Yama Notları: EU4 - 1.24 "Japan" Yaması
vJ3GDA.jpg

Bugünkü geliştirici günlüğünde 1.24 "Japan" yamasının yama notları yayımlandı, günlük yama notlarından ibaret olduğu için yama notları formatında paylaşacağız.
1.24 yamasının mevcut kayıt dosyalarını bozmaması bekleniyor, yamanın "yakında" çıkacağı söyleniyor. Yamayla birlikte bir eklenti çıkmayacak.

Bedava İçerikler
  • Kayıt dosyası transferinde iyileştirmelerde bulunuldu.
  • Yapayzekanın değişken tehdit hesaplamasında geliştirmelerde bulunuldu.
  • Yapayzekanın işlem başlıklarında geliştirmelerde bulunuldu.
  • Zaman odaklı eventlerin hesaplanışında geliştirmelerde bulunuldu.
  • Ülkelerin event edinimi işlemlerinde artık tüm işlemler on_bi_yearly_pulse çokbaşlıklı olarak hesaplanıyor.
Denge Değişiklikleri
  • Faiz azaltan modifierların etkileri azaltıldı.
  • Minimum faiz seviyesi artık 1.0'ın altına düşmüyor.
  • Düşük mandate seviyesinin alınabilecek paralıasker ve huzursuzluk seviyelerindeki etkileri -%100'e ve +5'e çıkarıldı.
  • Mandate seviyesinin devastation üzerindeki etkileri arttırıldı.
  • Yeniçeri çıkartırken bir bölgenin kafir toprağı olarak sayılabilmesi için core edilmiş olması gerekiyor.
  • Steppe Nomad yönetim biçiminin birimleri artık daha hızlı hareket ediyor.
  • Mamluk Government yönetim biçimini Nation Designer'da seçmek artık 60 puan.
  • Horde Estate'i ile aranız bozulduğunda Horde Unity'i daha az etkiliyor.
  • Tribal Allegiance seviyesi yılda -3.0'dan daha fazla düşemiyor.
  • Birimlerin ilerleyiş hızı 1.0'dan 0.7'e indirildi.
  • Talim yapmış orduların ilerleyiş hızları %100 talim seviyesinde %20'ye kadar artabiliyor.
  • Overlord artık haraç topladığı devletlerde bina yapamıyor.
  • Ordu profesyonelliği bonuslarının (Reserve Morale / General Cost) yerleri değişti.
  • Supply Depot artık 2 yıl değil 5 yıl boyunca etkili.
  • Rezervlerin moral hasarı artık 2 kat.
Ülke/İdea Değişiklikleri
  • Oyuna şu ülkeler için yeni idealar eklendi: Kitabatake, Madjas, Oda, Tokugawa, Luzon, Cebu, Butuan, Mindanao, Ainu, Hojo, Mori, Asakura, Chosokabe.
  • Oyuna şu ülkeler eklendi: Pangasinan, Tongo, Madjas, Cebu, Maynila, Butuan, Kitabatake.
  • Mevcut şu ülkeler artık 1444'te oynanabilir: Oda, Tokugawa, Sulu, Maguindanao.
  • Filipinlere 9, Japonya'ya 2 yeni toprak eklendi.
  • Japonya'da başlangıç tarihine bazı ittifaklar eklendi.
  • Mzab artık feodal teokrasi.
  • American Republic ve Federal Republic yönetim biçimleri artık Nation Designer'da seçilebiliyor.
  • Malaya ve Molucca ideaları ekstra kolonist yerine yerleşimci artış olasılığı veriyor.
  • Timur geleneği artık düşük nationalism yerine +1 general şoku veriyor, Mantle of Great Khan ideası %20 süvari gücü yerine %10 kara morali veriyor.
Bunların yanı sıra çeşitli hata giderimleri, yapayzeka ve modlama geliştirmeleri.

