Warhammer - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
(10-09-2018, 08:48)Sezar : Dark elf ile oynarken, high elflere karsi hep yeniliyorum. Cok uzun menzilli birimleri oldugu icin ben saldirmak zorunda kaliyorum ve gidene kadar da hasat ediyorlar. Ve ozellikle Flamespyre Phoenix birimlerini benim okculari mahvediyor. Hemen hemen her turlu birlik denedim simdiye kadar, Shaden`lar haric. Sizce Shaden birimleri ise yarayabilir mi?

Bu duruma karşı iki seçenek sunabilirim. İlk olarak ordunu süvari, savaş arabası veya yaratık ağırlıklı kurabilirsin. Arka saflara bu birimlerle sarkarak kolaylıkla menzilli piyadeleri kesebileceğini düşünüyorum. Tabi bunu yaparken yani düşmana yaklaşırken ön saflara feda edilebilir birimler koyabilirsin. İkinci olarak biraz diğer seçeneğe göre daha fazla harita ve ordu kontrolü isteyen ordunu menzilli birim ağırlıklı yapabilirsin. Bunu yaparken şuna dikkat etmelisin. Her alandan menzilli almak işine yarayacaktır. Bu da dört şekilde olacaktır. Menzilli piyade, menzilli savaş arabası, menzilli atlı ve savaş makinesi. Bunlarla sende daha fazla biçimde yüce elf kesersin.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-09-2018, 08:48)Sezar : Dark elf ile oynarken, high elflere karsi hep yeniliyorum. Cok uzun menzilli birimleri oldugu icin ben saldirmak zorunda kaliyorum ve gidene kadar da hasat ediyorlar. Ve ozellikle Flamespyre Phoenix birimlerini benim okculari mahvediyor. Hemen hemen her turlu birlik denedim simdiye kadar, Shaden`lar haric. Sizce Shaden birimleri ise yarayabilir mi?

Gölgeler ( Shades ) Birimleri zaten öncü mevzilenen birimlerdir. bunlarla gayet ön cephede rakibi oyalayarak ve atlı destegi ile onlara destek vererek rakibin okcularını kesebilirsin. Ayrıca önden savas arabaları yaratıklar ve ya atlılarla charge yapıp geri cekilerek rakibin okcularının ve piyadelerinin düzenini kısa süre bozup piyadelerinin yaklasmasını saglayabilirsin. Phoenixe karsi ise ucan yaratıklarınla saldırabilirsin ve ya onu pas gecip diger birimlere odaklanılabilir. O size saldırdıgında arkada tuttugunuz bir mızrakcı birimle onu yakalayıp kesebilirsiniz.

Dipnot olarak High elflerin menzini fazladır fakat menzil hasarında sizin kadar etkili degillerdir. Shades birimleriniz rakip sizi fark edecek mesafeye gelmedigi surece haritanın her yerinde gizli kalabilir. O yuzden öncü mevzilenip birimleriniz rakibin okcularının menziline girecegi sıra gölge birimlerle ve atlılarla ufak bir oyalama ile rakibi etkisiz hale getirebilirsiniz.
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Yüce elflerin orduları cidden menzilli ağırlıklı oluyor. Eğer normal ordu düzeninde ısrarcıysan veya ekonomin daha fazlasına yetmiyorsa bütün ordu ile hareket ederken önden bir iki tane yem birlik -piyade zırhlı veya en azından menzilli direnci olan ucuz birimler- yollarken geri kalan orduyu da arkalarından yollayabilirsin ve çeşitli dolaylı saldırı büyüleri ile menzillilere hasar verip ateş etmelerini biraz engeleyebilirsin. Veya sadece hidra ve ejderhalardan oluşan bir ordu kurup onlar daha oklarını sadaklarından almadan hepsini perişan edebilirsin. Not: Lord özelliklerinden Yüce elfler ile savaşırken bonus veren özelliği alabilir veya yaratık ordusu kuracaksan kırbaç efendisi özelliğini fulleyebilirsin. Ama unutma, yaratık birimler savaş hüneri bonusu alamaz :(
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sword of Khaine,sizce alinmaya deger midir? Bonuslari cok guzelde bir yerden sonra -8`e varan unrest veriyor. Sizin fikriniz nedir?
Ara
Kara Elflerde altyapı türündeki binalardan 'İşkence Direkleri' isimli binayı eyalet başkenti dışındaki şehrine ya da gerek duyarsan şehirlerine yapmanı tavsiye ederim. Hem piyade açacaklardır hem de eyaleti ilk aldığındaki asayiş cezaları kalktıktan sonra '100(+15)' tarzında asayiş fazlalığı olacaktır. Bunun için alabilirsin.
Ara
(11-09-2018, 08:28)Sezar : Sword of Khaine,sizce alinmaya deger midir? Bonuslari cok guzelde bir yerden sonra -8`e varan unrest veriyor. Sizin fikriniz nedir?
Ben en son oyunumda oyun sonunda alabilmiş, ancak son savaşa kadar tam gücünü toplayabilmişti kılıç. Bence tamamen rp özelliğine kalmış. Ben kara elfler ile alırken, yüce elfler ile kılıçtan vaz geçmiştim.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-09-2018, 08:28)Sezar : Sword of Khaine,sizce alinmaya deger midir? Bonuslari cok guzelde bir yerden sonra -8`e varan unrest veriyor. Sizin fikriniz nedir?

