Victoria II - War Analyzer
#1
Victoria II - War Analyzer

War Analyzer programı ile isminden anlaşılacağı gibi oyununuzda sizin ya da diğer devletlerin yapmış olduğu savaşları inceleyebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra savaşlarınızı incelemek istediğiniz save dosyanızı uygulamaya okutuyorsunuz.
Dosyanız yüklendikten sonra ve okutulduktan sonra o tarihe kadar yapılan tüm bitmiş ve devam eden savaşları inceleme şansınız var. Uygulama özellikle multiplayer oyunlarda gerçekleşen devasa savaşları incelemek için çok uygun.


War Analyzer'i buradan indirebilirsiniz.
jIwLY9.png
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Single için pek önemli olduğunu zannetmem ama multide baya işe yarar.
Ara
Cevapla
#3
Kendi oyunlarımdan çıkardığım savaşların birkaçı :

İsveç, sonradan İskandinavya
Prusya sonradan, Kuzey Alman Federasyonu, Alman İmparatorluğu, Almanya
Ve Final...
jIwLY9.png
Ara
Cevapla
#4
https://forum.strategyturk.com/konu-mod-...analizcisi
Ara
Cevapla
#5
Şahit olduğum en kanlı Victoria 2 savaşı. (Hollanda benim). 8 yıldır devam ediyor ve 37Milyondan fazla kayıp var. Savaş bitimce devamını atıcam ve olayları özetleyeceğim.

yGlZGj.jpg
Ara
Cevapla
#6
Tipik dünya savaşı :D
jIwLY9.png
Ara
Cevapla
#7
Savaş, Kanada'nın Fransa'dan core olan toprağını istemesiyle çıktı. ABD ve Çin Fransa'nın yanında yer alırken ben (Hollanda), Rusya, Japonya, İspanya vs. Kanada'nın yanında yer aldık. Çin ve Fransa işgal edildi. ve savaştan çekildi, ondan sonra ateşkesimiz bittiği için savaşa Almanya, Türkiye, İngiltere, Avusturya da savaşa dahil oldu. Almanya biraz zorladı onun dışında kolayca işgal ettik :D Askerlerim çok destansı savunmalar verdi.. 9 yıl süren savaşta 45 Milyon kayıpla kurtardık paçayı savaştan :D

Bu arada savaşa sebep olan 2 ülke savaşın başlamasının üstünden 1 yıl geçmesine rağmen direk ikisi de teslim olmuş :D

VQ6avr.png
Ara
Cevapla
#8
Çok yararlı bir uygulama fakat tek bir sıkıntısı var devam eden muharebelerdeki kayıplar savaş yansımıyor misal 3 bölgede devam eden savaş var ve karşısı da sizde hiç geri çekilmeden barış antlaşmasına kadar bu savaş devam etti oyun sonu savaşa bakıyorsunız kayıplar 0 böyle absürt bir durum olabiliyor(yıpranmadan dolayı kayıplar sayılıyor mu bilmiyorum ama büyük ihtimal sayılmıyordur).
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.