XCOM 2 - Yeni Başlayanlar için XCOM 2 Rehberi
#1
Görsel


Merhaba Komutan,

Bildiğiniz üzere, hiçbir savaş planı düşmanla ilk karşılaşmadan sağ çıkmaz. Bununla birlikte, savaş alanına gitmeden önce kısa bir alıştırma programı hazırladık. ADVENT güçleriyle ilk kez karşılaşmadan önce bu ipuçlarına iyice göz at.


1. Savaş alanının hem içinde hem de dışında değerli Intel'ler al.

      Alınan Intel'lerin XCOM'a sağladığı kaynak paha biçilemezdir. Çatışmalar arasında Direniş Karargahı'nda Intel ara ve seni  hedefleri tamamladığında fazladan Intel ile ödüllendiren Guerilla Ops görevlerinden faydalanmayı unutma. Eğer Intel'inin az olduğu bir durum olursa, Decrypt Alien / ADVENT Datapads araştırmasını tamamla. Intel, savaş gayretine birkaç faklı şekilde yardım eder:
  • Direniş ağını genişletmek.
  • Black Market'ta eşya ve üssün Avenger'a personel almak.
  • ADVENT güçlerinin gelecek Dark Events aktivitelerini ortaya çıkarmak.

2. Dark Eventleri hallet ve ADVENT aktivitesini engelle.

      XCOM yavaş yavaş ADVENT'ı yok ettikçe Dark Eventler arkaplanda yürütülen uzaylılar tarafından yapılan karşı-operasyonlardır. Denetlenmezse, ADVENT aramaları daha da arttıracak ve XCOM'un işini daha zor yapacaktır.

      Dark Events, ADVENT askerlerinin ekipmanlarını geliştirecek kadar küçük de olabilirler, Avenger'ın peşine düşecek bir UFO çağırmaya kadar oyunu değiştirebilecek birşey de olabilirler.


3. Baygın olan askerler ne zaman güvenli bir yere taşınmalı.

      Eğer hedef tüm düşmanları öldürmekse baygın askerlerin güvenli ve korunaklı bir yerde olduklarına emin olun, görev tamamlandığında geri alınacaklardır. Eğer bir tahliye noktasına ulaşmak zorundaysanız, tüm baygın personeller tahliye noktasına taşınmak zorundadır. Bunda başarısız olmak onların ADVENT askerleri tarafından esir alınması anlamına gelir.

      Daha sonraki VIP görevlerinde esir olan askerleri kurtarma şansına sahip olabilirsiniz.


4. XCOM askerlerinizi diğer Komutanlar ile paylaşın.

      XCOM askerlerinizi paylaşmak için önce Character Pool ekranından seçip Export Selection'a tıklayın. Orda sizden bir Pool(Havuz) yaratmanızı isteyecektir, istediğiniz adı koyun ve devam edin. Yeni bir Pool yarattıktan sonra ona tıklayarak askerinizi paylaşmaya hazır hale getirebilirsiniz. Daha sonra "Belgelerim\My Games\XCOM2\XComGame\CharacterPool\Importable" klasöründe koyduğunuz ad ve .bin uzantısıyla karakterinizi bulabilirsiniz. Bu dosyayı paylaşabilir ve aynı şekilde başka yerlerden aldığınız karakter dosyalarını da buraya koyup oyunda kullanabilirsiniz.


5. Uygun gizlenme yerlerini en iyi şekilde kullanın.

      Savaş haritasında ADVENT askerleri her zaman takımınız orda olduğunu bilmiyorlar, en azından ilk başta. Ne zaman fırsat belirirse, sabırlı olun. Yapabildiğiniz her zaman üçgen ateş kurmaya çalışın ve takımınızın hedeflerini önceden iyi bir şekilde belirleyin. Bir düşmana saldırdığınızda veya düşmanın görüş alanına girdiğinizde gizlenmenizi kaybedersiniz.

      Bazı görevlerde takımınız gizlenmiş bir şekilde başlar, bazılarında çatışma halinde. İkinci senaryolarda, ADVENT sizin için hazırdır. İyi eğitilmiş Rangerlar gizlenme yeteneği kazanabilirler, bu da düşmana kanattan saldırabilecekleri anlamına gelir. Avantajından mümkün olduğu kadar yararlan.


İyi şanslar, Komutan.


XCOM resmi sitesinden alınıp çevrilmiştir.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Buraya girince başka bir siteye girmiş gibi hissettim.

ST farkı :heart:
G0kMNN.png
Ara
Cevapla
#3
Bu character poolda yarattığımız karakterlere sınıf atasam bile yeni oyuna başladığımda o sınıfa geçmiyorlar. Gene de random sınıf belirleniyor. O işi çözemedim. Nasıl halledebilirim?
Ara
Cevapla
#4
(19-10-2018, 14:54)Sciuru : Bu character poolda yarattığımız karakterlere sınıf atasam bile yeni oyuna başladığımda o sınıfa geçmiyorlar. Gene de random sınıf belirleniyor. O işi çözemedim. Nasıl halledebilirim?

Biraz araştırdım, karakter yaratırken sınıf seçsen bile oyunda sınıfları rastgele atanıyormuş. Karakterin seçtiğin sınıf olmasını sağlayan böyle bir mod var: https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=684929720
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.