Victoria 2 Osmanlı Devleti Başlangıç - Orta - Son Oyun Rehberi
#1
Osmanlı Devleti:

Öncelikle Osmanlı Devleti'nin, oyunun en zor oynanışa sahip olduğu bir hurafeden ibarettir. Evet diğer güçlere karşı Osmanlı Devleti geride başlamaktadır ama şu da unutulmaması gereken bir gerçektir ki Osmanlı Devleti'nin bölgedeki potansiyel gücü çok önemlidir. Bu yüzden Osmanlı Devleti oyunlarımızda hiz yerine biraz sabır yapalım.


Başlangıç Oyunu:

Osmanlı Devleti'nin etrafında olan ülkereler bakarsak sınır olarak 2 süper güç görürüz. Bunları Rusya Çarlığı ve Avusturya Krallığıdır, aynı zamanda bölgede Osmanlı'nın potansiyel düşmanlarıdır.
Bunlarla erken oyunda savaşmak yerine uzlaşmak Osmanlı Devleti için daha iyi olacaktır. Başlangıçta Büyük Britanya ile dost olmak yolunda ilerleyelim. Böylece olası muhtemel krizlerde Osmanlı Devleti'nin yanında oyunun 1. gücü bulunacaktır. 

Savaşmakta olduğumuz bir Berber devleti olan Tripoli'ye pek fazla asker gönderip çölde insan heba etmeye gerek yok. Bu yüzden taşıma gemileri ve kadırgalar hariç tüm gemileri imha ediyoruz. 
(Osmanlı Devleti'nin Büyük Savaş Gemilerine başlangıçta ihtiyacı yoktur.)

Hizlica Bostancı birliklerle Tripoliyi işgal ediyoruz. Tabi bu sırada oyunun en başından beri İran'ı etkimiz altina almaya çalışıyoruz.  Rusların elinden alıp onu kendimize arkadaş canlısı Rusları ise en azından nötr e düşürmeye çalışıyoruz. Bu işlem bittikten sonra İran için savaş sebebi arıyoruz ve İran'a Tebriz için savaş açıyoruz. (Başka toprak almaya gerek yok önümüzde Mısır var.) Bu savaşa Büyük Britanya'yı davet edebilirsiniz. Ama Mısır savaşına davet etmemeniz gerekir. Keza İngiltere size bir şeyler vermez.

İran'la hemen barış yapıp Mısır'a savaş açmalısınız. Buradan bütün hak iddia ettiğiniz toprakları alın yalnız Adana ve Ankara'yı anlamanızı önermem. Sonraki savaşta alırsınız. Bu arada Teknoloji olarak Araştırma Puanı ve Ulusal Hedef arttırıcı şeyler araştırın. Sonra Medicine ve Tren raylarından yaparsınız. Prestij elde etmeyi de göz önünde bulundurursanız süpergüçlükte tutunabilirsiniz. Lakin gidip Tunus veya başka devletler için Fransa,Rusya gibi ülkelerle savaşmayın. 

Osmanlı Devleti sanayi de 0 olarak başlar. Sanayi olarak uyumlu şeyler üretmenizi tavsiye ederim. Mesela Kastamonu'da Cam Fabrikası kurduktan sonra Trakya'da üretim için Cam lazım olunan Bira Fabrikası kurabilirsiniz.  En uygun eyaletler 
1-)Diyarbakır - Van
2-)Basra
3-)Trakya
4-)Kastamonu
5-)Bosna
eyaletleridir. 

[Daha sonra resimler ve diğer oyun bölümleri için güncellenecektir]
jIwLY9.png
[+] 6 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Faydalı .
Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir .

https://i.hizliresim.com/lWME7E.png
Ara
Cevapla
#3
Teşekkürler. Sen de hakkını veriyorsun.
jIwLY9.png
Ara
Cevapla
#4
Teşekkürler Osmanlı ile denemeye değer buluyorum.
[+] 1 üye Skayhan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
oyuna başlayacağım osmanlı ile oynamayı düşünmüştüm işime yarıyacak teşekkürler
[+] 1 üye Heatcliffxs nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.