Anket Başlığı: Hangi Taraftasınız ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Stormcloak

36 39.56%
Imperial

55 60.44%
Katılımcı sayısı: 91 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

RYO: The Elder Scrolls V: Skyrim
(06-08-2020, 21:18)Attila the Hun : Special Edition mı yoksa orijinali mi tavsiye edersiniz? Fiyatları çok önemli değil, şu anda indirimle Special Edition orijinale yakın bir fiyata düştü ve zaten orijinali artık indirim almıyor. Special Edition'ı çıktığı zaman fazlasıyla eleştirmişler, bu yüzden biraz tereddüt etmedim değil.

Normal versiyon Steam'de satılıyor mu ki?
hby6qc.gif
Ara
(07-08-2020, 00:55)Ayro : Normal versiyon Steam'de satılıyor mu ki?

Oyun Steam'de listelenmese de hâlâ satışta. Ama SE'nin çıkışından beri indirim almıyor. Orijinalinin ve DLC'lerinin linklerini paylaşayım:

The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard
Skyrim: High Resolution Texture Pack (Free DLC)

Eskiden Google'da aratıldığında bile sadece SE'nin sayfası çıkıyordu ama tepki çektiği için değiştirmiş olsalar gerek.
IbnE9P2.gif
Ara
Bloklarken rakip saldırı yapmadan hemen önce mi sağ tık yapmak gerekiyor? Sağ tıka basılı tutarken darbe alsak savuşturmuyor mu?
IbnE9P2.gif
Ara
Oyunu birkaç defa bitirdim kalkanın nasıl kullanıldığına dair en ufak bir fikrim yok.
Ara
Basılı tutmak gerekir diye biliyorum.
Ara
Evet, sağ tık yapmak gerekiyor ama bildiğim kadarıyla savunma yaparken Staminanızın bir miktar olması gerekiyor. Savunma yaptıktan sonra staminanız azalıyor. Oynamayalı bayağı oldu, söylediklerim hatalı olabilir. Yine de dediğimi bir deneyin.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
(07-08-2020, 20:39)Attila the Hun : Bloklarken rakip saldırı yapmadan hemen önce mi sağ tık yapmak gerekiyor? Sağ tıka basılı tutarken darbe alsak savuşturmuyor mu?

Bence savaşcı olma,boşver.
Gizlilikle ilerle.
Yankesicilik,okçuluk,sinsilik özelliklerine önem ver.
Yankesicilik iyi para kazandırır.
Ayrıca eğitmenlerden para ile eğitim aldıktan sonra eğitim için verdiğin parayı geri çalabilirsin.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Special Edition açıkken bilgisayarım uyku moduna geçtiğinde bilgisayarım tuhaflaşıyor (ekran kararıyor ve görev çubuğu yanıp sönüyor) ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bunu ilk yaşadığımda tesadüf olabileceğini düşünmüştüm ama biraz önce tekrar oldu. Böyle bir sıkıntıyı orijinal oyunda (2011 versiyonu) hiç yaşamamıştım halbuki. Bu sorun neden kaynaklanıyor?
IbnE9P2.gif
Ara
(07-08-2020, 21:22)Defterdar :
(07-08-2020, 20:39)Attila the Hun : Bloklarken rakip saldırı yapmadan hemen önce mi sağ tık yapmak gerekiyor? Sağ tıka basılı tutarken darbe alsak savuşturmuyor mu?

Bence savaşcı olma,boşver.
Gizlilikle ilerle.
Yankesicilik,okçuluk,sinsilik özelliklerine önem ver.
Yankesicilik iyi para kazandırır.
Ayrıca eğitmenlerden para ile eğitim aldıktan sonra eğitim için verdiğin parayı geri çalabilirsin.

