Windows 11 Sızdırıldı
#1
Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 sızdırıldı Çin'den sızdırıldığı söyleniliyor 24 Haziranda Lansman olacakmış.

windows-11-tasarimi-icin-ilk-sizinti-yap...60x371.jpg
Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir. [sun tzu]


https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g
[+] 2 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Taskbar'ın her zaman ortalanmasını ve pencerelerin köşeli olmamasını değiştirebildiğimizi okumuştum bir yerde.
ezgif-6-2a20417b2b51.gif
Ara
Cevapla
#3
Köşeleri yuvarlatmaları güzel olmuş.

ofvv0u.png

Arama arayüzü.

o09q9o.png

Dosya gezgini.

Yeni "snap" özelliği. GIF
ezgif-3-81a4361eb228.gif
Ara
Cevapla
#4
Benim düşüncem tam tersi. Köşelerin yumuşaması artık rahatsız etmeye başladı. Ekran görüntüsü alırken artan pikseller de cabası. Tabii bunun tercihe dayalı olduğunu okuduğumda içime sular serpilmişti. Onun dışında "snap" özelliği zaten Windows 10'da ekranın köşelerine sürükleyerek kullanılabilen bir şey. Direkt gezgin çubuğuna da eklemişler sanıyorum.
ezgif-6-2a20417b2b51.gif
Ara
Cevapla
#5
11?Microsoft baya hızlıymış...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Cevapla
#6
macOS'u anımsattı bana. Yeni snap özelliğini de sevdim. Bazen çalışmadığı durumlar oluyordu.

Kötü yanı ise Windows 10'un uzun bir süre kalacağını düşünüyordum. 11'i bu kadar yakın zamanda beklemiyordum.
Ara
Cevapla
#7
Evet ben de yeni Windows için daha vakit vardır diye düşünüyordum ama bell ki yokmuş. Eğer ücretsiz bir güncelleme veya en azından kampanya tarzı bir şey olmazsa Windows 10'u bırakmayı şimdilik düşünmüyorum.
compass_50.png
Ara
Cevapla
#8
Bir işletim sisteminden beklediğim tasarımın güzelliğinden ziyade işlevselliği, güvenilir olması ve iyi performanslı vermesi. Benim için Windows 10 şu an bu üç kriteri de iyi bir şekilde karşılıyor fakat yeni işletim sistemi çıktıktan sonra Windows 10'a verilen yazılım desteği kesilirse (ki yakın zamanda öyle olacak gibi duruyor) bu alanlarda geri kalmaya başlayacak. Diğer bir nokta da alışkanlıkların bozulup yeni sistemin özelliklerini güçlü veya zayıf olduğu yeniden öğrenmek insana biraz uğraştırıcı geliyor oluşu. Umarım yeni işletim sistemi ücretsiz bir güncelleme veya hiç olmazsa uygun bir fiyat indirimi ile çıkar. Öbür türlü güvenlik desteği sağlandığı ve performansın iyi olduğu süre boyunca Windows 10'u değiştirmeyi düşünmüyorum. Umarım yazılım desteği erken bir şekilde kesilerek kullanıcılar zorunlu bir değişime zorlanmaz.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Cevapla
#9
Ben adının Windows 11 olacağına inanmıyorum.
Ara
Cevapla
#10
Snap özelliği çok da yeni değil. Windows 10'da pencereyi kenarlara ve köşelere sürükleyerek deneyebilirsiniz. Gösterilen gife göre yalnızca farklı bir şekilde uygulanıyor.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Cevapla
#11
Ara
Cevapla
#12
Windows 10'a artık güncelleme gelmeyecekse rahat rahat kullanabiliriz o zaman. Yerli yersiz bir anda bilgisayarın ve internetin bütün gücünü kullanarak güncelleştirmeye başlaması hiç hoş değildi.
Ara
Cevapla
#13
(19-06-2021, 14:47)ZenderX : Windows 10'a artık güncelleme gelmeyecekse rahat rahat kullanabiliriz o zaman. Yerli yersiz bir anda bilgisayarın ve internetin bütün gücünü kullanarak güncelleştirmeye başlaması hiç hoş değildi.
Aynen mesela ben onun yüzünden ders kaçırdığımı hatırlıyorum.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Cevapla
#14
Resmi Olarak Tanıltıldı

Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir. [sun tzu]


https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.