Warhammer - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
warhammer.png
Oyunla ilgili merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi bu başlık altında sorabilirsiniz.
Ara
iyi günler! oyunun ara sahnelerinde (cutscene) altyazı yok. acaba altyazıları nereden etkinleştirebilirim?
Ara
iyi günler hocam. ne yazikki bu totalwar serisinde altyazı sadece ' görev muharebeleri' bölümünde mevcut normal campingte ve ya diger ara sahnelerde altyazı olmuyor en azından oyuna girip kendim baktım oyle bisey olmuyor ayarlardan felanda bulamadım ama bildigim kadarıylada sadece dedigim gibi görev muharebeleri bölümünde hangi lordun gorevini yapmak istedigin zaman onun tarihini anlatıyor. ayrıca söyle bir sey daha soyleyim denemedim ama bi deneyin belki olur sefer acın ordan ayarlardan sese tıkladıgınızda orda altyazıları göster butonu var ona tik koyun belki aradıgınız sey tam odur bi deneyin
Ara
Radious total war modu eski versiyonu elinde olan varsa yükleyebilir mi ?
Ara
İndirimlerde almayı düşünüyorum fakat aklımda birkaç soru var. Ben Attila ve Rome II hastasıyım daha çok. Warhammer diğer tw oyunları gibi mi yoksa bu oyun tamamen farklı mı ? Tarihsel olmadığının farkındayım oynanış ve sürükleyişi açısından soruyorum bu soruyu. Eğer almam gerektiğini düşünüyorsanız hangi dlcleri almalıyım yada hangi dlcleri öncelilkli almalıyım ?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
İlk oyun sizce alınmalı mı yoksa sadece ikinci oyunu almak mı mantıklı?Sanırsam bazı şeylerden yararlanmak için ilk oyunun dlcleri ile beraber olması gerekiyormuş.Ne yapmamı önerirsiniz?Total war serilerini çok seviyorum ama warhammer hakkında pek bir bilgim yok.
Ara
2. oyunun hikayesi var anladığım kadarıyla. Ben de oynamadım.
Ara
İkinci oyunu oynamadım ama ilk oyun gayet güzel ve zevkli geldi bana. İkincisi daha yeni çıktığı için %10'dan fazla indirime sokmuyorlar ama ilkinin %50'den fazla indirime girdiği oluyor. Ben humble bundle monthly ile almıştım tw warhammerı ve yaklaşık 60 liraya gelmişti. Steamde de bu fiyatlara indiği olabiliyor o indirimleri yakalarsan al derim. İkinci oyunu da bu şekilde indirime soktukları zaman alabilirsin.
tTRiYax.png
Ara
(19-04-2018, 23:09)reddga : İkinci oyunu oynamadım ama ilk oyun gayet güzel ve zevkli geldi bana. İkincisi daha yeni çıktığı için %10'dan fazla indirime sokmuyorlar ama ilkinin %50'den fazla indirime girdiği oluyor. Ben humble bundle monthly ile almıştım tw warhammerı ve yaklaşık 60 liraya gelmişti. Steamde de bu fiyatlara indiği olabiliyor o indirimleri yakalarsan al derim. İkinci oyunu da bu şekilde indirime soktukları zaman alabilirsin.

Çok teşekkürler.Sanırsam ilk oyunu alacağım indirime girdiği zaman.
Ara
Herkese merhabalar bu gün 2 tane sınav var hazır sınav varken oyunun ücretsiz dlclerini indirmek istedim (twwh ve twwh2 ikisinede sahibim) fakat hiçbir şekilde yüklenmiyor oyun içinden indirilebilir içeriklerden seçiyorum oyun içinde steam sekmesi açılıyor indir diyorum steam'iniz var mı? geliyor evet steam yüklüye tıkladığım halde hiçbir şey olmuyor. Hayır steam yok dediğimde hemen indirme kısmına geliyor ne yapmam gerekir acaba arkadaşlar?
Ara
Steamda indirme kuyruğuna eklenmiş olabilir. Genelde bu tarz şeyleri anında indirmek yerine sonraki bir saate ayarlıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
ilk olarak oyun içi dlcler alınmadı ama steamın kendi uygulamasından alınınca direk etkinleşti. Şimdi asıl soruma gelirsek arkadaşlar bende wh1 ve 2 var. 1 i alma sebebim 2 ile ortamk bir harita açılıyormuş bu yüzdendi. peki ben eğer 1 i silersem 2 de herhangi bir eksiklik hisseder miyim ?
Ara
2 nin dosyalarının ayrı olduduğunu düşünüyorum. Herhangi bir sorun çıkmayacaktır.
Ara
eyw üstad ortak map olayında bi sıkıntı çıkarsa belki diye sorma ihtiyacı hissettim :D
Ara
Dark elf olarak basladim, ilk oyunum kafamda bir suru soru var.