Yamanın Geliştirici Günlükleri
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Alıntı:
  • Minimum faiz seviyesi artık 1.0'ın altına düşmüyor.
@PCOyun :/

Alıntı:
  • Düşük mandate seviyesinin alınabilecek paralıasker ve huzursuzluk seviyelerindeki etkileri -%100'e ve +5'e çıkarıldı.Mandate seviyesinin devastation üzerindeki etkileri arttırıldı.
  • Steppe Nomad yönetim biçiminin birimleri artık daha hızlı hareket ediyor.
  • Birimlerin ilerleyiş hızı 1.0'dan 0.7'e indirildi.
  • Tribal Allegiance seviyesi yılda -3.0'dan daha fazla düşemiyor.
  • Horde Estate'i ile aranız bozulduğunda Horde Unity'i daha az etkiliyor.

Minge güzel nerf gelmiş, doğu asya tekrar oynanabilir bir yer oldu.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yamaya Japonya adı verilmesinin mantıklı bir sebebi varmış meğer. :D
Trade Company'lerin merchant vermeme bugu fixlendi mi?
Sic Parvis Magna
Ara
Alıntı:- Strong trade company merchant bonus fixed.

Öyle görünüyor.
1.23 save dosyasıyla devam ediliyor.Sorun olmadı bende.

Savaşlarda vassalların işgal ettiği toprakları kendimize alamıyorduk.Bununla alakalı birşey değişmiş mi?

Oda ideları baya baya iyi :D Tam wc atmalık :D
Ara
(12-12-2017, 17:48)mertcam : 1.23 save dosyasıyla devam ediliyor.Sorun olmadı bende.

Savaşlarda vassalların işgal ettiği toprakları kendimize alamıyorduk.Bununla alakalı birşey değişmiş mi?

Oda ideları baya baya iyi :D Tam wc atmalık :D

Alıntı:- You can now transfer control of your subjects' occupied provinces to yourself again.

Düzeltilmiş.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
önceki sürümdeki save dosyalarımı nasıl aktarabilirim?
Ara
(12-12-2017, 15:56)Duman : [*]Birimlerin ilerleyiş hızı 1.0'dan 0.7'e indirildi.
Çok mu hızlıydıda bu kadar düşürdüler ? Ben 5. hızda sıkılıyodum işgaller çok yavaş oluyor diye :P
Ara
(12-12-2017, 18:26)mcKarga : önceki sürümdeki save dosyalarımı nasıl aktarabilirim?

d4ac87e3435a92c61137f94dd6e812bb.png

Şunu seçmen lazım
Ara
Güzel değişiklikler var. Özellikle ming oldukça sinir bozucuydu. Sonunda biraz daha denge geldi asyaya.
Ancak  haraç veren devletlerin ming isyancılarına saldırmasını, isyancıların ele geçirdiği toprakları geri almasını önleyecek bir değişiklik yapmamışlar sanırım. :roll:
Ara
(12-12-2017, 18:28)Sübaşı :
(12-12-2017, 15:56)Duman : [*]Birimlerin ilerleyiş hızı 1.0'dan 0.7'e indirildi.
Çok mu hızlıydıda bu kadar düşürdüler ? Ben 5. hızda sıkılıyodum işgaller çok yavaş oluyor diye :P

İşgalleri etkileyeceğini sanmam, şurada bahsedilmişti bu değişiklikten (sonlarda) : https://forum.strategyturk.com/konu-gunl...pan-yamasi
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(12-12-2017, 19:51)Voidian :
(12-12-2017, 18:26)mcKarga : önceki sürümdeki save dosyalarımı nasıl aktarabilirim?

d4ac87e3435a92c61137f94dd6e812bb.png

Şunu seçmen lazım

denedim sonra oyunu katdetmek istedim oyun kapandı ve sıkıntı çıkmadından kdorkuyorum
Ara
Eu4 ne güzel sürekli ilerleme kaydediyor. HoI4 ise koca 2017'yi tek DLC ile kapattı.
Ara
(12-12-2017, 21:15)napolyon94 : Eu4 ne güzel sürekli ilerleme kaydediyor. HoI4 ise koca 2017'yi tek DLC ile kapattı.

Her DLC'de oyunun ne kadar basitleştiğini ve bozduğunu da hesaba katabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.