Victoria III'te neler görmek istiyorsunuz?
vnq6MR.png

Victoria III'te neler görmek istiyorsunuz? 
Ara
Diplomasi. İstediğin bölgeyi alabilme ve ilişki olayı değiştirilmeli, mantıksız durumlar ortaya çıkıyor.
Ara
Değiştirilmeden öte geliştirilmesi şart oyunun. Tabi eski oyun ben acemiliğine veriyorum Paradox'un.Nasıl bi oyun yapmışlarsa DLC'siz öz oyunda oyun oynamak işkence. OYun falan kapanmalar buglar vs. VİC3'te eminim sorun minimum düzeyde olur. Özellik olarak bakıldığında ticaret sistemin daha gelişmiş olmasını isterim ki HOI4'te bunun temelini atıyorlar gibi geldi.
Ara
Victoria III çıksa eksiklerini bilmedigimden yanıt veremezdim ama Vic II'de meclisle ilgili daha fazla olay gelmesini ve alınabilir kararların daha fazla olmasını isterdim. Ticareti ve diplomasiyi gelişirseler oyunun eksiği kalmaz.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Burada kasıt Vic2'ye bakarak Vic3'te neler olmasını isterdin yanlış anlamadıysam. Başlığı daha net bir hale getirdim.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
En çok istediğim şeylerden bir tanesi düzgün bir multiplayer alt yapısına sahip olmalı.İkincil olarak ise bölge bölge almak ayrı şehir şehir almak ayrı olması gerekiyor.Kos koca bölgeyi tek bir şehir için alıp kabir azabı çekiyoruz.
76561198063206421.png
[+] 1 üye Abarti nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biraz daha ekonominin oyunu etkileyebileceği bir oyun olursa daha iyi olur.
Ara
Şehirler çoğalmalı,bölge bölge almak yerine şehir şehir toprak alınmalı.Bağımsızlık verirken ülkenin bize olan bağlılık durumunu,şehirlerini ve yönetim şeklini ayarlayabilmemiz önemli.Ve ekonomi ve siyaset daha önemli hale gelmeli hatta bir siyasi parti seçip ülkenin başına geçmeye çalışbabiliriz.Devrim olunca ülkenin başında bizim olmamız saçma işte siyasi parti seçip isyan çıkarmak olmalı.
Ara
(15-02-2016, 14:07)GoktugPasa : Şehirler çoğalmalı,bölge bölge almak yerine şehir şehir toprak alınmalı.Bağımsızlık verirken ülkenin bize olan bağlılık durumunu,şehirlerini ve yönetim şeklini ayarlayabilmemiz önemli.Ve ekonomi ve siyaset daha önemli hale gelmeli hatta bir siyasi parti seçip ülkenin başına geçmeye çalışbabiliriz.Devrim olunca ülkenin başında bizim olmamız saçma işte siyasi parti seçip isyan çıkarmak olmalı.

O  dediğinin olması için isyancıların güçlü olması lazım.
Ara
(15-02-2016, 18:58)ScienceThief :
(15-02-2016, 14:07)GoktugPasa : Şehirler çoğalmalı,bölge bölge almak yerine şehir şehir toprak alınmalı.Bağımsızlık verirken ülkenin bize olan bağlılık durumunu,şehirlerini ve yönetim şeklini ayarlayabilmemiz önemli.Ve ekonomi ve siyaset daha önemli hale gelmeli hatta bir siyasi parti seçip ülkenin başına geçmeye çalışbabiliriz.Devrim olunca ülkenin başında bizim olmamız saçma işte siyasi parti seçip isyan çıkarmak olmalı.

O  dediğinin olması için isyancıların güçlü olması lazım.

İşte isyan çıkacaksa büyük çıkmalı.
Ara
Devletleri özelleştirecek şeyler gerek. EU4'teki idealar ve ya milletlere özel avantajlar gibi.

Oyunda ayrıca yönetim biçimlerine göre meclis gibi şeyler eklenmeli ayrıyeten siyasi ideolojilerin devletlere etkisi artmalı.

Orduya yapabileceğimiz müdahale artmalı, en azından rastgele özelliklere sahip generaller çıkmamalı belli şartlara göre belli kalitede generaller çıkmalı böylece ordularımızı özelleştirebiliriz.

Ele geçirdiğimiz bölgeleri özelleştirebilmeliyiz sadece belli bir nüfusu artırmak ve ya fabrika kurmanın ötesine geçilmeli. Kültür, eğitim ve askeri alanlarda bizi ön plana çıkaracak yegane yapılar olmalı.

Oyunda etki ve dominyonlar üzerinde etkimiz artmalı sadece ekonomik ve askeri alanlarda değil hemde siyasi açıdan o ülkelerden yararlanabilmeliyiz.

Kriz ve Diplomasiyi geliştirecek adımlar atılmalı bu iki şey gerçekten çok yüzeysel ve bazen anlamsız şeylere sebep verebiliyor. Bunun yanında ticarette oyunu bir kere çözdükten sonra sıkmaya başlıyor geliştirilmesi şart, bana kalırsa oyunun temeli ticaret ve yetersiz kaldığı zamanlar olabiliyor.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hearts of Irons 3 olan politics sekmesinin oksarı bir sey lazim Victoria 2 boyunca ne hukumdarlar ne vezir ne de her hangi bir devlet gorevlisini ataya biliyoruz.Görmek istedigim yenilik budur.
Ara
Diplomasi sekmesi çok daha fazla geliştirilmeli, ayrıca oyun daha geniş bir dönemde geçmeli.
Ara
Tr dil desteği gelmesini isterdim
Ara
Aynen TR dil desteği şart zira bir çok oyunda Rusça dil desteği koyuyorlar halbuki oyunları kıranlar zaten ruslar adamlar amerikan yapımı diye oyunu hiç almıyorlarki
Ara
Oyunu orijinal versiyonunda oynayan Rus sayısı Türk sayısından daha fazla.
[+] 1 üye Moses nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.