1) Ilk olarak bu Skaven nedir? Savas halinde basladik her ruine cokuyorlar, bir nevi rebel nations`in WH2 versiyonu mu?
2)Settlementleri kolonize etmek mi  mantikli yoksa hunt for treasure mi?
3)Chaos tam olarak nedir? Acayip ordu gonderiyor diyorlar bu tam olarak ne zaman oluyor ? 
4)Ritueller baska bir faction tarafindan tamamlanirsa ne olur? Onlemem gerekir mi mutlaka boyle olmasini?
4)Genel olarak Dark Elf ile neler onerirsiniz?
Ara
Kara Elflerle hiç oynamadım. Ancak amaçlarının Girdabı zayıflatmak olduğunu biliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Skaven ırkının amacı da dünyayı ele geçirmelerine fırsat vermeyen girdabı kontrol etmek.  Yüce Elfler, Kara Elfler ve Kertenkeleadamlar ayinler yaparak girdabın gücünü ele geçirmeye çalışıyorlar. Kabir Krallıklar da bu farklı onlar parça arıyorlar. Kara Elfler Skavenler ile Yüce Elfler Kara Elfler ile Skavenler Yüce Elfler ile savaşta başlıyorlar. Oyunun ilerleyen zamanlarında ritüelleri ya da ayinlerin ilk olanını tamamladığın zaman eyaletinden girdaba doğru giden bir büyü silindiri göreceksin. Ne var ki ayinlerde ilerleyen sadece sen değilsin bu sırada senden önce veya senden sonra ayinlerin ilk adımını tamamlayan diğer ırklarda girdaba müdahale edebilirler. Tabi bu müdahale sırasında önlemeye veya geciktirmeye dair seçeneklerin çıkıyor ve bunları kullanmak mantıklıdır. Sebebi ise zafer koşullarımızda ayinleri tamamlamamızı istemesidir. Daha öncede dediğim gibi Kara Elfler ile iç oynamadım fakat ordularında genellikle uçan yaratıkların fark yarattıklarını biliyorum. Harpi birimleri gerçekten önemli ayrıca Malekith'e ejderhasını alınca bölüm sonu canavarına dönüştüğüne de söyleyebilirim.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1) Skavenler aynı senin gibi girdabı ele geçirmeye çalışan bir haşere sürüsü ve evet, her ruine çöktükleri için istesen de şehirleri yakmanı önermem. Ve dikkat et menzilli birimleri baya can yakıcı olabilir ve mancınık veya menzilli birimlerini koruması için cephe gerisinde bir piyade bırakırsan karına olur çünkü kafalarına göre cephe arkasında bir birlik spawn edip, canını sıkabilirler.
2) Erken dönemde hazine avı daha mantıklı gibi. Ama sonradan bol bol savaşınca istemediğin kadar eşyan olunca kolonizasyon daha mantıklı. Not: Sadece bir lordluk ordu ile kolonize de edebilirsin hem lordun canı azalmaz hem de askerlerin olmadığı için de yarı yarıya düşen birliklerin takviye almasını beklemezsin.
3) Kaos 1. oyunda çok canını sıkar. Ama 2. oyunda -eğer kara elf isen- her ayin başlattığında kuzeyden -eğer güneye ilerlediysen ülkenin ortasından da spawn olabilirler- çıkarlar ve ayinin gerçekleştiği üç şehrini yıkmaya çalışırlar -arada bazı şehirler de kaynayabilir- ve dikkat et bazen kaos yerine bilinmeyen skaven klanı adında skaven birlikleri de spawn olabilir hatta bazen ikisi birden de olabilir.
4) Rütielleri başka fraksiyonlar tamamlarsa bir şey olmaz önemli olan son rütieli tamamlamamaları. -ben sadece bir kampanya bitirdiğim için hiç başka bir ırkın girdabı ele geçirdiğini görmedim-
5) Kara elflerde sıradan menzilli ve mızraklı birliklerin dışında oyun başında harpiler kullanılabilir ama hem hasarları az, hem de menzilli dirençleri düşük olduğu için orta dönemde hava birimleri Mentikorlar, eğer çok fazla paran var ise sonradan ejderha ile değiştirilebilir. Onun dışında Cadı Elf birimleri menzilli direnci iyi olmasa ve savunma da biraz kötü olsa da saldırıda oldukça iyi birimlerdir ve hızlıdırlar. Hidralar ise bence geç dönemde her ordunda bulunması gereken bir birim. Oyun işleyişine gelecek olursak bence ilk önce batıda kalan kara elfler temizlenip, parşömen kaynağına çökülmeli, sonra isteğe göre ya güneydeki Parşömen kaynağına -adını unuttum- inebilir veya intikam almak için, birimlerin denize çıkabilir diye bir olay yaşandıktan sonra eğer fazla güçlenmedilerse Yüce Elfler istila edilebilir -kıtanın bir güney bir de kuzey ucundaki parşömen kaynakları da cabası- eğer etmezsen bile kıyılarında olası istilalara karşı bir iki ordu illa bulundur. Zira geç dönemde oldukça deniz çıkartması yemen muhtemel.