Khainenin kılıcının inanılmaz bonusları vardır fakat ulkede huzursuzluk yayar dedigin gibi. Alınmalımı konusunda ise Vortexte tartısılır fakat Mortal empires da kesinlikle alınmasi gereken bir kılıçtır.
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dlcleri indirime girdi II. Oyunun 30tl ye kadar bütçe var. Yeni dlcyi mi pre order yapmalıyım yoksa tomb adlı dlcyi ya da farklı bir kombinasyon öneriniz var mı?
Ara
(05-10-2018, 11:14)HulkSpider03 : Dlcleri indirime girdi II. Oyunun 30tl ye kadar bütçe var. Yeni dlcyi mi pre order yapmalıyım yoksa tomb adlı dlcyi ya da farklı bir kombinasyon öneriniz var mı?

mümkünse hepsini alın derim. Önerim ise indirime girmislerden ne kadar çok alırsanız o kadar yararınıza
Ara
Oyunu güncelliyorum fakat güncelleniyorda kalıyor herhangi bir indirme yapmıyor çözümü var mı?
Ara
Yüce Elflerde soylu diye ajanımsı bir karakter var. Suikast falan yapıyor. Ama karakter ekranında savaşla ilgili yetenekleri var ve savaş kabiliyeti istatiskleri falan var. Bunlar orduya dahil olup savaşlarda yer alabiliyor mu?
Ara
Evet savaşlara dahil edebiliyorsun. Ben bu karakterleri ilk turdan beri orduya ekleyip zırh, saldırı hasarlarını arttıyorum oldukça işe yarıyor.
Ara
Düşmanla barış yapma görevi var fakat bir türlü anlaşmayı kabul ettiremiyorum. 2 şehrini aldım, gücüm kuvvetim de maşallah yerinde ama barış yapmayı reddediyorlar. Var mı bunun püf noktası?
Ara
Düşmanın şehrinden ziyade askerlerini yenip öldürmen daha çok barışa zorlayacaktır. Kabul etmemesinde bir çok sebep mevcut. Daha önce anlaşmalarını bozduysan kabul etmez. Ancak gelen orduları yenip beklersen kendi bile barış isteyecektir.
Ara
Steamdaki ücretsiz dlcleri nasil aktifleştirebilirim. İndire bastigimda launchere yönlendiriyor. Sonrasını anlamadım
Ara
(10-07-2019, 01:55)Mabella : Steamdaki ücretsiz dlcleri nasil aktifleştirebilirim. İndire bastigimda launchere yönlendiriyor. Sonrasını anlamadım

Oyun icinde free dlclerin sagladigi factionlara tiklarsan claim diye bir buton olmasi lazim sonrasinda steam penceresi aciliyor ve steam o dlcyi download etmeye baslamasi lazim.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu daha dün almıştım tüm dlcleriyle. Bugün gireyim dedim seferi başlatır başlatmaz çöküyor. Ne yapayım şimdi iade mi etcem
Edit= Ekran kartı güncel, steamdan dosya dogrulama yaptım. Ayrıca özel muharabe girince hiç bir sıkıntı olmuyor. Sadece sefer açtıgımda çöküyor
Ara
(10-07-2019, 16:58)Mabella : Oyunu daha dün almıştım tüm dlcleriyle. Bugün gireyim dedim seferi başlatır başlatmaz çöküyor. Ne yapayım şimdi iade mi etcem
Edit= Ekran kartı güncel, steamdan dosya dogrulama yaptım. Ayrıca özel muharabe girince hiç bir sıkıntı olmuyor. Sadece sefer açtıgımda çöküyor

Dosyalarında yukarıdaki dosya konumu çubuğuna %AppData%\Roaming\The Creative assembly yazıp Warhammer2 dosya adının ismini değiştirip tekrar denermisin? Eğer olmazsa silip dener misin?
Ara
Ayni problem bende de vardi. Sikinti cikaran ekran karti surucusu.Bir onceki surume donmeyi dene.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yardimci olan arkadaşlara tesekkurler sorunum cozuldu. Yaptığım islemler ise ekran karti surucusunu silip bastan kurmak ve oyun dosyalarini dogrulamak
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.