Yeni Başlayanlar için Ufak İpuçları
#1
Çok LoL oynamak istiyorsunuz fakat oynadığınızda takımınıza feederlar geliyor,tilt mi oluyorsunuz?
Kendinizi geliştirmek istiyorsunuz fakat trolleyen ve oynamayı bilmeyen ''velet'' dediğimiz elemanlar sizin takımınıza mı geliyorlar?
Videolar izleyip gaza geliyorsunuz fakat onların yaptığı hareketleri yapamıyor ve feedliyor musunuz?

Evet bugün bunlar hakkında konuşacağım ve yeni başlayanlara ipuçları vereceğim.

   Öncelikle oyuna ilk kez başlayacaksınız ama gidip böyle Yasuo alıp şekil şukul hareketler mi yapmak istiyorsunuz?YAPMAYIN,lütfen.Kanser olmamanızı, güzel oyun geçirmenizi sağlamak istiyorum ama takım arkadaşlarınızı da düşünün.

Gidip kolay şampiyonlar ile başlayın.Ben ''Warwick,Garen,Teemo,Master Yi,Fizz'' ve bir kaç tane daha şampiyon önerebilirim.Örneğin Warwick gibi bir şampiyon ile oyunun başlarında tek bir ''q'' ile canınızın yarısını fulleyebilirsiniz.Ya da Garen ile full tank(can ve zırh veren) eşyalar çıkarsanız oyunlarınızın çoğunu kazanabilirsiniz.

   Diğer bir konu ise Feederlar ve trolleyen ''velet'' adlı elemanlar.Oyun başlarında onlara katlanmalısınız.Zaten oyunda gelişince ''velet'' adlı elemanların sayılarının azaldığını göreceksiniz.Evet bu bir gerçek.Feederlar ve ''velet'' adlı elemanlar AZALIYORLAR.Oyun başlarında sırf takımım yüzünden tilt olup maçlardan çıkıyordum.Evet yaptığım yanlış bir şeydi.Fakat ben bu yanlışlarla oyunda gelişebildim.Siz de yapın demiyorum haa yanlış anlamayın.

  Oyundaki yerlere gelirsek Sihirdar Vadisinde her koridora özel bir isim verilir.Koridorlar ''Lane'' olarak da ifade edilirler.(ingilizcesi)
  Üst Koridor:Top Lane veya Solo
  Orta Koridor:Mid Lane
  Alt Koridor:Bot olarak ifade edilir fakat iki özel olayı vardır buranın.Botta bir ADC(Attack Damage Carry) bir de ADC'ye yardım için bulunan Support bulunur.ADC şampiyonları menzilli şampiyonlar olmalıdır genelde.Tabii buna uymayıp ADC'de Yasuo yapanlar da oluyor.O da kendi kararı ne diyelim.
  Jungle:Vee eveeeet hayati önem taşıyan bir yer.Koridor değildir kendileri.Koridorlara geçiş yaparken aralarda bulunan yerlerdir.Gerçekten hayati bir önem taşır.Koridorlara doğru zamanlarda inip şampiyonları katletmeyi planlamalıdır.Oyunun başlarında önerdiğim bir yer değildir fakat çok isterseniz alın Jungle.Deneyin.Zorluğunu da görmüş olursunuz.Ufak bir ipuçu da vereyim.Jungle alırsanız ve başka koridorlara inmezseniz bolca küfür yiyebilirsiniz.Onları da takmayın kafanıza.Oyuncuları susturma diye bir olay var bir bakın derim :)
  
  Başlarda da bahsettiğim bir konu olan maçlardan çıkmak.Bunu asla yapmayın.Rica ediyorum yapmayın.Takım arkadaşlarınızı düşünün.Çok kötü oynarsanız oynayın yine de ayrılmayın oyundan.Küfürleri de takmayın kafanıza.Oyun sonu Reportlarsınız olur biter.
  
  Evet bence bu kadarı yeterli şimdilik.Şampiyon olarakta önerebileceklerimi önerdim.Ayrıca şampiyon rehberleri de yapmak istiyorum.İyi forumlar dilerim.
  (Bu benim ilk konum.Eleştirilerinizi yazarsanız çok mutlu olurum.)
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
[+] 4 üye VladimirSzecny nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Güzel yazı eline sağlık.

Ana konu oyundan zevk almaya bakmak. Bir hırs haline geldiği zaman zevk vermekten çok sinir etmeye başlıyor. Takımınızda dereceli maçında biri karşı takımımı mı besliyor, hiç sinirlenmeyin kaybedeceğiniz maksimum şey 10-15 puan olacaktır. Fakat takmayıp siz de bir şekilde eğlenmeye başladığınızda aldığınız zevk 15 puandan daha değerli olacaktır.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
3 yıl önce oyunu bıraktığımda Elmas küme bile feeder ve velet diye tabir ettiğimiz insan doluydu. Başlayacak arkadaşlara tek tavsiyem var: Başlamayın.
76561198032000419.png

[+] 1 üye Yabgu Khan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.