Simülasyon: Cities: Skylines
Yakınlaşınca yangına anlaşılıyo Ice and Fire güzel yakalamışsın :D
Ara
Cities Skylines önümüzdeki 4 gün boyunca Steam'de bedava olarak oynanabiliyor: http://store.steampowered.com/app/255710..._Skylines/
Cities: Skylines ana dicleri hangisi
Ara
After Dark, Snowfall, Natural Disasters, Mastransit, Green Cities.
Ara
O dlcler neyle ilgili
Ara
After Dark, gece hayatı, turistik yerler gibi şeylerin yanında bunlarla alakalı geliştirmeler var.
Snowfall, Kış temalı haitalarda oynamanı sağlıyor. Basit kar yağışından ibaret değil tabii ki.
Natural Disasters, oyuna doğal afetleri getiriyor. Doğal afet sıklığını oyun ayarlarından düzenleyebiliyorsun. Ayrıca lstediğin zaman açıp kapatabilir ya da elle doğal afet olmasını sağlayabilirsin.
Mastransit, toplu taşımayla alakalı. Oyuna teleferik, vapur, tek ray, zeplin gibi toplu taşıma araçları ekliyor. Daha büyük tren istasyonları gibi yapılar da ekleniyor. Toplu taşıma konusunda getirdiği ufak tefek düzenlemeler de var.
Green Cities, oyunda çevre dostu şehirler inşa edilmesini sağlıyor.
Ara
Şehirde herkesin arabası var sanırım 8 bin kişilik köyde trafikle cebelleşiyoruz. Belediye otobüslerinin sıklıklarını azalttık, keseyi açıp metro hattı oluşturuyoruz.
Şehrin girişinde oluşan tır trafiği sanayi bölgelerinin isyan edip(noldu anlamadım satıp gittiler binaları xD) şehirden ayrılması sonucu açıldı.

Lbbm6G.png
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Büyüyoruz. Trafiği kontrol altına aldık. Futbol takımımız namağlup şekilde ilerliyor. Hakkımızda kötü tweet atanların evini yıkıp şehirden atıyoruz xD

Gökdelen nasıl oluşuyor ne yapmak gerek?

p6n3bJ.png
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
High Density binalar yeterli servislere sahip olduğunda zamanla level kazanıyor (her binanın seviyesini görebilirsin ayrı ayrı) en üst seviyedekiler gökdelen.
Şehrimiz gelişmeye devam ederken sonbahar yağışları sonrası yaşanan büyük sel felaketi sonucu şehrimizin batı tarafı sular altında kaldı. Sular altında kalan bölge şehrin temiz su ihtiyacını karşılayan bölge olmasından gerek tüm şehri bir salgın sardı 20 bin vatandaşımız şehit oldu. Sel felaketini hes yaparak, belediye kamyonları ile su pompalayarak çözsekte salgına hastanelerimiz mezarlarımız ve kremataryomlarımız yetersiz kaldı. Önceki kapasitenin yaklaşık 10 katı kapasite ile salgınla savaşıyoruz. Ceset arabaları ve ambulanslar şehirde kaosa neden oluyor.

5DamPq.png
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-02-2018, 12:43)Probang : Şehrimiz gelişmeye devam ederken sonbahar yağışları sonrası yaşanan büyük sel felaketi sonucu şehrimizin batı tarafı sular altında kaldı. Sular altında kalan bölge şehrin temiz su ihtiyacını karşılayan bölge olmasından gerek tüm şehri bir salgın sardı 20 bin vatandaşımız şehit oldu. Sel felaketini hes yaparak, belediye kamyonları ile su pompalayarak çözsekte salgına hastanelerimiz mezarlarımız ve kremataryomlarımız yetersiz kaldı. Önceki kapasitenin yaklaşık 10 katı kapasite ile salgınla savaşıyoruz. Ceset arabaları ve ambulanslar şehirde kaosa neden oluyor.

Alt + F4
Sic Parvis Magna
Ara
Çakma Manhattan geliyor

oOyPlQ.png
Ara
Snowfall oyun açtım uzun zaman sonra, ilk DLC çıktığında almış ancak beğenmemiştim. Snowfall ile oynamak bir bakıma hard mode gibi, yollardaki karı temizlemeniz gerekiyor, evlere ayrıca Heat vermeniz gerekiyor vs.
Md8NGk.jpg

Arkutsk, District Neva.
Surviving Mars oyunundan esinlenilme yapılar içeren ücretsiz içerik eklendi. Bugün gelen güncelleme bununla alakalı.

Yama notları:

ChirpX roket fırlatma alanı.
Yeni Chirper şapkası.
Yeni bir Mars Radyosu.
Korece dil desteği.
Ara
Oyunun bu noktasında hala yeni dil seçenekleri ekliyorlarsa Türkçe de gelebilir diyorum.
Mdb9dQ.jpg
Arkutsk şehri, şimdilik tek bir adadayız ileride etraftaki adalara da yayılacağız. Yukarıda şehrin farklı districtleri görünüyor bu her bir districtin kendisine has bir yapısı/teması var. Kısaca bahsetmek gerekirse:
  • Neva Historical: Burası şehrin ana, tarihi bölgesi. Genellikle residential ağırlıklı olan bu bölgede binalar European temasında, dolayısıyla gökdelen vs. yok.
  • Neva Industry - Neva Fertile - Neva Forestry: Buralar isimlerinden de anlaşılabileceği üzere farklı endüstrilere odaklanan endüstri bölgeleri.
  • Ingvarville: 3 farklı endüstri bölgesinin arasında kalan bu bölge düşük seviye residential bölgesi, buradaki evler European Suburbia temasında. Ingvarville aynı zamanda nükleer santrale ev sahipliği yapıyor.
  • Nevalley: Burası yüksek teknoloji IT ofislerine evsahipliği yapıyor, bir bakıma silikon vadimiz. Şehrin en yüksek binaları burada.
  • Irnstadt Street: Burası 1 cadde ve etrafındaki "gece hayatı" eğlence yerlerinden oluşuyor. Irnstadt ve Nevalley arasında oldukça gözde bir yerde.
  • Irnstadt: Burası merkez adamızın modern yaşam yeri, kendine ait bir parkı ve konser alanı bulunuyor. Binalar modern tarzda.
  • Irnstadt Coast: Irnstadt'ın kıyı şeridi olan bu bölgede çok sayıda otel vb. turistik işyeri bulunuyor.

9m3vr5.jpg

Neva Historical

VrG2Qn.jpg

Irnstadt Caddesi

nOaYb0.jpg

Ingvarville
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
bBadld.jpg

Trafik göçmek üzere. Nüfus 45K. Harita Workshop'tan bulduğum bir İstanbul haritası.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
Bir bölgeye kırk beş bin insan sığdırırsan göçer tabi. Gerçekten realistik bir İstanbul çalışması olmuş tebrik ediyorum.

Paşa'dan ufak bir not : Sokak ve caddelerin adı Ermenice mi :D ?
Ara
Ben böyle dörtgen şehirleri hiç sevmiyorum. Çok yapay geliyor. Amerikan şehirleri gibi. Yukarıdaki Probang'ın şehri mesela o kadar saçma ve karmaşık ki gerçek bir şehir havası veriyor bana. Tam Türk şehri.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 11 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.