Warhammer - Ekran Görüntüleriniz
#41
Görsel


İlk başta 2 birim menzilli 2 biirm yakın mesafeli savaş arabalarımı düşman mancınıklarının bulunduğu konuma doğru göndermeye çalıştım. Kendimce yakın mesafeli askerlerimin düşman farelerini tutacağını sanmıştım fakat bu savaştan öğrendiğim en önemli şey skavenlara karşı kabir krallıklarının en güzel birimlerinin ushabtiler ve savaş arabaları olduğudur. Eğer pes eden yani beyaz bayrak çeken birimler özellikle mancınıklar geri gelmeseydi savaşı çok rahat alırdım. Mancınıklar pes etti tüm odağımı diğer düşmana çevrimiştim ki bir baktım tekrar geldiler ve hatrı sayılır oranda hasarlarını hatırlattılar. Skavenlerla savaşmak gerçekten sinir bozucu.
adsfghjk.gif
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#42
Arkadaşlar kızmazsanız tomb kings ile oynayanlara bir önerim olacak. Oyun başında biraz yavaş genişleyip ikinci bir ordu çıkarın, bu orduyu ucuz birimlerle doldurun ve o orduyu ana ordunun yanında dolaştırın bu sayede daha rahat edersiniz. Byradaki resimlerde hep tek ordu ile yapılmış. Very hard ta bu şekilde oynamıştım ve olmuştu.
Ara
Cevapla
#43
Estağfurullah ne kızması tavsyelerin için teşekkürler. Tek orduyla dolaşınca zor savaşlar yapıyorsun ve sonucu ne olursa olsun deneyim kazanıyorsun. Aldığın galibiyetlerde daha anlamlı oluyor yani benim için öyle. Elbette şuan tek bir ordu yok elimde fakat hepsini elimden geldiğince yalnız dolaştırıyorum.
adsfghjk.gif
Ara
Cevapla
#44
skavenin güçlü yönleri = mancınık çeşitleri ve yaratıklarıdır. piyadeleri ise bu birimleri daha çok kullanmanıza yol acan birimlerdir ( oyalama amaçlıdır). Yani hangi ırk olursanız olun skaveni yenmenin baslica şartları bu 2 güçlü yönlerini ne kadar kullandırdıgınıza baglıdır ve hattı hic bir sekilde bozmamanızdır. eger olurda skaveni kovalamaya kalkarsaniz tonlarca skaven az kalan birimlerinizi cevreler ve savasta cok agır kayıp ve ya yenilebilirsiniz. skavenin ise en zayıf noktasi hızlı birimlere karsı koyamaması. bir an once menzilli birimlerini yok edip büyü destegi ile savası yenmeniz gereklidir aksi halde savas her gecen dakika aleyhinize olur. en önemlisi ise skaven ile savastayken mümkün mertebe tek orduyla gezmeyin. sebebi ise skavenin pusu şansı cok fazla oldugundan ordularınıza cok saglam pusular atabilir. Özellikle Queek Headtaker lordu %80 90 larda pusu atma sansına sahip oluyor dikkat etmeniz gereklidir.

@Gurt ' un ssine de yorum yapmak isterim. o savası bence cok iyi bile savasmıs cunku kaybetmesi kesin bir savasa girmis. sebebi hic büyücüsü olmaması birimlerinin cok kalitesiz olusu o savası kaybettirirdi. Ama yapabileceginin bence en iyisini yaparak kaybetmis. Tomb kingin mezar muhafızları olsaymıs veya bir tane büyücü belkide yenebilirmiş. tabi arazi kosulları nasıldı bilgim yok fakat skavene mancınık pek islemez sebebi ise o kadar cok sayıda fareye muhimmat dayanmaz :)
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#45
Ama ben kazandım .)
adsfghjk.gif
Ara
Cevapla
#46
Skaven pususu demişken... Sinematik bir görsel pusu deyip geçmemek lazım
20190315035730_1.jpg
[+] 4 üye Shades Of Black nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#47
(11-03-2019, 15:24)Gurt : Ama ben kazandım .)

kazanmak o mu be kanka :) elinden geleni yapmıssın tebrikler genede :)
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.