Yurtdışından 21.000 USD nakit para kredi kartı çekim talebi
Bugün steame girdim hazır yaz indirimleri gelmişkende biraz oyun alayım dedim satın al butonuna tıkladım ve işlem onaylanmadı ardından telefondan banka aradı ve aynen şöyle dedi: hesabınızdan 21.000 Amerikan doları çekilmek isteniyor, bunu onaylıyor musunuz? onaylıyorsanız 1'e onaylamıyorsanız 2'ye 
İşte tam burada kalp krizi geçirmek üzereydim, yanımda babam hemen 2'ye bastık. Yanlışlıkla 1'e bassak demekki üzücü sonuç ortaya çıkacaktı. 2'ye bastık ve ardından kartı tamamen iptal ettiler ve kullanılamaz hale geldi. 1 hafta içinde yeni kartın gelmesini bekleyeceğiz
Bunun sebebi tam olarak ne olabilir?
Ben bi kaç gün önce pc'ye format atmıştım. Bilgisayarı korsan yazılım kullanarak orjinalleştirmedim. (daha tehlikelidir diye) Kaldıki format atmadan önce rahatlıkla alışveriş yapabiliyordum. Fakat formattan önceki sistemimde antiviirüs yazılımı vardı. Acaba o bu tarz şeyleri engellemiş olabilir mi? Şuan sırf antivirüs olmadığı yada windows orjinal olmadığı için mi böyle bir durum yaşadım yoksa bilgisayarımda bir casus yazılım mı var?

ben ne olur ne olmaz bilgisayarıma tekra temiz kurulum yapıp driverleri kendi ellerimle yükleyeceğim.
Ara
Genelde cracklı yazılımların içinde crackı yapan kişiler tarafından zararlı yazılım (malware) konur. Bu trojan, virüs(worm) vb.'den farklı olarak bilgisarını çökertmek yerine, bilgisayar içinde yaptıklarını görebilme ve internet sitelerinde kullandığın şifrelere erişebilme imkanı verir. Crackı yapan adam sonuçta babasının hayrına yapmıyor bunu. Bana göre bu olayı yaşamanın tek sebebi cracklı Windows kullanmandan kaynaklanıyor.
[+] 1 üye brk007 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ucuz yırtmışsın dikkat et :D
Ara
İnternet'te 20 tl ye bulabileceğin oem windows keyleri ile orjinal windows kullanmaktansa crackli windows kullanmanın zararları bu diğer korsan yazılımlar içinde geçerli. Bu nedenle nasıl olsa böyle bedavaya kullanırım derken 2 kere düşünmekte fayda var.
Ara
Banka'dan arandığına emin misin?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
(29-06-2019, 07:06)fodunkiran : İnternet'te 20 tl ye bulabileceğin oem windows keyleri ile orjinal windows kullanmaktansa crackli windows kullanmanın zararları bu diğer korsan yazılımlar içinde geçerli. Bu nedenle nasıl olsa böyle bedavaya kullanırım derken 2 kere düşünmekte fayda var.

Hayır daha doğrusu ben windowsu orjinalleştirmeden kullandım bu sebeplede olabilir mi? şuandada öyle kullanıyorum yeni format attım, attığım bu formatı windowsun kendi sitesinden iso olarak aldım daha saf, temizdir diye.
Yani bundan önceki format atmadan önceki sistemimde antivirüs vardı ve istediğim gibi alışveriş yapıyordum ve hiç böyle bir durum yaşamıyordum.
Bu sebeple ben cracklı windows kullansam dahi, antivirüs bu açığı kapatabiliyor? o halde antivirüs kullanmakta yarar var?

(29-06-2019, 15:04)Kurt Knispel : Banka'dan arandığına emin misin?
Evet
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.