar olmuyor. Asker alımını arttırmak için ekonomi bölümünden askeriye giderlerini arttırabilirsin. Teknolojilerle training rate´i arttırabilirsin. Tam tersi eğer giderleri 0´a alırsan, asker alımları durma noktasına gelir.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Single'da hangi ülkeyle olursa olsun Panama Kanalında da Süeyş'te de yeterli çalışan sayısına ulaşamıyorum. Kanala devlet teşviği yapsam da göçü de teşvik etsem de işe yaramıyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.