Victoria 2 - Mod Sohbet
vick2.png
Victoria 2 modlarıyla ilgili genel sohbet burada.

1836 tarihi için değişmesini istediklerinizi yazarsanız bir mod hazırlayabilirim.
[+] 2 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PDM zaten çoğu şeyi değiştiriyor benim tavsiyem alternatif tarih yapman fakat illa 1836 ile değişiklik istiyosan Osmanlı'nın okuryazar nüfüsunu arttırıp Avrupanınkini azaltabilirsin. Şimdilik aklıma bu geldi aklıma geldikçe yazarım.
Ara
PDM den farklı olarak Türk oyuncuların isteklerine göre bir mod yapmayı düşünüyorum.
Ara
(18-12-2015, 20:43)Sky : PDM zaten çoğu şeyi değiştiriyor benim tavsiyem alternatif tarih yapman fakat illa 1836 ile değişiklik istiyosan Osmanlı'nın okuryazar nüfüsunu arttırıp Avrupanınkini azaltabilirsin. Şimdilik aklıma bu geldi aklıma geldikçe yazarım.

Osmanlının okur yasallığı şu haliyle zaten alternatif o zamanlar İtalya ile Osmanlinin okur yazarlığı ayn seviyede idi. Cumhuriyetten sonra kasti olarak okur yazarlık latin alfabesi ile hesaplandığında oturu düşülmüş gibi bir sani var. O donemde Kuran okuyaman varmiydi  ? Kuran okuyan arap alfabesini de bilecektir. Bide bu hesaplamalar hıristiyan balkan topraklari elden çıktıktan sonra yapılmış iddiaya gore.
Ara
Okumak farklıdır,okuyup anlamak farklıdır ki yakınlarımdan anladığım kadarıyla arapça okuyabildikleri ama anlayamadıklarıdır.Osmanlı'da da aynı şeyin var olduğu kanısındayım.

http://belgelerlegercektarih.com/tag/osm...-oranlari/ Çok gerçekçi gelmeyen bir yazı ama bakmanızı öneririm bende şimdi okudum.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Harf_Devrimi Burda anlatılana göre zaten gerekli sonuçlara ulaşacaksınız.İlk verdiğim linkte Rusya'nın okuma yazma oranının düşük olduğu bahsediliyor doğru olabilir zira ekonomisi tarıma dayanan bir devlet idi ve malum serflik ve kölelik arasında bir fark göremiyorum.
Ara
Transkafkaz yeni ulke gibi yaratmak mumkun uc devlet kurabilsin : Azerbaycan Ermenistan Gurcistan.
Ara
Aslında mantıklı oradaki kaynaklarda önemli sphere için savaşlar çıkabilir tabii multiplayer türevlerinde.
Ara
Merhabalar baylar ve bayanlar bugün yeni bir mod projesi ile karşınızdayım. Öncelikle belirtmeliyim ki modda bazı şeyler ilerde olabilecek şeyler bazıları ise tamamen benim uydurmam. Neyse modda olacak şeylere geçelim

1-) Gelecekte olmasını öngördüğüm fabrikalar ve yeni hammaddeler.
2-) Tamamen kendimin uydurduğu sınırlar ve yeni devletler
3-)Yeni ideolojiler
4-)Yeni teknolojiler
5-)Yeni askeri birimler
6-) Gelecekte olmasını öngördüğüm olaylar ve kendi uydurmalarım için eventler ve kararlar
7-)Yeni poplar (belki)
8-) Gelecekte olmasını öngördüğüm ve uydurma olaylara göre nüfus değişimi ve farklı yerlerde farklı kültürler
9-) NF ler yoluyla nükleer silah kullanımı
10-) Kurulabilir yeni devletler

Mod Ekibi:
1-)Sky (Her türlü)
2-)Wayfear (Kararlar ve Eventler)
3-)?
4-)?
5-)?

Katılmak isteyen herkese kapımız açık. Ve önerilerinize ihtiyacımız var önerilerinizi belirtmekten kaçınmayınız. Ha bu arada mod 2050-2150 yılları arasında geçiyor.
[+] 4 üye Sky nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sky sen moddan baya anlıyorsun galiba Victoria 3 projemize katılmak istermisin ? Gelecek dünya modu gitmez bence bu oyunla zaten hali hazırda çok başarılı bir mod var.
Ara
Böyle bir mod yapımına başlaman hoş @Sky.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Umarım başarılı olursun.
Ara
Takip
Ara
Fikirler vere bilirim mesela bir tane Slav birligi bir Turan bir Latin birligi bir Anglo-Sakson birligi bir de Asya birligi (artirila bilir). Kalan yerlerde kolonilestirilebilir yerler olsun bu 5 birlik Koloni alaninda bir biri ile savasinlar. Eger biraz daha fikir gerekirse sora bilirsin.
[+] 1 üye Kamran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Başarılar.
Ara
Kolay gelsin.
Ara
(14-01-2016, 18:12)PiriReis : Başarılar.
Ara
Herkese teşekkürler maalesef 1 haftadır bilgisayarımı kullanamadığım için doğru düzgün başlayamadım.

@Kamran tabi ki birlikler olacak ama 2050 de kolonileştirilecek bir yerin kalacağını zannetmiyorum.
Ara
Wayfear mod ekibine katılmıştır hayırlı olsun.
[+] 1 üye Sky nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Yeni bir harita modu geliyor.
Ara
Hangi overhaul moduyla oynamayı önerirsiniz? Normalde HPM oynuyorum ama daha iyi bir mod varsa ona geçmeyi düşünüyorum.
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.