Arkadaş işiniz gücünüz üçkağıtçılık. Adam mert bir şekilde vuruşmak istiyor. Bi salın insanları ya.
Dothor'un dediği gibi savunma yapınca stamina azalıyor.
Ara
(07-08-2020, 21:25)Attila the Hun : Special Edition açıkken bilgisayarım uyku moduna geçtiğinde bilgisayarım tuhaflaşıyor (ekran kararıyor ve görev çubuğu yanıp sönüyor) ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Bunu ilk yaşadığımda tesadüf olabileceğini düşünmüştüm ama biraz önce tekrar oldu. Böyle bir sıkıntıyı orijinal oyunda (2011 versiyonu) hiç yaşamamıştım halbuki. Bu sorun neden kaynaklanıyor?

Unoffical Patch yüklü mü?
Ara
(07-08-2020, 21:41)Defterdar : Unoffical Patch yüklü mü?

Hayır değil. Unofficial Patch bu sorunu çözüyor mu?
IbnE9P2.gif
Ara
Oyunda stamina gerektiren tüm eylemler %1 stamina bile olsa aynı güçte gerçekleştirilebiliyor. Blok düşman ağır saldırı yaparsa silah ile gerçekleşmez fakat kalkan ile aynı durum söz konusu muydu hatırlamıyorum. Tavsiyem cana verdiğin her seviye için staminaya iki seviye ver. Staminayı yükseltmek taşıma kapasitesini de seviye başına 5 artırıyor. Oyunda, yukarıda da söylendiği gibi, stealth ilerlemek en rahat ve kolay yöntem fakat nasıl zevk alıyorsan öyle oyna. Bir başka tavsiyem ise oyunu her zaman en yüksek zorluk seviyesinde oynaman. Böylelikle tüm eylemler daha fazla çaba gerektireceği için daha çok seviye atlayacaksındır.

(07-08-2020, 21:44)Attila the Hun : Hayır değil. Unofficial Patch bu sorunu çözüyor mu?

Sanmıyorum. Oyundan ziyade teknik bir sıkıntı gibi gözüküyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-08-2020, 21:44)Attila the Hun : Hayır değil. Unofficial Patch bu sorunu çözüyor mu?
Yardımcı olabilir.
(07-08-2020, 21:47)PCOyun : Sanmıyorum. Oyundan ziyade teknik bir sıkıntı gibi gözüküyor.
Çözme ihtimali var. Sorunu çözmese bile Bugları azaltması sebebiyle gene de kullanılması gereken bir mod.
Ara

Oyuna 4.kez başlamaya karar verdim. Tekrar tekrar oynasam da, hala zevk veren bir oyun.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
[+] 1 üye Dothor_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Grafikleri mi düşük ayarda yoksa en iyi böyle mi gözüküyor? Zamanında çok gerçekçi geliyordu oysa ki...
Ara
Görsel
@elefsar Grafiklerin şuan Ultra da olması gerekiyor.
Ara
Bu yorum aslında yorum değildir.
Ara
Oyuna uzun bir aradan sonra tekrar başladım. Bu sefer büyücü olup büyü üzerinden gitmeye karar verdim ama belli bir seviyeye gelene kadar büyücü oynamak imkansıza yakın bir durum. Kılıç kullanmak zorunda kalıyorsun. Potions içe içe adam bir hale geliyor. Hele bide karşına başka bir büyücü gelirse adam bir yıldırım atıyor iki gram magickam var oda gidiyor.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@turkish lokum Sadece ilk 3 seviye magicka olayı zor. Ben destruction mage oynuyorum. Skill ağacından " Novice Destruction " skillini açarsanız, destruction skilleriniz yarım magicka yiyor. Birde " Destruction Dual Casting " skilli ile sağ ve sol elinize aynı skilli alarak, magicka bitmeden karşınızdakini öldürebiliyorsunuz.
[+] 2 üye Dothor_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@turkish lokum Dothor'un dediklerine katılıyorum. Bunlara ekstra olarak itemlere de dikkat et. Magic veya mag. regen arttıran itemleri toplarsan bayağı rahat edersin. Görevle düşenlerde var kendinde craft skilinde level atlayınca enchanting table'den yapabilirsin.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.