Victoria 3 Türkçe Dil Desteği Sağlanması
Arkadaşlar malumunuz paradoxun biz Türklere garezi var. Oyunlarını belki de yüz binlerce Türk oynuyor ama inatla bizim için bir dil desteği sağlamıyor. Bu oyunda sağlarlar mı hiç umudum yok. Lütfen bir şey yapıp yani ne biliyim paradox forumda post açıp 10 binlerce kez mi beğenelim yoksa mail adreslerini yağmura mı tutalım bilmiyorum ama bu oyuna artık Türkçe ekletelim. Gerçekten artık ayıp ediyorlar.
Ara
(23-05-2021, 17:24)EmreAydn : ne biliyim paradox forumda post açıp 10 binlerce kez mi beğenelim yoksa mail adreslerini yağmura mı tutalım

:D
[+] 5 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şirketler kâr amaçlıdır, sırf inat ettikleri için potansiyel kâr kapılarını kapatan duygusal oluşumlar değildir. Ayrıca yüz binlerce Türk'ün oynadığına hangi kaynaktan ulaştığını merak ettim.
IbnE9P2.gif
Ara
(23-05-2021, 18:04)Attila the Hun : Şirketler kâr amaçlıdır, sırf inat ettikleri için potansiyel kâr kapılarını kapatan duygusal oluşumlar değildir. Ayrıca yüz binlerce Türk'ün oynadığına hangi kaynaktan ulaştığını merak ettim.
Bu soruya ek olarak pdx oyunlarini en fazla korsan oynayan ulkelerden biri de olabiliriz
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-05-2021, 18:04)Attila the Hun : Şirketler kâr amaçlıdır, sırf inat ettikleri için potansiyel kâr kapılarını kapatan duygusal oluşumlar değildir. Ayrıca yüz binlerce Türk'ün oynadığına hangi kaynaktan ulaştığını merak ettim.

Hayır bir de tonla eklenti spamlayan, abonelik sistemiyle şusuyla busuyla para kazanmak için işin suyunu çıkaran Paradox yani.
Ara
(23-05-2021, 17:24)EmreAydn : Arkadaşlar malumunuz paradoxun biz Türklere garezi var. Oyunlarını belki de yüz binlerce Türk oynuyor ama inatla bizim için bir dil desteği sağlamıyor. Bu oyunda sağlarlar mı hiç umudum yok. Lütfen bir şey yapıp yani ne biliyim paradox forumda post açıp 10 binlerce kez mi beğenelim yoksa mail adreslerini yağmura mı tutalım bilmiyorum ama bu oyuna artık Türkçe ekletelim. Gerçekten artık ayıp ediyorlar.
Paradoxun garezi olmadığını vampires bloodlines 2 nin steam sayfasına bakarak öğrenebilirsin.
Ara
Oyun çevirtmek zor bir olay değil tam tersine müşteri kazancıdır Playstation özel oyunlarının fiyatları 500+ bazında olsa da Türkçe dil çıkıyor.Her şey sadece kar veya duygusal amaçla değil politik amaçlarla da olabilir.(Şirket politikası,dünya siyaseti değil.)
[+] 1 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Europa universalis 4'e steamden bakalım. 63 bin inceleme var. 9500'ü Türkçe inceleme. Neredeyse 6da1'i Türkçe. Hâlâ Türkler korsan oynuyor. Orjinal satın almıyor, paradox niye korsancılara Dil desteği versin demeyin lütfen! Paradoxdan daha paradoxcu bir kitle var, TR dil desteği istiyoruz deyince hemen savunmaya geçiyor bu durumu.

