Yama Notları: HoI4 - Hydra 1.7.1 Yaması BETA
#1
hoi4_banner.jpg

Hearts of Iron IV için 1.7.1 yaması BETA olarak kullanıma sunuldu.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...9.1190160/ :Geçen günlerde bahsettiğimiz gibi 1.7 sürümünde rahatsızlık verici sayıda özellikle senkronizasyon sorunumuz vardı.

Bu sorunlara ek olarak bir takım çökme sorunları düzeltildi, 1.7 sürümünde sık rastlanan bir tür senkronizasyon sorununu da çözdük ve açık betaya koymaya karar verdik ama hala izini sürdüğümüz en az bir senkronizasyon sorunumuz daha var ve hala bunu çözemedik, yani bu sorunun peşinden gitmeye önümüzdeki haftalar için devam edeceğiz ve ilerleme kaydettiğimiz noktalarda açık betayı güncellemeye çalışacağız.

Niye Beta paketi ve niye bunu indirmelisiniz?
Açık beta paketlerini yeterince çok test yapmak ve yeni hataları yama resmi olarak çıkmadan önce bulmak için kullanıyoruz.Beta paketlerinin nasıl kullanıldığını biliyorsanız ve birazcık cesaretiniz varsa(Ben olsam ironman oyunumda beta sürümünü denemezdim) ve yardım etmeyi seviyorsanız indirip deneyebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda her zaman bir önceki sürüme geri dönebilirsiniz.

Bu bir BETA yaması, bunun anlamı bu paketi henüz biz bile test etmedik. Buradan aldığımız yardım ile gerçek yamayı daha hızlı ve etkili olacak şekilde yayınlayabiliriz. Bu paket oyununuzu bozabilir eğer bu ihtimalden korkuyorsanız 1.7 sürümünde oynamaya devam edebilirsiniz.

Yama Notları
  • Tekrardan senkronizasyon esnasında oyuncuların izleyici statüsü ve izlenen ülke bilgisi artık korunuyor.
  • Oyundan ana menüye dönüş esnasında yaşanabilen çökme problemi giderildi.
  • Muharebelerde taşıyıcılardan kaynaklanabilen çökme problemi giderildi.
  • Gönüllü birliklerin savaştaki ülkenin konvoy sayısı ucu ucuna yetiyorken denizde hareket etmesi sonrası meydana gelebilen senkronizasyon hatası giderildi.
Peki nasıl kuracağım?
  1. Steam üzerinden oyuna sağ tıklayın ve özellikleri seçin.
  2. Betalar sekmesine gidin.
  3. Buradan aşağı doğru indiğinizde 1.7.1_beta sürümünü göreceksiniz bunu seçin. (görünmüyorsa Steam'ı kapatıp tekrar açın)
  4. Özellikleri kapatın.Steam şimdi indirme listenize yeni bir dosya ekleyecektir.
  5. Eğer herşey düzgün giderse Checksum numaranız d5e9 olacaktır.
  6. Biz paketi resmi olarak çıkardığımızda tek yapmanız gereken beta paketinden normal sürüme aynı şeyleri yaparak geçmeniz.
[+] 2 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Ekstra 1 hata giderimi ve çeşitli denge değişiklikleriyle birlikte çıktı.

Hata giderimi 1936 gemi gövdelerine 2. seviye motor verirken, denge değişiklikleri general özelliklerinin etkisini hafifletiyor.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.