[MP] EU4 - Multiplayer : Ocak 2016 [2]
Alıntı:Bildiğiniz üzere 1.15 yaması Ocağın sonuna doğru gelecek, bu multiplayerın diğer mplere göre daha düzenli ve kaliteli olmasını bekliyoruz dolayısıyla alım konusunu daha erken açma kararı verdim. 1.15 gelene kadar Ocak 1 multiplayerı devam edecek. Bu konu altından oyun günü gelene kadar katılımcılar 3 ülke belirtebilir, yeni oyunculara büyük ülkeler verilmeyecektir. Oyun kurallarıyla ilgili önerileriniz varsa onu da tartışabiliriz.

EU4_wiki_logo.png

Multiplayer Düzeni
  • Oyun günleri : Cuma-Cumartesi-Pazar
  • Oyun saati : 20.00-23.00 (Her rehost için sonuna 15dk eklenir)
  • Random New World : Açık
  • Kazanma Kondisyonu : Skorda 1. olmak
Multiplayer Kuralları
  • Her oyuncu ülkesi ve 100 developmentten fazla her AI ülkesi great power sayılır.
  • Oyuncular açtıkları savaşlara maksimum 1 great power çağırabilirler.
  • Bir oyuncunun max 2 great power müttefiği olabilir.
  • Vassalize edilen oyuncu başka ülke seçmek zorundadır.
  • Bir ülke fiilen yıkılmadan başka ülkeye geçiş yapılamaz.
  • Bir savaş ilan edildikten sonra savaşı ilan eden veya savunan taraf sonradan bir ülke ile müttefiklik bağı kurarak savaşa çağıramaz.
  • Arkadaş grupları aynı teknoloji grubundan 1'den fazla ülke seçemezler, komşu veya yakın ülkelerde bulunamazlar.
  • Her türlü exploit, abuse, hile hurda yasaktır.
  • Oyuncular başka bir oyuncu ile savaşta olan AI ülkesine sonradan müttefiklik atarak o ülkenin savaşına dahil olamaz.
Katılıyorum.

Tötonlar
İngiltere
Japonya
Ara
Malacca
Brunei
Ayutthaya
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Osmanlı
Moskova
Fransa
G0kMNN.png
Ara
ottoman empire

graet britain

spain
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
fransa
Ara
Brandenburg
Ara
@kebab oyuncu

Daha küçük bir ülke seçebilir misin?

@Ragnvaldr

Mainz?
duruman gore aksam bakariz benim icin sorun olmaz
Ara
Tamam, bu multiplayer 1.15 ile başlayacak hatırlatayım. Bu akşam Ocak 1 MP var.
İyi oyunlar, bol bol ekran görüntüsü atın oyunu merak ediyorum sonra :p.
Ara
Genoa
Crimea
Hungary
Ara
Duman ben bugüne kadar RNW'den hiç hoşlanan görmedim. Hoşlanmanın ötesinde kolonici ülkeler için tamamen haksızlık oluyor ve sıkıntı yaratıyor. Geçenki MP'de de örneğini gördük, kolonici arkadaşlar Afrika'yı kolonize etmek zorunda kaldı, bir de Yeni Dünya'dan işgal yediler. Fantasy modunu geçtim, ecüş bücüş Mario'dan çıkmış koca koca topraklar koloniciler için haksızlık oluyor. RNW'siz daha iyi olur, hatta anket açabiliriz merak ettim sonuç ne olacak. Full Random World'e RNM iyi gidiyor.
G0kMNN.png
Ara
@'La Valette' daha büyük (kalıcı) ülkeler.

@GaulTurk

Fantasy seçeneği kapalı olabilir, büyük kıtalar çıkması kolonici ülkeler için dezavantaj mı yoksa avantaj mı tartışılır.
Bence şu Multiplayerlerde Osmanlı olmak sırayla olsun. Her multiplayerde 3-4 kişi başa Osmanlıyı yazıyor  =D . Ben hiç oynayamadım Osmanlıyı. 

Yeni ülke tercihlerim;

İngiltere
Moskova
Venedik
Ara
Büyük kıtalar değil, büyük parça toprağa sahip küçük ecüş bücüş kıtalar çıkıyor. Yani Sibirya'nın ovuşturulmuş halleri.
G0kMNN.png
Ara
RNW'nin kapalı olmasını isterim bende , eğer kapalı olacaksa ; Portekiz - Fransa  -  Danimarka
RNW Açık olacaksa ; Fransa - Danimarka - Jaunpur
Ara
Ardalan Timurids Ming
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Katılaiblsem güzel olurdu ama bilgisayarla ocaktan sonra aram olmuyacak
Ara
(16-01-2016, 19:17)La Valette : Bence şu Multiplayerlerde Osmanlı olmak sırayla olsun. Her multiplayerde 3-4 kişi başa Osmanlıyı yazıyor  =D . Ben hiç oynayamadım Osmanlıyı. 

Yeni ülke tercihlerim;

İngiltere
Moskova
Venedik

:D Ben de ilk multimde Florence yazdım, Osmanlı vermişlerdi. :D

edit: Bu hafta Pazar günü gelebileceğim için seçmek istediğim ülkeleri de Pazar günü boşta kalan ülkeler arasından yapacağım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.