Ve cidden soruyorum. Koskoca firma için oyuna Türkçe dilini eklemek ne kadar zor olabilir? Gerçi Türkçe eklenmesine önce Türkler karşı çıkıyorken niye eklesinler ki?
[+] 4 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
OLoXX.pngAdamlar ön yargılı olsa ya da nefreti buna koymazlardı.
[+] 1 üye Enesrar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mevcut kur ile EU4'ü Türkler $1.40'a alabiliyor. Bundan önce %75 indirim ile ₺14.75 yani mevcut kur ile $1.70'e alıyordu. Oyunun orijinal fiyatı $39.99. Paradox için kâr açısından nasıl bir meblaya tekabül ettiğini kendiniz hesaplayabilirsiniz o inceleme yazan 9500 Türkün.
WhaW8Am.gif
[+] 6 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dostum ilk olarak cümlemde 'belki 100 binlerce Türk oynuyor bu oyunları' yazmışım burada mübalağa yaptım ikinci olarak bence inat ediyorlar çünkü başka açıklaması yok ülkemizdeki bu oyunların kitlesi gayet büyük ama herhalde bunlar zaten oyunları alıyor diye ilgilenmiyorlar mı bilmiyorum ama bence çok ayıp ediyorlar Türk kitlelerine.

(23-05-2021, 18:10)yafeshan :
Bu soruya ek olarak pdx oyunlarini en fazla korsan oynayan ulkelerden biri de olabiliriz
Dostum doğrudur ülkemizde genel olarak crack fazla zaten başka firma olsa yüzüm varmaz böyle istemeye ama paradoxun Türk kitlesi bence oldukça büyük ve bizleri düşünmemeleri geçekten çok üzüyor.

(23-05-2021, 18:32)Enesrar :
(23-05-2021, 17:24)EmreAydn : Arkadaşlar malumunuz paradoxun biz Türklere garezi var. Oyunlarını belki de yüz binlerce Türk oynuyor ama inatla bizim için bir dil desteği sağlamıyor. Bu oyunda sağlarlar mı hiç umudum yok. Lütfen bir şey yapıp yani ne biliyim paradox forumda post açıp 10 binlerce kez mi beğenelim yoksa mail adreslerini yağmura mı tutalım bilmiyorum ama bu oyuna artık Türkçe ekletelim. Gerçekten artık ayıp ediyorlar.
Paradoxun garezi olmadığını vampires bloodlines 2 nin steam sayfasına bakarak öğrenebilirsin.
Galiba ölmeden önce ilk ve büyük ihtimalle son kez bir paradox oyununu resmi Türkçe desteğiyle oynayacağım. Ama görüşüm halen değişmedi bence bizi sevmiyorlar.

(23-05-2021, 19:14)He be : Europa universalis 4'e steamden bakalım. 63 bin inceleme var. 9500'ü Türkçe inceleme. Neredeyse 6da1'i Türkçe. Hâlâ Türkler korsan oynuyor. Orjinal satın almıyor, paradox niye korsancılara Dil desteği versin demeyin lütfen! Paradoxdan daha paradoxcu bir kitle var, TR dil desteği istiyoruz deyince hemen savunmaya geçiyor bu durumu.

Ve cidden soruyorum. Koskoca firma için oyuna Türkçe dilini eklemek ne kadar zor olabilir? Gerçi Türkçe eklenmesine önce Türkler karşı çıkıyorken niye eklesinler ki?
Sonuna kadar katılıyorum.  :up: :up:

(23-05-2021, 19:24)Enesrar : OLoXX.pngAdamlar ön yargılı olsa ya da nefreti buna koymazlardı.
garipler o kadar destek oluyor oyunlarımızı oynuyor bir oyunada ekleyelim dediler galiba bundan sonraki oyunlardada eklerseler başta victoria 3 olmak üzere ölümüne savunurum ama şuan için hala içimde şüphe var.
Ara
Bir oyuna Türkçe dili eklemek milyonlarca dolar isteyen bir uğraşmış herhalde. Paradox çok büyük zarara uğrayacak Türkçe eklerse batıcak.

Bu çevirme işini gönüllü yapacak kişiler bulunur.

Bu çeviriyi gönüllü olarak kontrol edecek, oynayıp deneyimliyecek yayıncı vesaire bulunur.

Forumda bile sağolsunlar emek sarfedip yama hazırlayan arkadaşlar oluyor. Ama koskoca şirket yapamıyor.

