Yardım lütfen - Asker bakım masrafı
Merhaba... Konu ile alakalı daha önce bir soru sorulmuş ise bulamadığımdan kaynaklı hata ediyorsam lütfen kusura bakmayın sayın adminler. Size soru sormak için 20 mesaj atmayı da denedim ancak beceremedim. Soruma geleyim. Ages of War  ve sonrasındaki her çağ atladığında asker bakım ücretinin artış sebebi nedir? bunu indirmenin bir yolu var mıdır? Hangi DLC buna neden oluyorsa ya o DLC olmadan oynayacağım ya da benim bir yanlışım varsa ise onu yapmayacağım. Konu hakkında değerli fikirlerinizi rica ediyorum. Teşekkür ederim. 
Ara
Eee...Eu4'te "Ages of war" gibi bir muhabbet yok? Oyun ilerledikçe ordu masrafıda artmaz. Galiba farklı bir oyundan bahsediyorsunuz?

Ama oyunda çağ mekaniği var. İsterseniz bu rehberden bakabilirsiniz.
https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-cag-rehberi
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Merhabalar @gogo06300 , Yorumun alt kısmına Europa Universalis 4 Offical sitesinden aldığım bir İngilizce yazıyı kendim çevirerek buraya yazdım. Umarım yardımcı olmuştur.

−25% Yeni Dünya ülkelerinden birisini oynuyorsanız,
−15% Savaş vergilerini yükseltirseniz,
−15% Ülkeniz Revolution Target olursa,
+10% / −10% Eğer " Cossacks " adlı DLC'ye sahipseniz, Nobility Estatesinin nüfuzu ve loyaltsine göre,
−10% " Grand Captain " adlı Advisor ( Land Maintenance Modifier -%10 yazması gerekiyor ) alırsanız,
−10% Trade Nodelarında tuz ticareti dönüyorsa,
−10% Parlemento'da askeri masraf düşürme kararı aldıysanız,
−10% Mayan ülkesi olarak " A Unified Army ( Birleştirilmiş Ordu) " adlı reformu gerçekleştirirseniz,
 Askeri Masraflarınız başta yazan bonuslar kadar düşer.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
(29-07-2020, 01:00)Dothor_ :
+10% / −10% Eğer " Cossacks " adlı DLC'ye sahipseniz, Nobility Estatesinin nüfuzu ve loyaltsine göre,
Hayır. Artık Cossack eklentisine ihtiyaç yok.
Ara
(29-07-2020, 01:00)Dothor_ :
Merhabalar @gogo06300 , Yorumun alt kısmına Europa Universalis 4 Offical sitesinden aldığım bir İngilizce yazıyı kendim çevirerek buraya yazdım. Umarım yardımcı olmuştur.

−25% Yeni Dünya ülkelerinden birisini oynuyorsanız,
−15% Savaş vergilerini yükseltirseniz,
−15% Ülkeniz Revolution Target olursa,
−10% " Grand Captain " adlı Advisor ( Land Maintenance Modifier -%10 yazması gerekiyor ) alırsanız,
−10% Trade Nodelarında tuz ticareti dönüyorsa,
−10% Parlemento'da askeri masraf düşürme kararı aldıysanız,
−10% Mayan ülkesi olarak " A Unified Army ( Birleştirilmiş Ordu) " adlı reformu gerçekleştirirseniz,
 Askeri Masraflarınız başta yazan bonuslar kadar düşer.

çok ama çok teşekkür ederim açıklama için ancak benim en büyük sorum bu artışa neden olan dlc hangisi ise onu kapatmak =) resmen kanımı emdi de =) 
Ara
Oyunda bu tür ekonomik sıkıntılar yaşıyorsanız sorun giderlerinizde değil gelirinizin yeterli olmamasıdır. Bu açığı kısa vadede altın madenlerine yönelerek, güçlü bir ticaret node'una çökerek veya zaten iyi bir node'da iseniz akışı güçlendirerek kapatabilirsiniz.
Ara
"Artısa sebeb olan" DLC yok.
Ara
Oyunun dlc değil ana özelliklerinden biri bu. Yıl geçtikçe asker ve danışman maaşları artar.
Sic Parvis Magna
Ara
(03-08-2020, 20:39)altnkurt : Oyunun dlc değil ana özelliklerinden biri bu. Yıl geçtikçe asker ve danışman maaşları artar.

Hayır donanma maaşı ve danışman maaşı artar
Ara
(28-07-2020, 21:57)Defterdar : Eee...Eu4'te "Ages of war" gibi bir muhabbet yok? Oyun ilerledikçe ordu masrafıda artmaz. Galiba farklı bir oyundan bahsediyorsunuz?

Ama oyunda çağ mekaniği var. İsterseniz bu rehberden bakabilirsiniz.
https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-cag-rehberi

oyun ilerledikçe gayet de ordu masrafları artıyor efendim.

ps3wWA.jpg
Ara
İyi de sen mod ile oynuyorsun bunu belirtseydin baştan. Evet ayrıca oyun ilerledikçe ordu masrafları artıyor. Wikide ilgili maddede formül ile belirtilmiş.
Ara
Oradaki +%80 moddan geliyor. DLC yerine Mod kapatarak çözebilirsin bu işi.
Sic Parvis Magna
Ara
abiler ablalar kardeşler arkadaşlar hangi mod işte =) tek tek hepsini okudum hangisi neden oluyor bulamadım cahilliğime amatörlüğüme verin =) ben de olan mode extended timeline. diğerlerinin hepsi versiondan dolayı kapalı =)
Ara
Kendiniz de söylediğiniz üzere sebep olan mod Extended Timeline. Modun kendi çağ sistemi bulunmakta ve bu çağlara göre her ülkenin aldığı artılar ve eksiler var. Bulunduğunuz çağın eksilerinden birisi de ordu masraflarının artışı.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.