Benden bu kadar. Umarım yardımım dokunmuştur @Sezar.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-09-2018, 04:05)Sezar : Dark elf olarak basladim, ilk oyunum kafamda bir suru soru var.

1) Ilk olarak bu Skaven nedir? Savas halinde basladik her ruine cokuyorlar, bir nevi rebel nations`in WH2 versiyonu mu?
2)Settlementleri kolonize etmek mi  mantikli yoksa hunt for treasure mi?
3)Chaos tam olarak nedir? Acayip ordu gonderiyor diyorlar bu tam olarak ne zaman oluyor ? 
4)Ritueller baska bir faction tarafindan tamamlanirsa ne olur? Onlemem gerekir mi mutlaka boyle olmasini?
4)Genel olarak Dark Elf ile neler onerirsiniz?

1) Skaven ; Dark elf gibi oyundaki bir ırktır. Amacı aynı senin gibi girdabı ele gecirmektir. Diger ırklardan farkı aşırı entrika düzenlendigi icin sürekli ayin düzenleyen ırklara saldırırlar.
2) Şehirlere koloni etmeden önce tabiki bonuslar almak istersen önce bonuslar alıp ( - , + ) sonra sehre koloni yapabilirsin.
3) Chaos dedigimiz ırk bütün dunyayı yok etmeye gelen bir ırktır. Acayip orduları ayinler duzenlendikce gonderir. Son ayinlere dogru yaklastıkca gelen ordu sayısı ve kalitesi artar.
4) Ayinler baska bir ırk tarafından tamamlandıgında yani ilk sen degilde o tamamlarsa sana görev gelir. Görevde o kisi girdaba girdi savasman gerek gibi bir tarihçe anlatır. Savasmazsan o tur sayısı icinde oyun biter kaybedersin. Orda o ırk örnegin; ilk high elfler vardı diyelim. Ordaki savas su sekilde oluyor : High elfler vs Dark,Skaven,Lizardmen. Yani kim o vortexe sahip olmak istiyorsa diger butun ırklarla savasır. 1VS4 olarak savasılır. Detaylarını girip tatmanı isterim spoiler vermeyecegim :)
5) Dark elflerle genel olarak bol köle toplamanı tavsiye ederim. Geliri artırdıkça ordundaki birimlerin kalitesinide artırırsın. Birim olarak Dark elf oynamamış playerlara önerim en dengeli birimi olan Naggarondun kara muhafızlarını öneririm ( Dark elf birimlerine alısana kadar). En büyük artısı aşırı saldırgan birimlerden olusur. En büyük eksisi menzilli birimlere karsı zayıftır. Zırhları ne kadar 100 120 felanda olsa kalkan olmadıgından herhangi bir engelleme ile karşı koymazlar.
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dark elf ile oynarken, high elflere karsi hep yeniliyorum. Cok uzun menzilli birimleri oldugu icin ben saldirmak zorunda kaliyorum ve gidene kadar da hasat ediyorlar. Ve ozellikle Flamespyre Phoenix birimlerini benim okculari mahvediyor. Hemen hemen her turlu birlik denedim simdiye kadar, Shaden`lar haric. Sizce Shaden birimleri ise yarayabilir mi?
Ara
Shaden in bilmiyorum ama savaşlarda genel olarak menzilli birimlere karşı atlı birimleri kullanabilirsin. Menzilli birimler genellikle zayıf hp e sahip olur. Yakın muharebede zorlanırlar.

Veya birkaç birimle okçular oyalayıp piyadelerle hızlıca taarruza geçmeyi deneyebilirsin. O da olmadı Mancınık top gibi birimlerle onun menzilli birimlerini yok edip bu sırada mesafeyi koruyup hasar yemeden onu rahatsız edip saldırmaya zorlayabilirsen güzel olur.

Tabi bunlar tamamen stratejik taktikler. Biraz detaylı bilgi verirsen yardımcı olabilirim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.