Yerel fiyatlandırma da herhalde bir tek paradox yapmış. Dünyada başka firma yok demek ki yerel fiyatlandırma yapan.

Witcher 3 şuan indirimde. 11.99 verip alabilirsiniz. 14.99 verip game of year edition alabilirsiniz. Aldım da uzun zaman önce. Ve Türkçe. Bir sürü dlcsi de yanında.

Paradox eklemek zorunda değil amenna. Bize de zorla satın aldırtmıyorlar zaten. Lakin tüketici olarak da istek de bulunma hakkımız var. Bunu da belirtebiliriz. Burada diğer isteyen arkadaşlarla fikir alışverişi yaparız. Ama Türkçe dil desteği deyince hemen karşı atağa geçenleri anlayamıyorum.
[+] 1 üye He be nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-05-2021, 19:24)PCOyun : Mevcut kur ile EU4'ü Türkler $1.40'a alabiliyor. Bundan önce %75 indirim ile ₺14.75 yani mevcut kur ile $1.70'e alıyordu. Oyunun orijinal fiyatı $39.99. Paradox için kâr açısından nasıl bir meblaya tekabül ettiğini kendiniz hesaplayabilirsiniz o inceleme yazan 9500 Türkün.
Dostum hadi az kazandırıyoruz diyelim sence bir Türkçe dil desteği eklemek ne kadar zor olabilir yani bu işlerden anlamıyorum ama bir şirket için bir oyuna dil desteği eklemek ne kadar zor olabilir acaba? adamlar bu büyük kitleye rağmen bir dil desteği eklemiyor sende bize kızıyon

(23-05-2021, 19:36)He be : Bir oyuna Türkçe dili eklemek milyonlarca dolar isteyen bir uğraşmış herhalde. Paradox çok büyük zarara uğrayacak Türkçe eklerse batıcak.

Bu çevirme işini gönüllü yapacak kişiler bulunur.

Bu çeviriyi gönüllü olarak kontrol edecek, oynayıp deneyimliyecek yayıncı vesaire bulunur.

Forumda bile sağolsunlar emek sarfedip yama hazırlayan arkadaşlar oluyor. Ama koskoca şirket yapamıyor.

Yerel fiyatlandırma da herhalde bir tek paradox yapmış. Dünyada başka firma yok demek ki yerel fiyatlandırma yapan.

Witcher 3 şuan indirimde. 11.99 verip alabilirsiniz. 14.99 verip game of year edition alabilirsiniz. Aldım da uzun zaman önce. Ve Türkçe. Bir sürü dlcsi de yanında.

Paradox eklemek zorunda değil amenna. Bize de zorla satın aldırtmıyorlar zaten. Lakin tüketici olarak da istek de bulunma hakkımız var. Bunu da belirtebiliriz. Burada diğer isteyen arkadaşlarla fikir alışverişi yaparız. Ama Türkçe dil desteği deyince hemen karşı atağa geçenleri anlayamıyorum.
  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
[+] 2 üye EmreAydn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-05-2021, 19:36)He be : Yerel fiyatlandırma da herhalde bir tek paradox yapmış. Dünyada başka firma yok demek ki yerel fiyatlandırma yapan.
Bunları derken ciddi misin?Witcher 3 ile Paradox oyunları sence aynı miktarda mı satılıyor?
(23-05-2021, 19:38)EmreAydn : Dostum hadi az kazandırıyoruz diyelim sence bir Türkçe dil desteği eklemek ne kadar zor olabilir yani bu işlerden anlamıyorum ama bir şirket için bir oyuna dil desteği eklemek ne kadar zor olabilir acaba? adamlar bu büyük kitleye rağmen bir dil desteği eklemiyor sende bize kızıyon
Yahu önemli olan zaten senin kazandırdığın para. Az kazandırıyorsan neden eklesin? Adam babasının hayrına mı ekleyecek yamayı? Kar getirmiyorsa niye eklesin?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Tabiki de strategyturk çevirecek. Çünkü strategturk bir markadır.
[+] 3 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-05-2021, 21:38)Defterdar :
(23-05-2021, 19:36)He be : Yerel fiyatlandırma da herhalde bir tek paradox yapmış. Dünyada başka firma yok demek ki yerel fiyatlandırma yapan.
Bunları derken ciddi misin?Witcher 3 ile Paradox oyunları sence aynı miktarda mı satılıyor?
(23-05-2021, 19:38)EmreAydn : Dostum hadi az kazandırıyoruz diyelim sence bir Türkçe dil desteği eklemek ne kadar zor olabilir yani bu işlerden anlamıyorum ama bir şirket için bir oyuna dil desteği eklemek ne kadar zor olabilir acaba? adamlar bu büyük kitleye rağmen bir dil desteği eklemiyor sende bize kızıyon
Yahu önemli olan zaten senin kazandırdığın para. Az kazandırıyorsan neden eklesin? Adam babasının hayrına mı ekleyecek yamayı? Kar getirmiyorsa niye eklesin?
Zaten diyorum başka firma olsa talep bile etmem çünkü oynayan kitle azdır değmez diye düşünüyorlardır o yüzden çıkarmıyorlardır felan ama paradoxun gayet yeterli Türk kitlesi ve Türk seveni var. ve sadece ben değil binlerce Türk oyuncu talep ediyor siz neden karşı çıkıyorsunuz?

