Yazılım: Radeon Software Adrenalin 2020 Edition
#1
unknown.png

AMD, yeni nesil ekran kartı sürücüsü Radeon Software Adrenalin 2020 Edition’ı birkaç ay önce kullanıma sundu. Radeon Software Adrenalin 2020 Edition, sürücü kurulumunda gelişmiş ayarlar sunuyor. Radeon Settings’e göre ekstra 20 özellik ve %12 ekstra performans sağlıyor. Başlıca göze çarpan özellikler şu şekilde.


Anti Lag

Rekabetçi yapıdaki oyunlarda gecikmeyi (input lag) %31 oranında azaltıyor.

unknown.png


Radeon™ Boost

Aşağıdaki oyunlarda özel bir çalışma yapıldı. Bu özelliği aktif ederseniz görüntü kalitesinden çok az ödün verilerek performansta ortalama %23 artış sağlayabilirsiniz.

unknown.png


AMD Radeon™ Chill

Sürücü yapılandırması, seçeceğiniz kullanıcı profili (Oyun, Espor, Standart) ile otomatik olarak yada kendi özel profilinizi yaparak sisteminizin hangi oyunda nelere önem vereceğini belirleyebilirsiniz. ''Radeon Chill'' seçeneği ile oyun sırasında aksiyondan uzak olduğunuzda performansı düşürüp sisteminizin daha az yorulmasını sağlayabilirsiniz.

unknown.png


AMD Radeon™ Image Sharpening

%2 gibi minumum performans kaybı ile oyunlardaki önemli detayları daha keskin bir grafik kalitesi ile karşınıza çıkartır.


(Bu konuda nvidia cepheside çalışmalarını sürdürüyor performansı artırmak için oyunun odak noktasını belirleyerek bu kısımları daha kaliteli göze batmayacak noktaları daha kalitesiz hale getirerek performans artışı hedefliyorlar.)


Integer Scaling

Ekranda gördüğünüz pikselleri yeniden ölçekleyip karşınıza çıkartıyor. Bu özellik sayesinde çok sevdiğiniz retro oyunları yeniden oynamak isteyeceksiniz.

unknown.png


AMD Link

Bu özellik sayesinde bilgisayar ekranınızı televizyon, tablet, telefon gibi diğer akıllı cihazlarınıza yayın yaparak aktarabilirsiniz.

unknown.png

Ayrıca bilgisayarınız performans değerlerini telefonunuzdan görüntüleyebilirsiniz

unknown.png


Streaming Tab

Oyununuzu ve masaüstünüzü doğrudan canlı yayınlayabilir. Oyun sırasında kısayol tuşları ile kolayca kayıt alabilirsiniz.

unknown.png


Tuning Tab

Sisteminize overclock yaparak oyun performansınızı yükselebilirsiniz. Acemi tüketiciler için basitleştirilmiş arayüz ve önceden yapılandırılmış ayarlar, meraklıları için gelişmiş arayüz bellek, gerilim ve fan ayarına müdahale seçenekleri mevcut. Oyun oynarken sistem performansınızı kolayca takip etme seçeneğide mevcut.

unknown.png


AMD sürücü güncelleme istikrarının süreceğinin taahhüdünü de veriyor. Hedef ise stabilite ve istikrarının artırılması.
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Bu yeni sürücü çıkalı birkaç ay oldu ben daha önce sürekli olarak güncellemiyordum birkaç gün önce güncelledim performansta ve görüntü kalitesinde gerçekten bir artış oldu. Oyun sırasında kayıt alma seçenekleri çok kullanışlı. Oyunda yaşadığınız son anları isterseniz video veya gif formatında hemen kaydedebiliyorsunuz. Kayıt kalitesini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz ve istediğiniz ortamda anında paylaşabiliyorsunuz. Deneme amaçlı bazı kayıtlar aldım.
https://gfycat.com/wideparchedgalapagosalbatross
Ara
Cevapla
#3
Her güncellemesinde arada sırada karşılaştığım bazı hatalar kayboluyor, yerine yenileri geliyor. Çok ilginç gerçekten.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.