(23-05-2021, 21:43)Semavi7 : Tabiki de strategyturk çevirecek. Çünkü strategturk bir markadır.
Onlar olmasa zaten paradox oyunu oynayamayız Allah bin kere razı olsun
[+] 1 üye EmreAydn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yahu kitle var ben yok demiyorum ki?Ama ne kadar para kazandırıyoruz bir sor bakayım kendine. PCOyun yukarıda açıklamış. Bir daha atayım bir daha oku.

(23-05-2021, 19:24)PCOyun : Mevcut kur ile EU4'ü Türkler $1.40'a alabiliyor. Bundan önce %75 indirim ile ₺14.75 yani mevcut kur ile $1.70'e alıyordu. Oyunun orijinal fiyatı $39.99. Paradox için kâr açısından nasıl bir meblaya tekabül ettiğini kendiniz hesaplayabilirsiniz o inceleme yazan 9500 Türkün.
Ara
Bence arkadaşlar neden Türkçe dil desteği olamayacağına dair yeterli açıklamaları yapmışlar. Bende istatistiksel bir veri paylaşayım, 2017 yılında dünya genelinde EU IV satışları 1 milyondan fazla ancak Türkiye satışları ise sadece 65 bin civarında. Arkadaşların belirttiği gibi işin içine düşük kurdan satın aldığımızı da eklersek, şirketin bize gıcıklığından değil oyunlarının hem az sattığından hem de az kazandırdığından dolayı dil desteği getirmediğini anlamış oluruz.
[+] 2 üye Lexinial nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-05-2021, 21:56)Defterdar : Yahu kitle var ben yok demiyorum ki?Ama ne kadar para kazandırıyoruz bir sor bakayım kendine. PCOyun yukarıda açıklamış. Bir daha atayım bir daha oku.

dostum tamam kurdan dolayı az kazandırıyor olabiliriz ama paradoxun bir tane dil desteği sağlamasının maliyeti ne kadar olabilir ki?  ve kitleyi de göz önüne alınca eklemeleri gerekir bence ama eklemezlerse de yapacak birşeyim de yok yani. he yeni oyunlarından birinde eklemişler mesela, victoria 3 e de eklerler mi bilinmez ama bu kadar büyük bir türk kitlesine sahip olup da görmezden gelmelerine sitemim zaten kitleye sahip olmasak ben ağzımı bile açmam
Ara
(23-05-2021, 22:09)EmreAydn : Kitleyi de göz önüne alınca eklemeleri gerekir.

Abi anla artık yok öyle bir kitle. O kitle sadece sayı olarak fazla. Getiri olarak o kadar da fazla değil
[+] 2 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.